dach

Znakomite i sprawdzone materiały izolacyjne budowlane

 • Posted on: 20 February 2020
 • By: addmean
Membrany dachowe KoraTech®
Author: Wienerberger
Source: http://www.wienerberger.pl
Piękny, okazały i trwały dom to marzenie wielu ludzi niezależnie od wieku, prywatnych upodobań albo kraju. Każdy powinien mieć swoje miejsce, gdzie może rzeczywiście poczuć się jak w zamku. Dlatego tak dużym zaciekawieniem cieszy się w dzisiejszych czasach budowa domu przez prywatne osoby – chociaż zajmuje to często sporo czasu, efekty umieją być naprawdę wspaniałe.

Czym są płaskowniki, jak są produkowane oraz gdzie mogą być używane?

 • Posted on: 15 February 2020
 • By: addmean
taras
Author: LIBET
Source: LIBET
W branży budowlanej stosuje się wiele różnego typu materiałów. Przykładowo do konstrukcji m.in. połaci dachowych hal produkcyjnych mogłyby być wykorzystywane nawet bardzo długie metalowe elementy, które mają służyć jako część struktury dachu.


Te spłaszczone pręty są wykonywane ze stopów metali, np.

Pokrycia typowo dachowe na terenie Wrocławia - czyli, gdzie poszukiwać pomocy przy "montowaniu" dachu, dopiero co zbudowanego domku

 • Posted on: 22 January 2020
 • By: addmean
Rolety czy firanki
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Jak sporo osób zapewne wie, budowanie domku nie bywa prostą sprawą, ani w rzeczywistości jego utrzymanie. Pojedynczym z najważniejszych elemencików Każdego domu, bywa nie wątpiąc w to daszek, który to nie dość, że jest ważny z tego powodu, iż powstrzymuje wodę przed po zalewaniem naszego domku, jednak jest też równocześnie jednym z najbardziej drogich elemencików konstrukcji, o którego to lepiej jest jak się okazuje dbać cały okres, niż później płacić ogromne sumy za jego naprawianie.

Budowa domu to na pewno ogromne wyzwanie - należy wybrać optymalne artykuły budowlane

 • Posted on: 18 January 2020
 • By: addmean
skrzynka z narzędziami
Author: Flattrackers and Caferacers Parts and bikebuilds
Source: http://www.flickr.com
Każdy dom wymaga użycia najlepszych tworzyw budowlanych. Bywają one odpowiedzialne nie tylko za estetykę wykończenia, lecz również za funkcjonalność obiektu i bezpieczeństwo jego przyszłych lokatorów. W przypadku, jeśli zamierzamy zbudować swój domek, najlepiej już zawczasu rozejrzeć się za wysokiej jakości materiałami, aby potem wiedzieć co kupić.


Dom trzeba dopracować w każdym aspekcie

Wybieramy dachówkę

 • Posted on: 10 January 2020
 • By: addmean
szafki
Author: A. Birkan ÇAGHAN
Source: http://www.flickr.com
Decyzja o wyborze dachowego pokrycia jest to jedna z pierwszych, które inwestor podejmuje na etapie projektowania domku.


Zazwyczaj trudno ją w przyszłości zmienić, bowiem do typu pokrycia dachowego dostosowuje całą konstrukcję dachu.

O czym powinniśmy pamiętać docieplając poddasze i jaki surowiec wybrać?

 • Posted on: 8 January 2020
 • By: addmean
jak wykonać ocieplenie poddasza
Author: Marc Willmore
Source: http://www.flickr.com
W sztuce budowlanej to poddasze jest niezwykle podatne na błędy wykonania. Wystarczyłoby tylko zastosowanie niewłaściwego systemu warstw izolujących, by narazić poddasze na zawilgocenie i gnicie drewnianych elementów dachu.


Aby zabezpieczyć się przed drogą czynnością zamiany ocieplenia tego elementu budynku jednorodzinnego, warto zorientować się jak wykonać Ocieplenie poddasza oraz jaki materiał do tego wybrać.

Który wariant pokrycia dachowego powinno się wybrać do naszego domu?

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
dach
Source: Wienerberger
Nie od dzisiaj wiadomo, że skonstruowanie osobistego domu jest wielkim marzeniem znacznej części z nas. Jego posiadanie bez wątpienia jest objawem naszego spełnienia w życiu oraz autonomii, na jakiej niesłychanie mocno nam zależy. Niemniej jednakże powinno się zauważać, że nie jest to zadanie proste do realizacji. Potrzebuje ono bowiem od nas synchronizacji znaczącej liczby elementów.

Nie zapomnij o tym, by zadbać o dobre wykończenie dachu twojego budynku

 • Posted on: 4 December 2019
 • By: addmean
Blachodachówka w kolorze Cloudy Anticato
Author: Blachy Pruszyński
Source: Blachy Pruszyński
Dach jest zwieńczeniem każdego budynku, ochrania go przed działaniem warunków zewnętrznych, zatem powinien okazać się naprawdę porządny. Nie powinno się zaniedbać najmniejszego detalu przy budowie dachu, ponieważ w kolejnych latach może to skutkować problemami z wilgocią i ciągnąć za sobą duże płatności. Trzeba więc dołożyć starań, by dobrać najlepsze pokrycie dachu i dobrze go wykończyć. To zadecyduje o bezpieczeństwie użytkowania budynku.

Budowa domu – na co należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę i z jakiego powodu szczegóły mają największe znaczenie?

 • Posted on: 4 December 2019
 • By: addmean
rynny wrocław
Jeśli ktoś rozpoczyna budowanie swojego domu, powinien pamiętać, że nie jest to proste zadanie. Niestety, podobna inwestycja pociąga za sobą rzeczywiście duże koszty i potrzebuje czasu. Pomimo tych przeszkód, nie brakuje osób, które jednak chcą wybudować własny dom, by uzyskać gwarancję, że będzie on dokładnie taki jak sobie go zaplanowali. Na co należy w takim przypadku zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Które elementy są podstawowe? Dużo osób za mocno skupia się wyłącznie na wyborze odpowiednich materiałów, pomijając szczegóły, takich jak rynny wrocław.

Dach płaski - charakterystyka i zastosowanie

 • Posted on: 3 December 2019
 • By: addmean
Zielony dach w centrum miasta
Author: Center for Neighborhood
Dachy odwrócone, nazywane także dachami zielonymi, posiadają obecnie wielu zwolenników. Występowały zresztą już w dawnych czasach. wyłącznie funkcję ozdobną ze względu na urok rosnących tam roślin. W ostatnim czasie odkryto jednak, że tego rodzaju rozwiązanie może dawać sporą liczbę dodatkowych korzyści.

Budując dom - rodzaje tynku

 • Posted on: 19 November 2019
 • By: addmean
Remont budynku
Author: Grand Canyon National Park
Source: http://www.flickr.com
Przy budowie domu na samym początku stawiane są same ściany, następnie trzeba wylać stropy, montuje dach i tworzy wszystkie instalacje. Dopiero po tym wszystkim przychodzi pora na wykończenie wnętrz, kładzenie tynków, wylewki, podłogi i wymalowanie wszystkich pomieszczeń. Jednym z bardziej istotnych etapów wykończeniowych robót, mających sporo wpływu na wygląd domowych pomieszczeń, jest zrobienie gładkich i najbardziej istotne prostych tynków. Tynki wykorzystuje się w budownictwie od setek lat. Ich podstawową rolą jest wygładzenie ściany, a także ich zabezpieczenie przed wpływami mechanicznymi, atmosferycznymi i wpływem wilgoci.

Markizy i zadaszenia w domu

 • Posted on: 19 November 2019
 • By: addmean
Markizy w ogródku piwnym
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli ktoś chciałby żyć w faktycznie wygodnym dla siebie domu, to koniecznie powinien z maksymalną uwagą zadbać o właściwie wszystkie jego elementy, bo w przeciwnym wypadku nigdy nie będzie w stanie uzyskać w tych kwestiach rzeczywiście zadowalających wyników. Naturalnie, lista takich rzeczy jest dość długa, więc dobrze będzie poświęcić na to trochę czasu i mieć pewność co do tego, że wszystko zrobiliśmy tutaj rzeczywiście dobrze.

Innowacyjny program dzisiejszego domu jednorodzinnego

 • Posted on: 14 November 2019
 • By: addmean
Projekt domu jednorodzinnego
Coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie domu jednorodzinnego. Przebywanie w domku jednorodzinnym ma multum cennych wartości, niewątpliwie jest o wiele wygodniejsze aniżeli życie w bloku czy też wieżowcu, gdyż mieszkając w domu można cieszyć się większym relaksem oraz wygodą. Dodatkowo mając dom jednorodzinny z reguły posiada się również pewien obszar terenu dookoła niego, który można przeznaczyć na przykład na ogród, taras albo miejsce na grilla.

Izolacja dachu jako jeden z ważnych aspektów budowy domu.

 • Posted on: 14 November 2019
 • By: addmean
dach płaski
Author: Matt Brown
Source: http://www.flickr.com
Dach to najbardziej wyeksponowana część budynku, stale narażona na obciążenia. Promieniowanie UV, duże i niskie temperatury, opady bądź wiatr mają duży wpływ na szczelność i są powodem stałego zużywania się artykułu poszycia oraz ocieplenia dachu. Wyjątkową postacią dachu jest poszycie o płaskiej konstrukcji. Izolacja dachu płaskiego obejmuje przed realizatorem specjalne obostrzenia.

Nowoczesne dachy zielone - śliczne, markowe i użyteczne

 • Posted on: 7 November 2019
 • By: addmean
zielony dach
Source: www.flickr.com
O nowomodnych dachach zielonych mówi się dzisiaj coraz więcej, gdyż spotykamy się z nimi znacznie częściej niż kiedyś. Dachy zielone nie są współcześnie już taką nowością jak dawniej, niemniej dużo osób nadal nie wie czym są dachy zielone, a także jakie niosą za sobą korzyści.

Jeśli w tym momencie jesteś w trakcie wykończenia domu, albo natychmiastowo potrzebujesz elementów pociętej blachy – zapoznaj się z obszerną skalą ofert firm z usługami blacharskimi.

 • Posted on: 5 November 2019
 • By: addmean
budowa domu
Author: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Source: http://www.flickr.com
Rynek budowlany w naszym kraju zdobywa swoje apogeum. Zjawia się dużo udogodnień. Przy aranżu budowy budynku mieszkalnego, garażu, czy pomieszczenia gospodarnego, albo domu na działce lub wczasowego – jednym z kluczowych składników struktury bywa odpowiednie zadaszenie. Na pierwszym miejscu należy pamiętać, iż w dzisiejszych czasach budynek mieszkalny, to nie tylko prostopadłościan z paroma otworami okiennymi. To rozległa projekcja, jaka potrzebuje odpowiedniego wykończenia.

Pages