prawo

Komu przysługuje w Niemczech bezpłatna pomoc prawników?

 • Posted on: 26 May 2022
 • By: addmean
paragraf
Author: www.projektoskop.pl
Source: www.projektoskop.pl
W Niemczech osobom niezamożnym prawna pomoc udzielana bywa w ramach programu Doradztwa Prawnego i w ramach zasad wsparcia w zakresie kosztów sądowych.


Pomoc prawna w Niemczech udzielana jest pod warunkiem, iż prywatne jak też ekonomiczne okoliczności wnioskodawcy nie pozwalają mu na zebranie odpowiednich funduszy.

Jak wiele korzyści daje mieszkanie we wspólnocie? O czym muszą pamiętać mieszkańcy wspólnot?

 • Posted on: 26 May 2022
 • By: addmean
bloki mieszkaniowe w Polsce
Author: katrien berckmoes
Source: http://www.flickr.com
Jak wiadomo mieszkanie we wspólnocie ma różne wady jak też zalety. Chociaż dzielenie dachu z innymi mieszkańcami może trochę ograniczać prywatność, bez dwóch zdań rozwiązanie takie może mieć korzystny wpływ na nasz budżet, zwłaszcza, kiedy w planach mamy remont dachu, albo elewacji. Zdecydowanie nie bez przyczyny tak dużo osób decyduje się na mieszkanie we wspólnotach, czego bardzo dobrym przykładem jest Łódź.

Wybór drzwi zewnętrznych

 • Posted on: 21 August 2021
 • By: addmean
drzwi wejściowe
Author: OknoPlus
Source: OknoPlus
Wybór idealnych drzwi wejściowych to jedna z pierwszych decyzji jakie musimy podjąć przy wykańczaniu nowego domu. Mają one znaczenie nie tylko estetyczne i praktyczne, ale w szczególności powinny zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa. Dlatego powinno się poświęcić chwile i zapoznać się z najważniejszymi cechami drzwi zewnętrznych oraz dostępną w sklepach ofertą. Warto na przykład sprawdzić drzwi gerda.

Wszyscy fani motoryzacji ubóstwiają swoje maszyny - tak mocno, że pragną je chronić przed wszystkimi niebezpieczeństwami

 • Posted on: 16 June 2021
 • By: addmean
inteligentne instalacje
Author: designmilk
Source: http://www.flickr.com
Jednym z aspektów, które mogą szkodzić naszej maszynie, wydaje się być oczywiście pogoda. Grad, śnieg i różne w naszym kraju temperatury, powodują, że na aucie będzie mogła pokazać się korozja lub szwankuje akumulator.


Stuprocentowi fani aut starają się więc zapobiec owym przyczynom, tak jak potrafią.

Możliwości zdeponowania pieniędzy – depozyt notarialny

 • Posted on: 19 May 2021
 • By: addmean
prawo
Source: www.morguefile.com
Pojęcie takie, jak depozyt notarialny związane jest z bankowością, a mianowicie z możliwościami umieszczania określonych kwot. Bezpieczeństwo osoby wpłacającej depozyt notarialny stoi na pierwszym miejscu, gdyż celem jest pewność i wzajemne zaufanie. Możliwościom, jakie daje depozyt notarialny, nie ma końca. W ten sposób można przechowywać dokumenty, kosztowności, klucze albo po prostu oszczędności. Poza sposobem deponowania, jakim jest depozyt notarialny, wymienić można depozyt urzędu celnego, urzędu skarbowego lub depozyt bankowy, gdyż występuje on w określonych urzędach albo instytucjach.

Każdy raz na jakiś czas musi zarządzić remont - jest to związane wtedy z zastosowaniem przeróżnych wierteł i innych przyrządów

 • Posted on: 10 March 2020
 • By: addmean
nowe osiedle
Author: Matt Buck
Source: http://www.flickr.com
Dom trzeba raz na jakiś czas odświeżać. By wyglądały szykownie oraz były czyste. Miło również jest móc zaprosić znajomych do wyremontowanego mieszkania.


Jeżeli planujemy renowację mieszkania, to powinniśmy zdecydować czy stać nas na duży remont.