dach

Jakie są zalety ceramiki budowlanej

 • Posted on: 24 July 2021
 • By: addmean
pustaki
Author: Röben
Source: Röben
Dużo osób podczas budowania mieszkań , jak również odmiennych budowli często rozważa, które materiały budowlane są najkorzystniejsze. Dużo wówczas zależy od poszczególnego przeznaczenia budynku, lecz spośród wielu przyborów budowlanych na pewno najlepiej odznaczają się ceramiczne z grupy powodów.

O czym powinniśmy pamiętać docieplając poddasze i jaki surowiec wybrać?

 • Posted on: 10 June 2021
 • By: addmean
jak wykonać ocieplenie poddasza
Author: Marc Willmore
Source: http://www.flickr.com
W sztuce budowlanej to poddasze jest wyjątkowo podatne na niedoskonałości wykonania. Wystarczy tylko zastosowanie niepoprawnego systemu powłok izolujących, by narazić poddasze na zawilgocenie oraz zbutwienie drewnianych elementów dachu.


Żeby ustrzec się przed drogą wymianą ocieplenia takiego elementu budynku wolnostojącego, należałoby dowiedzieć się jak wykonać Ocieplenie poddasza oraz jaki surowiec do tego wybrać.

Dachy płaskie czy dachy zielone

 • Posted on: 15 May 2021
 • By: addmean
Zielony dach w mieście
Author: pnwra
Wyjątkowe atuty, jakie mają niezaprzeczalnie dachy zielone, to szczególnie ekologia, wielofunkcyjność i możliwość zagwarantowania sobie doskonałego miejsca na odpoczynek. Efektywny relaks na łonie natury również w mieście? Już teraz nie musi pozostawać to jedynie w kręgu marzeń. Taką możliwość dają Państwu nasi specjaliści, którzy ciągle wdrażają nowe systemy oraz udoskonalają dzisiaj proponowane.

Znakomite i sprawdzone materiały izolacyjne budowlane

 • Posted on: 8 May 2021
 • By: addmean
Membrany dachowe KoraTech®
Author: Wienerberger
Source: http://www.wienerberger.pl
Przytulny, znakomity i zadbany dom to marzenie wielu osób niezależnie od wieku, prywatnych upodobań lub kraju. Każdy powinien mieć swoje miejsce, gdzie może naprawdę czuć się jak w zamku. Dlatego tak ogromnym zaciekawieniem cieszy się w dzisiejszych czasach budowa domów przez prywatne osoby – chociaż zajmuje to nieraz sporo czasu, efekty potrafią być naprawdę niesamowite.

Pokrycia typowo dachowe na terenie Wrocławia - czyli, gdzie poszukiwać pomocy przy "montowaniu" dachu, dopiero co zbudowanego domku

 • Posted on: 29 April 2021
 • By: addmean
Rolety czy firanki
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Jak wielu z pewnością wie, zbudowanie domu nie bywa prościutką sprawą, ani tak naprawdę jego utrzymanie. Jednym z najbardziej ważnych elementów Każdziutkiego domu, jest bez wątpienia daszek, który to nie dosyć, że jest ważny z tego powodu, że powstrzymuje wodę przed zalaniem naszego domku, ale bywa także zarazem jednym z najdroższych elementów konstrukcji, o którego najlepiej jest jak się okazuje dbać cały okres, niż później płacić wielkie sumy za jego naprawianie.

Nie zapomnij o tym, by zadbać o dobre wykończenie dachu twojego budynku

 • Posted on: 29 April 2021
 • By: addmean
Blachodachówka w kolorze Cloudy Anticato
Author: Blachy Pruszyński
Source: Blachy Pruszyński
Dach jest zwieńczeniem każdego domu, chroni go przed działaniem warunków zewnętrznych, więc powinien być rzeczywiście solidny. Nie powinno się zaniechać najmniejszego szczegółu przy budowie dachu, ponieważ w przyszłości może to skutkować problemami z wilgocią i ciągnąć za sobą duże płatności. Warto zatem postarać się, żeby dobrać najlepsze pokrycie dachu i właściwie go wykończyć. To zdecyduje o bezpieczeństwie użytkowania budynku.

Dachówka efektowna i efektywna

 • Posted on: 28 April 2021
 • By: addmean
dom jednorodzinny
Author: MTM STYL
Source: MTM STYL
Odpowiednie akcesoria dachowe pozwalają osiągnąć w ostateczności piękny i wytrzymały dach. Wybierając dachówkę powinniśmy zwrócić uwagę na to z czego jest wykonana oraz musimy ją dopasować do estetyki domu. Odporność i kolor to dwie najistotniejsze cechy, które muszą ze sobą współgrać.
Tags: 

Izolacja dachu jako jeden z ważnych aspektów budowy domu.

 • Posted on: 22 February 2021
 • By: addmean
dach płaski
Author: Matt Brown
Source: http://www.flickr.com
Dach to najbardziej wyeksponowana część budynku, nieustająco narażona na obciążenia. Promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury, opady bądź wiatr mają duży wpływ na i są powodem wiecznego zużywania się materiału poszycia oraz ocieplenia dachu. Szczególną postacią dachu jest poszycie o płaskiej konstrukcji. Izolacja dachu płaskiego pociąga przed realizatorem specjalne obostrzenia.

Naturalne źródła prądu w każdym domu

 • Posted on: 20 February 2021
 • By: addmean
extinguisher
Author: zombieite
Source: http://www.flickr.com
W trakcie minionych, dziesięciu lat, na całym globie w dostrzegalny sposób zwiększyła się wrażliwość na nadchodzące losy naszej planety. Mieszkańcy wreszcie zdali sobie sprawę, że jeżeli nie przestaniemy niszczyć Ziemi, za parę dekad nasi potomkowie nie będą mogli tutaj żyć.

O jakich sprawach pamiętać należy jeżeli szukać się będzie najlepszego projektu na swój wyśniony dom.

 • Posted on: 19 February 2021
 • By: addmean
dom
Obecnie osoby szukające projektu domu wcale nie mają tak łatwo, jak mogłoby się to w pierwszej chwili wydawać. Obecnie przeróżnych projektów jest dostępnych kilka tysięcy, więc naprawdę będzie w czym wybierać. Plany różnią się od siebie wielkością budynku, jego kształtem, gabarytami i zastosowanymi materiałami.

Wybieramy dachówkę

 • Posted on: 9 February 2021
 • By: addmean
szafki
Author: A. Birkan ÇAGHAN
Source: http://www.flickr.com
Decyzja o wyborze pokrycia dachowego to jedna z pierwszych, które inwestor podejmuje już na etapie projektowania domu.


Przeważnie trudno ją potem zmienić, albowiem do typu pokrycia dachowego dostosowuje całą konstrukcję dachu.

Jeśli w tym momencie jesteś w trakcie wykończenia domu, albo natychmiastowo potrzebujesz elementów pociętej blachy – zapoznaj się z obszerną skalą ofert firm z usługami blacharskimi.

 • Posted on: 7 October 2020
 • By: addmean
budowa domu
Author: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Source: http://www.flickr.com
Rynek budowlany w Polsce osiąga swoje maximum. Zjawia się dużo udogodnień. Przy aranżacji budowy budynku mieszkalnego, garaży, czy pomieszczenia gospodarczego, albo domku działkowego lub letniskowego – jednym z najistotniejszych elementów konstrukcji jest odpowiednie zadaszenie. Na pierwszym miejscu należy pamiętać, iż w obecnych momentach budynek mieszkalny, to nie tylko prostopadłościan z kilkoma przeciągami w oknach. To skomplikowana struktura, która wymaga dobrego zakończenia.

Innowacyjny program dzisiejszego domu jednorodzinnego

 • Posted on: 28 September 2020
 • By: addmean
Projekt domu jednorodzinnego
Coraz więcej osób decyduje się na postawienie domu jednorodzinnego. Przebywanie w domku jednorodzinnym ma sporo cennych zalet, z pewnością jest o wiele wygodniejsze aniżeli przebywanie w bloku bądź wieżowcu, albowiem mieszkając w domu wolno cieszyć się większym odpoczynkiem oraz wygodą. Do tego mając dom jednorodzinny przeważnie dysponuje się również pewien zakres terenu wokół niego, który można przeznaczyć przykładowo na ogród, taras bądź miejsce na grilla.

Okna nie muszą być nudne!

 • Posted on: 2 September 2020
 • By: addmean
Rolety zaciemniające VELUX
Author: VELUX
Source: VELUX
Wśród ofert znaleźć można mnóstwo propozycji, by udekorować okna. Zasłonki nigdy nie wyjdą z mody, jednak warto obecnie inwestować w niespotykane dekoracje. Wybierając z różnych propozycji zasłon okiennych warto zdecydować się na tzw. rolety dzień-noc. Połączenie rolet, jakie przydatne będą zarówno w ciągu dnia, jak i w porze nocnej to znakomite oraz wielofunkcyjne rozwiązanie. Oszczędność pieniędzy i miejsca jest dzisiaj szczególnie w cenie.

Czym są płaskowniki, jak są produkowane oraz gdzie mogą być używane?

 • Posted on: 27 August 2020
 • By: addmean
taras
Author: LIBET
Source: LIBET
W budownictwie wykorzystuje się wiele różnorodnego typu elementów. Dla przykładu do konstrukcji m.in. dachów hal magazynowych mogłyby być wykorzystywane nawet bardzo długie metalowe pręty, które służą jako część struktury pokrycia dachowego.


Takie spłaszczone pręty mogą być produkowane ze stopów metali, np.

Co ma wpływ na charakter mieszkania? Drobiazgi, o jakich nie powinniśmy zapominać, czyli jak wybrać właściwe rolety

 • Posted on: 18 July 2020
 • By: addmean
rolety
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Wyposażając pomieszczenie powinniśmy wziąć pod uwagę każdy, nawet najmniejszy szczegół, który potrafi mieć wpływ na ostateczny efekt. Duże znaczenie mają tekstylia, które potrafią nadać wnętrzu wiele świeżości. Żeby aranżacja wnętrza była kompletna trzeba zapewnić sobie zarówno stylowe poduszki, zasłony, jak i obrusy, które są dzisiaj dostępne w różnorodnych wzorach oraz kolorach, jakie każda osoba może wybrać adekwatnie do osobistych preferencji.

Jakim sposobem należycie zabezpieczyć dach naszego domku?

 • Posted on: 13 July 2020
 • By: addmean
dach
Author: Wienerberger
Source: Wienerberger
Uniwersalnie wiadomo, że przeprowadzenie remontu naszego miejsca zamieszkania to ciężkie zadanie, z jakim będziemy zmuszeni się kiedyś zmierzyć. O ile sam fakt jego wyposażenia nie wywołuje nam wielu kłopotów, to tymczasem sytuacja widocznie komplikuje się w wypadku przeprowadzenia potrzebnych działań budowlanych. Osoby, jakie nie posiadają rozległej wiedzy w przedmiocie budownictwa oraz odpowiednich umiejętności manualnych mogą w szeregu przypadków czuć się totalnie zagubione.

Budujesz swój dom? Specjalnie dla Ciebie przeprowadziliśmy porównanie podstawowych materiałów budowlanych - w tym artykule opisujemy dachówki ceramiczne

 • Posted on: 2 July 2020
 • By: addmean
dachówka
Author: RuppCeramika
Source: RuppCeramika
Nie da się ukryć, że dachówka ceramiczna od licznych lat jest niemalże najbardziej modnym sposobem na pokrycie dachu. Wprawdzie kilka lat temu taka dachówka wyszła z mody i została zastąpiona innymi sposobami pokrycia dachów, jednak jeśli właśnie budujesz nowy dom i musisz podjąć decyzję dotyczącą tego, jakich narzędzi użyć do pokrycia dachu, wówczas na pewno powinieneś zainteresować się wielkimi zaletami dachówki ceramicznej.
Tags: 

Czym jest takowy produkt jak styropian spadkowy i w jakim miejscu go można użyć?

 • Posted on: 30 May 2020
 • By: addmean
styropian spadkowy
Author: Senado Federal
Source: http://www.flickr.com
Dom familijny powinien być naszą ostoją. Miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie, zatem winien być dla swych domowników obszarem jak w najwyższym stopniu przytulnym. Winien być zatem pogodny, pod każdym tego słowa znaczeniem.

Pages