podłogi

No jakie parametry zwrócić uwagę wybierając typ podłoża?

 • Posted on: 9 January 2021
 • By: addmean
Betony Artevia™ Decor doskonale łączą się z kostką brukową, kamieniem lub drewnem
Author: Lafarge
Source: Lafarge
Podłoże jest bardzo istotnym elementem zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Od typu podłoża zależy, w jaki sposób ludzie się przemieszczają. Podłoża miewają rozmaite wykorzystania. Na pewno jednak zrobione są z różnych materiałów. Wybór tych tworzyw uzależniony będzie od miejsca, gdzie się znajdzie oraz od wykorzystania. Typy podłoży we wnętrzach, a więc podłóg, podobnie jak pozostałe części wykończenia podlegają trendom. W dawnych wiekach w domach mieszkalnych nie było wcale podłogi, a jedynie klepisko. Z biegiem lat jednak sytuacja ta się zmieniła. Zauważono między innymi walory drewna, wykorzystanego w postaci podłogi. Dla jeszcze wyższego poziomu komfortu wymyślono wykładziny i dywany.

Jakiego rodzaju innowacyjne podłogi zapewniają dobrą izolację cieplną?

 • Posted on: 26 November 2020
 • By: addmean
Poznań
Author: CORTINA
Source: CORTINA
Przy budowaniu domu, być może będziesz zmuszony wybrać, z jakich materiałów ma być wykonana podłoga w różnych pokojach. W branżowych sklepach można by zakupić surowce wykonane z kamienia, drewniane albo ceramiczne.

Jeżeli właśnie w tej chwili urządzasz pomieszczenia nowego domu – powinieneś zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat efektownych uzupełnień i dekoracji.

 • Posted on: 7 October 2020
 • By: addmean
Schody
Author: BRITOP
Source: BRITOP
System gospodarczy budowlany w Polsce zdobywa własne maximum. Pojawia się sporo udogodnień. Dziś inwestycja domu, to nie tylko postawienie prostopadłościanu z paroma wlotu w formie okien, z podziałem na równolegle zamieszkane pomieszczenia. Dziś budynek jednorodzinny, to wymarzony szkic struktury, odpowiedni materiał i ekipa pracowników. To czasochłonna aranżacja wnętrza, kolorów ścian, dekoracji i elementów meblowych.

Własnościowe mieszkanie dla niejednego człowieka bywa wyznacznikiem wkroczenia w dorosłość

 • Posted on: 24 July 2020
 • By: addmean
Jacht
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Są narody, które do posiadania własnego lokum mają dość lekki stosunek. Jednak dla Polaków własny kąt jest miarą pozycji oraz tego, że jesteśmy już odpowiedzialnymi członkami społeczeństwa.


Warszawa to największe miasto w naszym kraju.

Jaka podłoga będzie najlepsza dla naszych wymagań? Na co zwracać uwagę, co podpowiadają specjaliści?

 • Posted on: 21 July 2020
 • By: addmean
płytki wielkoformatowe
Author: Max-Fliz
Source: Max-Fliz
Na polskim rynku mamy obecnie do wyboru parę typów podłóg. Najbardziej popularne to np. deska podłogowa, parkiet oraz panele drewniane. Drugą grupą podłóg są tego typu rodzaje, jak podłoga szwedzka, płytki ceramiczne, podłogi z kamienia lub betonu. Każdy z wyżej podanych typów podłogi posiada swoje wady i zalety zarówno w położeniu oraz utrzymaniu.

Wybierz eleganckie oraz trwałe materiały wykończeniowe dla swojego mieszkania. Ono zasłużyło na doskonałe podłogi

 • Posted on: 9 July 2020
 • By: addmean
deska jesionowa
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli urządza się mieszkanie, pragnie się zadbać o wszystkie szczegóły, by całość przedstawiała się rzeczywiście wspaniale. Dziś to bardzo łatwe, gdyż przecież każdy może kupić świetnej klasy materiały wykończeniowe.

Perfekcyjna podłoga to podstawa modnej aranżacji wnętrza

 • Posted on: 8 July 2020
 • By: addmean
Author: Optiflame
Wykończenie nowego mieszkania to dla większości osób spora frajda. Jeżeli nie należysz do tych osób, bez wątpienia o wiele lepszym pomysłem będzie dla Ciebie zatrudnienie zawodowego projektanta. On zrobi za Ciebie wszystko, a w razie potrzeby będzie w stanie wprowadzić w życie wszelkie Twoje pomysły.

Ładne drzwi – kluczowy element wyposażenia wnętrz

 • Posted on: 22 May 2020
 • By: addmean
drzwi wejściowe
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Każdy architekt wnętrz przyzna, że drzwi to bardzo istotny element wyposażenia mieszkania. To, jak wyglądają, tworzy właściwie cały klimat wnętrza, ponieważ dyktuje styl, który decydujemy się nadać swojemu otoczeniu oraz dopasowywane dodatki. Trzeba je wybierać równocześnie z podłogami i meblami, by dobrze się komponowały.

Pomimo tego,że jest od lat znany i wykorzystywany, aktualnie odsłania przed nami zupełnie inną twarz

 • Posted on: 11 May 2020
 • By: addmean
szlifowanie betonu warszawa
Author: Danny Choo
Source: http://www.flickr.com
O czym mowa w tym momencie? Naturalnie o betonie, jednym z najbardziej powszechnych surowców w budownictwie.


Stosowany przez lata zwłaszcza do wylewania na posadzki, w teraźniejszym czasie odkrywa przed nami całkowicie nowe oblicze pokazując, że nie nadaje się wyłącznie do tego, by po nim chodzić.

Innowacyjna oraz zniewalającej postaci glazura do toalety w domu

 • Posted on: 4 April 2020
 • By: addmean
Author: Sanitec KOŁO
Perfekcyjnie zdajemy sobie sprawę, iż płytki jakie selekcjonujemy do łazienki to lokata przynajmniej na kilka lat. Taka sytuacja powoduje, iż płytki przeznaczone do łazienki powinny być nie tylko ładne i szykownie dopasowane ale przede wszystkim też trwałe.

Stabilne i estetyczne podłogi z desek dębowych

 • Posted on: 18 March 2020
 • By: addmean
podłoga drewniana
Author: lrargerich
Source: http://www.flickr.com
Podłoga dębowa cechuje się fenomenalną odpornością i trwałością, ponadto posiada wyjątkowe walory estetyczne. Odpowiednio dostosowana podłoga dębowa będzie pasować do każdego pomieszczenia, a także do każdej aranżacji. Jest to wyjątkowy symbol klasy, wytworności i piękna. Najlepsze zalety, jakie posiada deska dębowa, z której tworzona jest później podłoga, to trwałość, prostota w utrzymaniu, a także wyborna izolacja.

Przydałoby się kupić drzwi - jakie aspekty powinniśmy na wymieniony temat wiedzieć?

 • Posted on: 16 March 2020
 • By: addmean
przeszklone drzwi zewnętrzne
Author: onnola
Source: http://www.flickr.com
Wybudowaliśmy już dom, to znaczy wybudowaliśmy ściany, powstawialiśmy okna, zamontowaliśmy instalację elektryczną. Zostało nam jeszcze kilka drobnostek, jak malowanie wnętrz, położenie posadzek i inne drobne prace wykończeniowe. Można te prace bez problemu wykonywać zimą. Budynek jest już zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, wobec tego praca może być realizowana bez pośpiechu, w miarę komfortowo.

Co trzeba zrobić w zakupionym od dewelopera lokalu mieszkalnym, żeby można w nim było zamieszkać

 • Posted on: 19 December 2019
 • By: addmean
nowe mieszkania
Author: Matt Buck
Source: http://www.flickr.com
Nowo kupiony dom lub mieszkanie to ogromna radość, lecz również sporo pracy związanej z jego urządzeniem i umeblowaniem. Nawet przy używanych mieszkaniach przeważnie będzie trzeba niektóre rzeczy odświeżyć, niekiedy dokupić nowe meble albo odremontować łazienkę oraz kuchnię. Przy nowych mieszkaniach jest znacznie więcej rzeczy do zrobienia.

Krótka charakterystyka używanych najczęściej w wykończeniu wnętrz podłóg, ich wady i zalety.

 • Posted on: 4 November 2019
 • By: addmean
Lśniący parkiet
Author: Marco Assini
Source: http://www.flickr.com
Drewno to nieodłączny element budowlany, często można go również spotkać na podłogach. Rodzajów podłóg wykorzystujących drewno jest parę, doskonale nadają się one do przedpokojów, pokojów i salonów, a odpowiednie rodzaje nawet do kuchni i łazienek. Od lat bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się klasyczny parkiet dębowy, zrobiony on jest z niewielkich deseczek, które należy połączyć ze sobą kilkoma różnymi sposobami.

Jakie są podstawowe cechy odpowiednio zaprojektowanego wnętrza mieszkania, jak zabrać się za ten temat

 • Posted on: 27 October 2019
 • By: addmean
aranżacja wnętrz
Author: Builders Design
Source: http://www.flickr.com
Wielu ludzi podczas urządzania swojego mieszkania wybiera zupełnie przypadkowe meble, płytki i wyposażenie, wcale nie przejmując się tym, jaka po skończeniu będzie użyteczność takiego wnętrza. O ile jeśli się ma większe mieszkanie może aż takiego kłopotu nie będzie, bo zmieści się tam wszystko, to jeśli tych metrów do wykorzystania nie będzie zbyt dużo, to należy powalczyć o każdy fragment podłogi. I wtedy przypadkowe zakupy, bez wcześniejszego przemyślenia mogą się zakończyć tym, że wnętrze zwyczajnie będzie niezbyt praktyczne i wygodne.