ciepło

Poszukujesz informacji dotyczących izolacji? Przeczytaj ten artykuł, a przekonasz się czym są otuliny styropianowe , a także styropapa

 • Posted on: 10 August 2022
 • By: addmean
dach płaski
Author: Matt Brown
Source: http://www.flickr.com
Interesujesz się budownictwem od dawna i zamierzasz poszerzyć swoją wiedzę? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jakie są najlepsze otuliny do rur oraz czym najkorzystniej wykonać izolację termiczną dachu. Jest to ważkie zagadnienie, jednakże częstokroć zaniedbywane przez belfrów akademickich.

Kiedy warto rozważyć poszerzenie zwyczajnej instalacji grzewczej o grzejniki podłogowe?

 • Posted on: 5 August 2022
 • By: addmean
grzejnik
Author: INSTAL-PROJEKT
Source: INSTAL-PROJEKT
Ciepło domowego gniazdka jest wartością nieocenioną dla zachowania naprawdę rodzinnej atmosfery, której w codzienności oczekuje niemal każdy. Dużą rolę spełnia w tym wypadkuteż otoczenie, w którym chcielibyśmy stworzyć jak najlepszy klimat dla naszej rodziny. Tematyka instalacji grzewczej jest o tyle niezastąpiona w naszym kraju, gdyż trudno zaliczyć nasz kraj do nazbyt ciepłych. Umiarkowany klimat czyni to niebywale istotną kwestią. By ją rozwiązać należałoby przywołać tu relatywnie niedawno wprowadzoną technologię – grzejniki podłogowe.

Jakie są sposoby na osuszanie budynków na dużą skalę?

 • Posted on: 4 August 2022
 • By: addmean
lustro
Author: Rosa Preiß
Source: http://www.flickr.com
Zbytnio wielka wilgotność stanowi niemały kłopot dla wielu ludzi. Mogłaby ona powodować pojawianie się grzybów oraz pleśni. W tego typu uwarunkowaniach nie można by ani zamieszkiwać, ani tym bardziej edukować potomstwa.


Mokre lub wilgotne mury znaczą także bardziej znaczące koszty na ogrzewanie, nieprzyjemny zapach oraz opóźnienia przy różnych odnowieniach.

Grzałki oraz ich opis, cechy wyróżniające, zastosowane.

 • Posted on: 3 August 2022
 • By: addmean
Grzałka patronowa
Author: www.centro-therm.pl
Source: www.centro-therm.pl
Współczesne grzałki różnią się od ich pierwowzorów, jakie stosowane były w domach w starodawnych czasach. W zasadzie funkcjonują one tak samo, jednakże współczesne grzałki patronowe mają zdecydowane więcej zastosowań. Na początku warto wspomnieć o specjalistycznej budowie współczesnych grzałek patronowych. Pomaga otrzymywać dość sporą sumę energii na w zasadzie minimalnej nawierzchni.

Jak wykonuje się ocieplenie dachu pianką?

 • Posted on: 3 August 2022
 • By: addmean
dach
Author: halfrain
Source: http://www.flickr.com
Budowa domu jest prostsza. Powinniśmy sobie wydawać sprawę z tego, że w obecnych latach sporo przemieniło się w budownictwie. Wielki nacisk kładzie się na ochronę środowiska, a też na to, by z domu nie uciekało ciepło, zatem żeby okazał się on energooszczędny.

Ogrzewanie zimą. Systemy grzewcze mieszkań – czy to rozwiązanie nowatorskie?

 • Posted on: 26 May 2022
 • By: addmean
gruntowe pompy ciepła
Author: Dave Pape
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób szuka sprawdzonego sposobu ogrzewania mieszkania, które rzeczywiście będzie optymalne pod wieloma względami: kosztów montażu samej instalacji, kosztów użytkowania czy bezobsługowości itp. Czy ogrzewanie pompą ciepła jest jednym z optymalnych rozwiązań?

Jeżeli chcemy zaoszczędzić kapitał to skorzystajmy z przedsiębiorstwa, jaka przeprowadza izolacje budynków

 • Posted on: 14 May 2022
 • By: addmean
ocieplenie budynku
Author: Portal Jak-Budowac.pl
Source: http://www.flickr.com
Niewątpliwie gdy zbliża się sezon grzewczy w naszym kraju wtenczas coraz to więcej osób frapuje się jak oszczędzić w tym niezmiernie trudnym dla naszego portfela i dla naszych pieniędzy czasie. Jest to nadzwyczaj ważne zwłaszcza wtenczas, jeśli koszty ogrzewania musimy pokrywać z własnej kieszeni dlatego że są one bez wątpienia nie za małe.

Jeśli masz ochotę posiedzieć czasem w cieple kominka, musisz zainwestować w dobre drewno

 • Posted on: 14 April 2022
 • By: addmean
kominek w domu
Author: anne arnould
Source: http://www.flickr.com
Coraz więcej Polaków docenia piękno oraz ciepło, jakie płynie z kominka zbudowanego w salonie bądź odmiennym domowym pomieszczeniu. To doskonała forma dogrzewania pokoju w mroźne wieczory, jak również cudowna alternatywa wprowadzenia do pokoju przytulnego oraz miłego klimatu. Kominki są produkowane w licznych wariantach: Polacy montują kominki elektryczne, na bio paliwo, jak też tradycyjne paleniska. Jeżeli zdecydujemy się użytkować to ostatnie, musimy przed zimą zaopatrzyć się w właściwe odmiany drewna.

Coraz większy procent rodaków decyduje się na całościową termomodernizację, która polega na wymianie pieca oraz ociepleniu domu

 • Posted on: 11 March 2022
 • By: addmean
mieszkania od dewelopera
Author: William Murphy
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy ochotę, żeby zmniejszyły się nasze rachunki za ogrzewanie, to powinniśmy wyłożyć większą kwotę. Na szczęście odzyskamy ją za jakiś czas.


Duży procent rodaków, którzy żyją w domach wolnostojących, dzisiaj decydują się na ocieplenie domu.

Jakie parametry wpływają na wybór klimatyzatora?

 • Posted on: 31 January 2022
 • By: addmean
koszt budowy domu
Source: http://pixabay.com/
Najważniejszą kwestią przed zakupem klimatyzatora jest to, w którym miejscu zamierzamy go używać. Jeżeli w mieszkaniu, to o ile nie jest ono podczas etapu konstrukcji czy remontu, to może się okazać, że za szerokiego wyboru nie mamy oraz pozostają nam do dyspozycji klimatyzatory przenośne.

Jeżeli chodzi o ocieplenie poddasza zazwyczaj wykorzystuje się 2 gatunki materiałów: wełnę i piankę

 • Posted on: 21 December 2021
 • By: addmean
ocieplanie budynku
Author: University of Salford Press Office
Source: http://www.flickr.com
Stawiając dom powinniśmy pomyśleć między innymi o jego stosownym ociepleniu. Spore straty ciepła mogą bardzo obciążyć nasz domowy budżet zwłaszcza zimą, gdy, na ogrzewanie wydajemy wiele pieniędzy. Ociepla się przede wszystkim ściany, ale konieczne jest także zainwestowanie w ocieplenie dachu. Jaką metodę wybrać?

Grzałki patronowe oraz ich charakterystyka, znaki szczególne, rodzaje zastosowań.

 • Posted on: 14 December 2021
 • By: addmean
Grzałka patronowa
Author: www.centro-therm.pl
Source: www.centro-therm.pl
Nowoczesne grzałki są kompletnie różne od pierwszych grzałek na rynku, które stosowane były w domach w czasach młodości naszych babć. Zasadniczo funkcjonują one identycznie, jednak współczesne grzałki patronowe mają zdecydowane więcej sposobności użyć. Przede wszystkim należy napomknąć o specjalistycznej konstrukcji innowacyjnych grzałek patronowych. Pozwala produkować dość sporą ilość energii na zasadniczo minimalnej przestrzeni.

Z jakiego powodu warto zdecydować się na ogrzewanie własnego domu kominkiem?

 • Posted on: 13 November 2021
 • By: addmean
kominek
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Myśląc o naszym nowym domu, znaczna część osób ma przed oczyma pełne wdzięku wnętrza, rodzinną, ciepłą atmosferę i... kominek, który to ciepło dostarcza. Ciepło w pomieszczeniach i ciepło w nas samych. Właściwie dopasowany stylistycznie do wnętrza może stać się najbardziej oryginalnym punktem pełniącym funkcje dekoracyjne w naszym domu. Do nas należy tylko zdecydować o jego wykończeniu, oraz - co bardziej istotne - wybrać projekt kominka.

Wykańczamy domek: kwestie, o których po prostu nie wolno zapomnieć

 • Posted on: 7 September 2021
 • By: addmean
dom
Author: Dave Conner
Source: http://www.flickr.com
Wybudowanie swojego domu to dla wielu osób naprawdę wielki sukces. Aktualnie na posiadanie własnego domu decyduje się coraz większa grupa osób. Warto jednak wiedzieć, że budowa domu nie jest jeszcze ostatnim etapem prac. Po wykonaniu ścian trzeba zabrać się za najbardziej przyjemny etap prac: wykończenie wnętrza. Warto pamiętać, że jest to nie tylko najbardziej przyjemny, ale także najkosztowniejszy etap prac. To jednak od tego jak zostanie przeprowadzony uzależnione jest czy w domu będzie się nam mieszkało naprawdę miło. Pojawia się pytanie co trzeba kupić, aby wykończyć dom w środku.

W jaki sposób wziąć się za ocieplenie własnego domu?

 • Posted on: 14 July 2021
 • By: addmean
Docieplenie od wewnątrz
Author: Xella
Source: www.media.xella.pl
Często stare budynki nie są w żaden sposób zabezpieczone. Stary mur ma się bronić sam przed mrozem, dużym nasłonecznieniem, czy też innymi warunkami atmosferycznymi. To sprawia, że niektóre części mieszkania zimą bywają niedogrzane, a latem mamy gorączkę w mieszkaniu. Dlatego dobrze wziąć pod uwagę docieplenie mieszkania. Jeżeli chodzi o docieplenia łódź to przedsiębiorstwa wykazują się solidnością i terminowością realizacji zleceń. Wiele firm w branży jest od długiego czasu, stąd ich konkurencyjne ceny.

Dom to najcenniejsze miejsce na ziemi dla każdego z nas - z tego powodu chcemy o niego dbać, by służył naszej rodzinie przez przez długi czas

 • Posted on: 29 April 2021
 • By: addmean
izolacje z pianki
Author: Parter of Promotion
Source: Parter of Promotion
Kupno domu w wielu sferach jest uważane za niezwykły przywilej. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Zwłaszcza, jeżeli mamy dodatkowo piękny oraz własny ogródek.


Jeżeli odnawiamy dom, to nie jest to łatwa rzecz - z tego zdaje sobie sprawę każdy.

Planując budowę domu trzeba pamiętać o większych oraz mniejszych elementach - w mieszkaniu jest wiele różnych części

 • Posted on: 28 April 2021
 • By: addmean
dom
Author: MTM STYL
Source: MTM STYL
Dom składa się z mnóstwa różnorakich urządzeń, jedne są tak spore, że z pewnością trudno jest je przeoczyć i powinniśmy być przeświadczeni, że na pewno o nich nie zapomnimy. Lecz są też i takie elementy, które są dość niewielkie, a co się z tym wiąże, na początku możemy o nich zapomnieć oraz zdamy sobie sprawę z ich nieobecności dopiero w chwili, gdy będziemy chcieli ich użyć, a ich nie będzie tam gdzie być powinny.

Taśmy typu paroprzepuszczalnego - najlepszy sposób na uszczelnianie okien!

 • Posted on: 29 January 2021
 • By: addmean
budynek - odwzorowanie
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Montowanie okien jest zadaniem, które najlepiej bywa zostawić specjaliście. Nie oznacza to jednak, iż nie możemy wykonać tego sami. Jak to się okazuje często samo wstawienie okna nie jest problemem - gorzej już wychodzi sprawa z jego uszczelnieniem.

Pages