budowa

Co musimy wiedzieć decydując się na konkretny projekt budynku jednorodzinnego? Jakiego rodzaju zmiany mogą być na projekcie nanoszone bez zgody autora podczas adaptacji?

 • Posted on: 16 October 2020
 • By: addmean
projekt budynku
Budowa domu to oczywiście sporo pracy, dokumentów do załatwienia oraz rzeczy, o jakich trzeba pamiętać. Jednym z etapów całego procesu budowy jest wybranie projektu. Jak już wybierzemy projekt, który najbardziej odpowiada naszym wymaganiom, należy wiedzieć co można na nim zmienić podczas adaptacji bez zgody autora projektu. Taka wiedza bardzo się przydaje.

Jeśli przygotowujemy nasze mieszkanie do mieszkania w nim, wtenczas zainstalujmy tam panele podłogowe Szczecin

 • Posted on: 12 October 2020
 • By: addmean
panele
Author: Classen
Source: Classen
Jak doskonale wiadomo konstrukcja osobistego domu jest rzeczą niesamowicie popularną, gdyż dzięki temu zyskujemy w końcu własny kąt, w którym będziemy mogli spędzać wspaniale czas a także uspokajać się nawet po najtrudniejszych chwilach w wielu miejscach, między innymi w robocie, na zakupach oraz będziemy mieli gdzie wracać po nawet najtrudniejszej wycieczce po globie. Jest to doskonała rzecz, którą uznają wszelcy posiadacze własnego domu.

W jaki sposób odnaleźć profesjonalnego oraz wiarygodnego dewelopera?

 • Posted on: 11 October 2020
 • By: addmean
mieszkanie
Author: Jeremy Levine
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli potrzebujemy zakupić mieszkanie deweloperskie, bezsprzecznie winniśmy rozpocząć od znalezienia dobrego, wiarygodnego oraz doświadczonego dewelopera. Obecnie powstaje wiele nowych inwestycji deweloperskich, pod tym względem oferta jest istotnie bardzo duża, niemniej jednak pamiętajmy o tym, iż nie wszelki deweloper jest godny zaufania.

Projekty malutkich domów są najchętniej kupowane przez starsze małżeństwa, z kolei projekt domu parterowego kusi ludzi ceniących komfort!

 • Posted on: 2 October 2020
 • By: addmean
dom
Author: XELLA Polska Sp. z o.o.
Source: XELLA Polska Sp. z o.o.
Obecnie mnóstwo młodych osób decyduje się na budowę prywatnego domu. Mało osób zamierza mieszkać w swoim domu rodzinnym. Jest to spowodowane szczególnie tym, iż małżeństwa pragną wieść swoje życie, tak aby nikt im się do niego nie wtrącał.

Jak zbudować specjalistyczne budynki przemysłowe?

 • Posted on: 24 September 2020
 • By: addmean
Kontenerowa kotłownia parowa
Author: Selo Energia Sp. z o. o.
Source: http://www.wynajemkotlowni.pl
Prowadzenie własnego biznesu często wymaga zrealizowania pewnych inwestycji, jakie mogą się okazać mniej albo bardziej kosztowne. Jeśli wnikliwie przemyśleliśmy naszą decyzję i mamy pewność, że to dobre posunięcie, nie martwy się nadmiernie. Budowa własnych zabudowań przemysłowych czy magazynowych może istotnie przyspieszyć rozwój naszego przedsiębiorstwa i w dłuższym okresie zmniejszyć niepotrzebne koszty.

Ile decyzji trzeba będzie podjąć podczas planów i stawiania swojego wymarzonego domu.

 • Posted on: 24 September 2020
 • By: addmean
Budowa domu
Source: pixabay
Podczas budowy domu jest do pojęcia wiele najróżniejszych decyzji. Wielu osobom może się wydawać, że przecież wystarczy znaleźć plan, zrobić fundamenty, wystawić budynek i kupić meble, żeby rozpocząć mieszkanie. Owszem, rzeczy, które zostały wymienione tak czy inaczej będzie trzeba zrobić, lecz nawet przy samym wyborze materiałów i technologii będzie dużo rozważań i przemyśleń.

Zaczynamy budować swój wymarzony budynek mieszkalny - wszystko co trzeba wiedzieć w tym temacie.

 • Posted on: 16 September 2020
 • By: addmean
dom na wiosce
Author: Deb Nystrom
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób myśli o własnym domu, i wielu z nich w pewnym momencie te pragnienia chce realizować. W praktyce czasami dużo drożej wyjdzie kupienie niewielkiego mieszkanka w większej miejscowości, niż wybudowanie niedużego domu gdzieś na obrzeżach. Oczywiście wyprowadzka kilkanaście kilometrów za miasto będzie się wiązać z koniecznością dojazdów, ale jednak jest się zupełnie niezależnym i ma się własny kawałek działki.

Jeżeli w najbliższym czasie planujesz pewną inwestycję budowlaną domu jednorodzinnego, nie masz podstawowej wiedzy w tej dyscyplinie - warto zaznajomić się obszerną skalą możliwości i udogodnień.

 • Posted on: 12 September 2020
 • By: addmean
projekt domu
Author: Internet Archive Book Images
Source: http://www.flickr.com
Rynek budownictwa w Polsce osiąga własne maksimum, pojawia się mnóstwo udogodnień. W tej chwili - domostwo to nie tylko sześcienna budowa to nie wyłącznie postawienie surowych ścian i zbiór równomiernych pokoi. To wielowymiarowa inwestycja, jaka wymaga sporo czasu i pieniędzy.

Jeśli pragniesz wybudować dom, to już teraz zatrudnij architekta, który zaprojektuje go tylko dla Ciebie

 • Posted on: 10 September 2020
 • By: addmean
Dom jednorodzinny
Author: Archeton
Source: www.archeton.pl
Wszyscy małżonkowie marzy jedynie o tym, żeby jak najszybciej wyprowadzić się na swoje. Mnóstwo młodych ludzi chciałby mieszkać jedynie ze współmałżonkiem oraz pociechami. Tego typu wyjście bez wątpienia ma gigantyczną liczbę zalet, albowiem od początku stajemy się niezależni i jesteśmy w stanie w pełni przesądzać o własnym życiu.

Proekologiczne inwestycje

 • Posted on: 10 September 2020
 • By: addmean
budując dom
Author: David Amsler
Source: http://www.flickr.com
Wznoszenie domów współcześnie to bardzo prędki proces. Nowoczesne energooszczędne domy pasywne, to domy które - dzięki zastosowaniu odpowiednich metod wznoszenia - w znacznym stopniu oszczędzają energię i ciepło tak, że wydatki eksploatacyjne mogą spaść nawet o 70-80 % w porównaniu z domami budowanymi w sposób.

Żyjesz w mieszkaniu i marzysz o własnym domku jednorodzinnym? Przeczytaj, jakie kroki są najważniejsze, aby wszystko zacząć

 • Posted on: 8 September 2020
 • By: addmean
dom
Wielu mieszkańców Polski śni o własnym domku z ogródkiem. Miejscu, w którym wypocznie i się zrelaksuje. Własne cztery ściany w postaci domku jednorodzinnego to już nie tylko przywilej dla bogatszych. Kilkupokojowe mieszkania w blokach są obecnie w cenie, za którą można wybudować dom. Również większa dostępność kredytu hipotecznego sprzyja myślom o budowie. Stąd coraz więcej osób zakupuje tereny na obrzeżach miasta i planuje przeprowadzkę. A wraz z tym zaczyna się spełniać marzenie z wielkiego snu.

Jakiego typu projekt swojego domu zakupić?

 • Posted on: 2 September 2020
 • By: addmean
projektowanie
Author: DAVINCI Haus
Source: http://www.flickr.com
Swój dom to marzenie bardzo wielu osób. Decyzja o jego budowaniu powiązana jest nie tylko z wieloma formalnościami. Przyszły właściciel domu musi wybrać oczywiście projekt, według którego dom będzie mógł zostać zbudowany. Budowę domu wielu inwestorów zaczyna od zakupienia planu domu. Nie jest to łatwe,ponieważ pracownie architektoniczne są w stanie projektować różne budynki dopasowane do oczekiwań osoby, która chce w to zainwestować.

Projekty domów Warszawa przedstawia nam niesamowicie różnorodne

 • Posted on: 2 September 2020
 • By: addmean
projekt domu
Przy wyborze projektu powinniśmy sporo przemyśleć

Jeśli podjęliśmy decyzję odnośnie tego, że pragniemy się budować, powinniśmy się na początku namyślić, jaki ten nasz dom ma być. Czy musi okazać się być duży, czy być może niewielki, czy powinien posiadać tylko najistotniejsze pomieszczenia, czy być może pragniemy mieć ewentualność goszczenia sporej grupy gości? Im lepiej wszystko przeanalizujemy, tym większa będzie nadzieja na to, że rezultat ostateczny będzie odpowiedni z naszymi marzeniami.

Podstawowe informacje na temat ogrodzeń panelowych, najczęściej wykorzystywane ich typy.

 • Posted on: 2 September 2020
 • By: addmean
ogrodzenie
Author: Gary J. Wood
Source: http://www.flickr.com
W czasie budowy dość istotnym elementem są różne ogrodzenia. Spełniają one wiele funkcji, w tym w pierwszej kolejności będą chronić przed przedostaniem się na teren nieproszonych gości zabezpieczając jednocześnie wyposażenie pozostawione w środku. Ogrodzenie takie ze względu na pełnione funkcje może zbyt ładne nie są, ale nie takie jest ich zadanie, żeby wyglądać. Ich głównym celem jest zabezpieczenie określonego terenu, a w tym celu jakiś efektowny wygląd potrzebny nie będzie.

Pracownia architektoniczna i projektanci - skuteczna pomoc przy projektach

 • Posted on: 29 August 2020
 • By: addmean
zobacz
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com
Byśmy rzeczywiście byli zadowoleni z domu, w którym zamieszkamy, z pewnością musimy dopilnować, by był on w dobry sposób do nas dobrany. Dlatego tak istotne jest to, abyśmy przed jego postawieniem, rzetelnie przeanalizowali jak najwięcej projektów i zadecydowali się na ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał.

Minikoparka jest świetna na małych terenach

 • Posted on: 28 August 2020
 • By: addmean
minikoparka na placu budowy
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Jeśli prowadzi się jakieś prace budowlane, to przeważnie potrzebne jest przygotowanie dołu, a ponieważ w dużej mierze spogląda się na czas budowy, to zazwyczaj wykorzystuje się do tego dużych koparek. Co mimo wszystko zrobić, jeżeli nie posiadamy nazbyt dużo miejsca i na naszej posesji nie pomieści się zwykła koparka?

Wielkie usprawnienia w czynnościach budowlanych - podpory stropowe i podest ruchomy

 • Posted on: 23 August 2020
 • By: addmean
Różne materiały budowlane
Source: http://www.wienerberger.pl
Branża budowlana w wielkim stopniu wykorzystuje sposoby, jakie są sporym udogodnieniem dla wielu czynności. Na kompletny proces budowy tworzy się sporo pojedynczych czynności, które realizowane są przy użyciu odpowiednich sprzętów. Mnóstwo z nich ma różnorodne wykorzystanie i stosuje się je również w innego rodzaju specjalnościach. Do tego, często są też osiągalne w słynnych sklepach budowlanych więc można je swobodnie nabyć do prywatnego wykorzystania.

Dokumenty wymagane do budowy garażu blaszanego - zobacz co warto mieć

 • Posted on: 18 August 2020
 • By: addmean
garaż
Author: mrhayata
Source: http://www.flickr.com
W ostatnich latach mogliśmy spostrzec rosnące zainteresowanie garażami blaszanymi. Te względnie lekkie konstrukcje to świetny sposób na zabezpieczenie auta. Ich kupno jest o wiele tańsze od kosztów budowy murowanego garażu o podobnych parametrach. Garaż blaszany przytwierdzony za pomocą śrub do płyty betonowej jest, zgodnie z art. 3 pkt 5 prawa budowlanego "tymczasowym obiektem budowlanym". Pewnym z wyznaczników zaliczenia obiektów do tej kategorii jest brak trwałego połączenia budowli z podłożem.

Elementy budowlane w Bełchatowie i Łodzi.

 • Posted on: 17 August 2020
 • By: addmean
pustaki
Author: Joost Markerink
Source: http://www.flickr.com
W atrakcyjnych cenach - materiały budowlane w Łodzi i Bełchatowie

Przedsiębiorstwo z Bełchatowa w asortymencie posiada różnorodne materiały budowlane - praktycznie wszystko co jest potrzebne do remontu i budowy domu.
Posiadamy transport, który umożliwia szybko dostarczyć dowolny towar na każdą budowę.
W ofercie znajduje się pełny wybór materiałów wysokiej jakości - zarówno renomowanych producentów jak i regionalnych przedsiębiorstw. Owe materiały budowlane znakomicie sprawdzają się w każdych, nawet trudnych, warunkach, wykorzystywane są na licznych budowach w kraju i za granicą.

Czego potrzeba do wykończenia budynku mieszkalnego

 • Posted on: 13 August 2020
 • By: addmean
dom
Author: Don Graham
Source: http://www.flickr.com
Mówiąc o materiałach budowlanych najczęściej ma się na myśli te, które „budują” budowlę w sposób bezpośredni, czyli części konstrukcyjne. Zaliczają się do nich przykładowo tego rodzaju elementy jak cegły, pustaki, pokrycia dachowe i tym podobne. W rzeczywistości każdy specjalista od branży budowlanej wie, że oprócz nich jest również bardzo duża liczba innych, choć wcale nie mniej istotnych elementów
.

Pages