segregacja

Jak Zielonej Planety radzą sobie z unieszkodliwianiem odpadów albo wywózką substancji, tych mniej i tych bardziej niebezpiecznych

  • Posted on: 9 January 2021
  • By: addmean
śmieci
Author: Franco
Source: http://www.flickr.com
Śmieci, które teraz wyrzuca statystyczny mieszkaniec Ziemi, można już liczyć w tonach. Dużym wyzwaniem pozostaje utylizowanie różnego rodzaju opakowań. I nie mamy w tym miejscu na myśli jedynie plastikowych woreczków, które przecież rozkładają się tysiące lat. Trzeba pamiętać o tym, że praktycznie każdy nabytek bywa w coś zapakowany - np. zwykły szampon.
Tags: 

Kosze do segregacji odpadów

  • Posted on: 2 January 2020
  • By: addmean
kosz na śmieci
Author: Richard Masoner / Cyclelicious
Source: http://www.flickr.com
Ekologia jest niesamowicie ważną w obecnych czasach dziedziną. Duże możliwości, jakie zagwarantować może już dziś producent, obejmują głównie kosze do segregacji odpadów. Dostępne są one na specjalne zamówienie klienta czy zainteresowanych propozycją firm. Mnogość dostępnych koszy w rozmaitych kolorach i kształtach czy wielkościach zauważona została na rynku już dawno, dlatego klienci ochoczo rekomendują sobie zaufane firmy. Wobec dużych zmian dotyczących segregacji odpadów, jakie zachodzą w Polsce, stanowią one znakomite rozwiązanie.

Dbasz o środowisko naturalne? Wyrzucaj śmieci w dobrze dobranych pojemnikach

  • Posted on: 2 June 2019
  • By: addmean
kosz
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze kilka lat temu mieszkańcy Polski niezwykle chętnie pozbywali się odpadów, wyrzucając je do lasu lub na pobliską łąkę. Nasza świadomość z zakresu ekologii była w zasadzie żadna. Obecnie zdajemy sobie już sprawę z tego, że nie tylko wyrzucanie odpadów niekorzystnie wpływa na środowisko, ale także, że należy je składować w odpowiedni sposób. Obowiązujące dzisiaj regulacje prawne odnoszące się do wywozu śmieci nakładają na Polaków konieczność ich segregacji.