prąd

Dlaczego warto wybrać najbardziej nowatorskie oświetlenie typu LED. Jest sporo zalet tego systemu, zapoznaj się z niektórymi z nich

 • Posted on: 22 June 2020
 • By: addmean
Led
Author: Dennis van Zuijlekom
Source: http://www.flickr.com
Nic nie może istnieć bez prądu, bez prądu nie ma również oświetlenia. Mimo to, to z jakim oświetleniem mamy styczność ma wpływ na wiele innych spraw. Generalnie kwestia skupia się tutaj na oszczędzaniu i użyteczności. Dla każdego oszczędzanie jest niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli dotyczy to opłat stałych, takich właśnie jak za prąd czy za wodę.

Czemu należy inwestować w alternatywne źródła energii, jakie wady i zalety mają panele fotowoltaiczne.

 • Posted on: 17 June 2020
 • By: addmean
Nie ma chyba żadnego domu, który aktualnie nie korzystałby z elektrycznej energii. Nawet jeśli nie ma szans na przyłączenie do sieci energetycznej, to organizuje się innymi sposobami dostępność do prądu. Najczęściej to będą różnego rodzaju generatory, zasilane na przykład gazem ziemnym albo olejem opałowym, ale też często stosowane są również ekologiczne źródła energii.

Czego potrzeba do wykończenia budynku mieszkalnego

 • Posted on: 2 June 2020
 • By: addmean
dom
Author: Don Graham
Source: http://www.flickr.com
Gdy mowa o materiałach budowlanych najczęściej ma się na myśli te, które „budują” konstrukcję w sposób bezpośredni, czyli elementy konstrukcyjne. Należą do nich między innymi tego rodzaju materiały jak cegły, pustaki, elementy do pokrywania dachów i tak dalej. W rzeczywistości każdy profesjonalista od budownictwa ma świadomość, że oprócz nich występuje również bardzo wiele innych, choć wcale nie mniej ważnych produktów
.

Co to jest agregat do prądu? Kiedy się go używa?

 • Posted on: 22 May 2020
 • By: addmean
agregat
Author: The National Infantry Museum and Soldier Center
Source: http://www.flickr.com
W budynkach, w których nie ma dostępu do energii elektrycznej, istnieją sposoby na to, ażeby zaopatrzyć się w prąd. Wystarczy jedno urządzenie, które wybawi nas z opresji.


Nie w każdym miejscu możemy cieszyć się stale prądem.

Jak duża jest różnica ponoszonych wydatków pomiędzy zwyczajną instalacją elektryczną, a dedykowaną inteligentnej obsłudze? Czy warto?

 • Posted on: 18 May 2020
 • By: addmean
Oświetlenie zewnętrzne budynku.
Nim udzielimy odpowiedzi na to pytanie pomyślmy co jest dla nas bardziej istotne: jak najmniejsze wydatki na etapie stawiania czy remontu budynku mieszkalnego, czy późniejsze oszczędności płynące z zastosowania nowoczesnych technologii. Zazwyczaj jednak domy budowane są przez młode pary małżeńskie z niestabilną jeszcze karierą zawodową, które ograniczone są kwotą kredytu i wybierają większą powierzchnię pomieszczeń użytkowych kosztem jego nowoczesności.

Czym mogą być zasilane agregaty generujące prąd oraz co to jest iAVR?

 • Posted on: 17 April 2020
 • By: addmean
biznes
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Co roku, szczególnie w okresie letnim, w bardzo wielu miejscowościach organizowane są różne imprezy plenerowe. Nie mogłyby mieć one miejsca, gdyby nie pewne dosyć małe urządzenia, których zadaniem jest dostarczyć energię elektryczną.


Takim urządzeniem jest agregat jednofazowy, który zamienia energię mechaniczną wywodzącą się z silnika spalinowego.

Podstawowe informacje o zabezpieczeniach przepięciowych w typowych układach fotowoltaicznych.

 • Posted on: 16 April 2020
 • By: addmean
prąd
Author: Tony Webster
Source: http://www.flickr.com
Energia ze słońca jest coraz chętniej używana przy zasilaniu urządzeń elektrycznych. Oczywiście nie bezpośrednio, lecz po odpowiednim przetworzeniu. A że jest ona praktycznie nieograniczona i nie zanieczyszcza przyrody, to popularność jej cały czas wzrasta.

Szklane drzwi - połączenie tradycji z awangardowością.

 • Posted on: 16 March 2020
 • By: addmean
drzwi wewnętrzne
Author: INVADO
Source: INVADO
Zastanawiasz się co uczynić, aby twoje mieszkanie wyglądało bardziej nowocześnie? Wystarczy wymienić drzwi. Każdy producent drzwi szklanychma bogatą ofertę produktów z pewnego hartowanego szkła, o różnej kolorystyce jak również fakturze, a także dodatkowych okuć i ościeżnic drewnianych czy metalowych, które zezwolą na wybór najlepszego wyjścia w tworzeniu własnego wymarzonego wnętrza.

Generator prądotwórczy może być bardzo pomocny

 • Posted on: 11 March 2020
 • By: addmean
agregat
Author: U.S. Naval Forces Central Command
Source: http://www.flickr.com
Czy powinniśmy posiadać zapewnioną nieprzerwaną dostawę prądu?
Kiedy zawieramy jakieś sprzęty, które wymagają do funkcjonowania prądu i których zawartość ma szansę się szybko zepsuć jeśli go braknie, to koniecznie powinniśmy się zaopatrywać w właściwe agregaty.

Co warto wiedzieć o technologii LED? Jakie ma walory i od czego zależy jej niezwykła trwałość

 • Posted on: 5 February 2020
 • By: addmean
oświetlenie
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Im dłuższą chwilę źródło światła jest w użyciu, tym bardziej zapewnia korzyści finansowych oraz ekologicznych. Pomimo nieznacznego obniżenia wartości strumienia świetlnego w okresie eksploatacji, LED są w stanie zostać w użyciu dłużej niż inne źródła światła. Potencjał techniczny takiej technologii nie został jeszcze tak naprawdę wyczerpany. Z tego powodu LED to przyszłość oświetlenia.

Najważniejsze wiadomości związane z różnymi silnikami elektrycznymi

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
zakład przemysłowy
Author: Jim Bowen
Source: http://www.flickr.com
Jeśli ktokolwiek ma zamiar pracować w przyszłości z różnego rodzaju przyrządami, to w głównej mierze powinien się o nich sporo dowiadywać. Wybranym z tego typu urządzeń są silniki elektryczne, wobec tego najważniejsze wiadomości związane z silnikami elektrycznymi są czymś priorytetowym do przyswojenia.

Mnóstwo prosperujących firm w sytuacji przerwy dostawy prądu odnajduje ratunek wyłącznie w agregatach prądotwórczych

 • Posted on: 18 December 2019
 • By: addmean
Agregat Hondy
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Obecnie energia elektryczna stanowi podstawę działania praktycznie wszystkich korporacji, spółek, oraz domów mieszkalnych i blokowisk. Wszystka awaria sieci elektrycznej powoduje w istocie spory kłopot, zwłaszcza odnośnie przedsiębiorstw, jakie bez napływu prądu nie mogą pracować. W momencie, gdy sieć rozdzielcza zostaje wstrzymana rodzą się wielkie wydatki tak samo finansowe jak i fizyczne, stąd szybkie działanie jest w tej sytuacji wymagane, by ustrzec się większych szkód.

Warto niektóre obowiązki robić w domu samemu

 • Posted on: 7 December 2019
 • By: addmean
narzędzia
Author: Classen
Source: http://www.classen.com.pl
Często jest tak, że jeżeli posiadamy coś do zrobienia w domu to zamawiamy specjalistę, któremu następnie trzeba sporo zapłacić, a przecież niejednokrotnie starczy zaopatrzyć się w właściwy sprzęt i już sporo z tych czynności jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, a przecież takie maszyny mają możliwość nam się jeszcze nie raz przydać, więc z pewnością będzie to niesamowicie dobra i równocześnie bardzo przeanalizowana decyzja.

Jak działa kontrola dostępu hotel nam pokaże

 • Posted on: 7 December 2019
 • By: addmean
Schody do piwnicy
Author: jstudts
Source: http://www.flickr.com/photos/9606118@N05/2558331695/
Prowadząc hotel powinniśmy liczyć się z tym, że w jednym czasie, wiele różnorakich osób będzie wchodziło do różnych pokoi. Musimy im to umożliwić, ale na dodatek powinniśmy mieć świadomość, w jakim miejscu kto się poruszał, zwłaszcza kiedy klienci hotelu będą mieli sposobność używać z przeróżnych propozycji odpoczynku, za które będą musieli zapłacić jednocześnie w czasie zakończenia pobytu.


Jak musi działać kontrola dostępu hotel nam ukaże


Niezwykle istotne będzie to, by zaznaczyć, gdzie w danym momencie przebywają konkretni goście hotelowi, a też z jakich usług korzystają.

Potrzeba zobaczyć jak wygląda wynajem agregatów prądotwórczych

 • Posted on: 28 November 2019
 • By: addmean
agregat prądotwórczy
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Czy powinniśmy posiadać przez cały czas zapewniony prąd? Musimy wydawać sobie sprawę z tego, że wiele urządzeń bez prądu nie będzie wstanie działać, a czasami przestój nie okazuje się być realny, bo ma szansę zależeć od tego czyjeś życie. To właśnie spowoduje, że szpitale, restauracje, a również niektóre instytucje w państwie korzystają z agregatów, dzięki którym ten prąd cały czas posiadają dostarczany, nawet wówczas gdy wszyscy w okolicy okazują się być go pozbawieni. Lecz trzeba powiedzieć, że taki agregat możemy pożyczyć tylko na jakiś czas.

W niejednej restauracji lub chociażby na stacji benzynowej musi być udostępniona łazienka - takie są wymogi polskich norm

 • Posted on: 27 November 2019
 • By: addmean
plan-domu
Zazwyczaj każdy lokal z jedzeniem czy siłownia ma w naszym kraju dostęp do WC albo do pełnego pakietu sanitarnego. Zazwyczaj odbieramy to jako rzecz oczywistą, chociaż nie zawsze tak to wyglądało.


Większość ludzi nie może sobie wyobrazić kawiarni albo siłowni bez WC.

Pages