budowanie

Nowe domy położone w malowniczym Wrocławiu

  • Posted on: 5 February 2021
  • By: addmean
dom
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chcielibyśmy zamieszkać we Wrocławiu trzeba mieć świadomość, że wybór naprawdę jest duży. Sporo jak wiadomo zależy od tego ile posiadamy pieniążków i czy chcielibyśmy mieszkać w domu, czy może wolimy zamieszkać w bloku.

Kwestie formalne przy wykonywaniu budowy

  • Posted on: 2 February 2021
  • By: addmean
Budowa dróg
Author: Zakład Usług Inżynierskich APEKS
Source: Zakład Usług Inżynierskich APEKS Sp. z o.o.
Planując wybudować nieruchomość mieszkalną, trzeba przestrzegać ogólnych przepisów prawa budowlanego. W przypadku pozostałych inwestycji budowlanych, jak np. budowa dróg, dochodzą także inne prawne obwarowania, które muszą być spełnione. Nawet rzeczy, które pozornie są błahymi drobnostkami, są tak naprawdę bardzo istotne i nie można o nich zapominać.

Nasi rodacy coraz sprawniej troszczą się o środowisko, obecnie mogą skorzystać z licznych przydatnych narzędzi, które w tym wspierają

  • Posted on: 22 February 2020
  • By: addmean
Przepompownia ścieków
Author: SuSanA Secretariat
Source: http://www.flickr.com
Z każdym kolejnym rokiem coraz znaczniejszą uwagę poświęca się ekologii. Segreguje się odpady, szuka odnawialnych źródeł energii, a nawet walczy się ze ściekami. Te ostatnie stanowią ogromny problem, gdyż wciąż bywa tak, że są odprowadzane na dziko, a szamba na nieczystości okazują się nieprawidłowo zabezpieczone oraz przeciekają.

Elementy niezbędne na każdej dobrze prowadzonej inwestycji

  • Posted on: 18 June 2019
  • By: addmean
ściana działowa
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Source: Xella Polska Sp. z o.o.
Budowa czegokolwiek to jedno z największych wyzwań przed jakimi staje inwestor, który się jej chwyta. Jest tak dlatego że każda inwestycja budowlana wymaga pełnego zaangażowania całości sił fizycznych i umysłowych. Wymagane jest skupienie się na licznych istotnych kwestiach, rozpoczynając od kwestii prawnych, przez finanse i sprawy urzędowe, powstawanie projektu architektonicznego i wykonawczego, a na samej fizycznej budowie kończąc. My jednak w tym wpisie zajmiemy się właśnie tym końcowym aspektem długiego i żmudnego procesu budowy. Istotny nacisk położymy na, małe rozmiarowo lecz niezwykle istotne, elementy, takie jak: śruby, nity, pręty czy zawiasy.