budowa

Żyjesz w mieszkaniu i marzysz o własnym domku jednorodzinnym? Przeczytaj, jakie kroki są najważniejsze, aby wszystko zacząć

 • Posted on: 17 December 2020
 • By: addmean
dom
Spora część Polaków śni o swoim domku z ogródkiem. Miejscu, w którym odpocznie i się odstresuje. Swoje cztery kąty w postaci domku jednorodzinnego to już nie tylko przywilej dla bogatszych. Duże mieszkania w blokach są w tej chwili w cenie, za którą jest możliwe wybudowanie domu. Również większa dostępność kredytu hipotecznego sprzyja marzeniom o budowie. Stąd coraz większa liczba osób zakupuje działki na obrzeżach miasta i bierze pod uwagę przeprowadzkę. A wraz z tym zaczyna się spełniać marzenie z wielkiego snu.

Jednorodzinny dom – marzenie wielu ludzi

 • Posted on: 17 December 2020
 • By: addmean
Dom bliźniak
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
Budowa domu – wiele osób ma ją w planach. W końcu większość osób marzy o własnym domu w mieście, bądź poza miastem. Jest to na pewno znacznie większy komfort psychiczny niż standardowe mieszkanie w bloku. Po pierwsze, własny dom daje nam o wiele sporo przestrzeni i swobody, a po drugie gwarantuje prywatność.

W jaki sposób można wybrać najlepszy portal budowlany w Internecie?

 • Posted on: 30 November 2020
 • By: addmean
Ściana działowa
Analizując szeroką gamę ofert w branży budowlanej oraz udoskonalone, na najwyższym poziomie oferty poszczególnych firm, bardzo duży popyt w ostatnim czasie odnotowuje się na ściany działowe. Tworzenie ich opiera się na połączeniu z poszyciem z płyt danego rodzaju, dzięki czemu tego rodzaju rozwiązania zyskują poparcie osób przeprowadzających remont. Czynność tę poleca się zlecić ekspertom, którzy doradzą wybór doskonałej dla swoich klientów opcji.

Jeśli przygotowujemy nasze mieszkanie do mieszkania w nim, wtenczas zainstalujmy tam panele podłogowe Szczecin

 • Posted on: 25 November 2020
 • By: addmean
panele
Author: Classen
Source: Classen
Jak doskonale wiadomo budowa osobistego mieszkania jest sprawą niesamowicie popularną, dlatego że dzięki temu zyskujemy w końcu swój kąt, w jakim będziemy mogli spędzać wspaniale czas i uspokajać się nawet po najtrudniejszych chwilach w wielu miejscach, między innymi w robocie, na zakupach oraz będziemy mieli gdzie powracać po nawet najtrudniejszej eskapadzie po świecie. Jest to wspaniała sprawa, jaką uznają wszelcy posiadacze prywatnego lokum.

Gdzie przenieść się za miasto w okolicach od Wrocławia? Przekonaliśmy się o tym, że rewelacyjny wybór to niewielka Trzebnica!

 • Posted on: 5 November 2020
 • By: addmean
Wnętrza
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Coraz większa liczba osób podejmuje decyzje o opuszczeniu wielkomiejskiego szumu i zamierza przeprowadzić się do okalających miasta mniejszych miejscowości. W dzisiejszych czasach możliwości podróżowania rozwinięte są w tak wielkim stopniu, iż codzienny przejazd do pracy z położonych poza miastem miejscowości zupełnie przestał być problematyczny.Jest to poza tym niewielkidyskomfort i jako wada schodzi zupełnie na margines, gdy zwrócimy uwagę na zalety takie jak spokój i świeże powietrze.

Charakterystyka placu budowy. O czym warto wiedzieć? Kilka niezbędnych wiadomości!

 • Posted on: 3 November 2020
 • By: addmean
Samochód dostawczy, transport
Author: Mattox
Source: http://www.sxc.hu
Plac budowy jest niezwykle specyficznym punktem, w którym w pierwszej kolejności należy stosować się całkowicie do różnorodnych reguł i wymogów bezpieczeństwa. Występują tam bowiem przyrządy potrzebne w procesie budowy, jednak przy nieprawidłowym Stosowaniu mogą one być niebezpieczne dla ludzkiego życia.

Co musimy wiedzieć decydując się na konkretny projekt budynku jednorodzinnego? Jakiego rodzaju zmiany mogą być na projekcie nanoszone bez zgody autora podczas adaptacji?

 • Posted on: 16 October 2020
 • By: addmean
projekt budynku
Budowa domu to oczywiście sporo pracy, dokumentów do załatwienia oraz rzeczy, o jakich trzeba pamiętać. Jednym z etapów całego procesu budowy jest wybranie projektu. Jak już wybierzemy projekt, który najbardziej odpowiada naszym wymaganiom, należy wiedzieć co można na nim zmienić podczas adaptacji bez zgody autora projektu. Taka wiedza bardzo się przydaje.

W jaki sposób odnaleźć profesjonalnego oraz wiarygodnego dewelopera?

 • Posted on: 11 October 2020
 • By: addmean
mieszkanie
Author: Jeremy Levine
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli potrzebujemy zakupić mieszkanie deweloperskie, bezsprzecznie winniśmy rozpocząć od znalezienia dobrego, wiarygodnego oraz doświadczonego dewelopera. Obecnie powstaje wiele nowych inwestycji deweloperskich, pod tym względem oferta jest istotnie bardzo duża, niemniej jednak pamiętajmy o tym, iż nie wszelki deweloper jest godny zaufania.

Projekty malutkich domów są najchętniej kupowane przez starsze małżeństwa, z kolei projekt domu parterowego kusi ludzi ceniących komfort!

 • Posted on: 2 October 2020
 • By: addmean
dom
Author: XELLA Polska Sp. z o.o.
Source: XELLA Polska Sp. z o.o.
Obecnie mnóstwo młodych osób decyduje się na budowę prywatnego domu. Mało osób zamierza mieszkać w swoim domu rodzinnym. Jest to spowodowane szczególnie tym, iż małżeństwa pragną wieść swoje życie, tak aby nikt im się do niego nie wtrącał.

Jak zbudować specjalistyczne budynki przemysłowe?

 • Posted on: 24 September 2020
 • By: addmean
Kontenerowa kotłownia parowa
Author: Selo Energia Sp. z o. o.
Source: http://www.wynajemkotlowni.pl
Prowadzenie własnego biznesu często wymaga zrealizowania pewnych inwestycji, jakie mogą się okazać mniej albo bardziej kosztowne. Jeśli wnikliwie przemyśleliśmy naszą decyzję i mamy pewność, że to dobre posunięcie, nie martwy się nadmiernie. Budowa własnych zabudowań przemysłowych czy magazynowych może istotnie przyspieszyć rozwój naszego przedsiębiorstwa i w dłuższym okresie zmniejszyć niepotrzebne koszty.

Ile decyzji trzeba będzie podjąć podczas planów i stawiania swojego wymarzonego domu.

 • Posted on: 24 September 2020
 • By: addmean
Budowa domu
Source: pixabay
Podczas budowy domu jest do pojęcia wiele najróżniejszych decyzji. Wielu osobom może się wydawać, że przecież wystarczy znaleźć plan, zrobić fundamenty, wystawić budynek i kupić meble, żeby rozpocząć mieszkanie. Owszem, rzeczy, które zostały wymienione tak czy inaczej będzie trzeba zrobić, lecz nawet przy samym wyborze materiałów i technologii będzie dużo rozważań i przemyśleń.

Zaczynamy budować swój wymarzony budynek mieszkalny - wszystko co trzeba wiedzieć w tym temacie.

 • Posted on: 16 September 2020
 • By: addmean
dom na wiosce
Author: Deb Nystrom
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób myśli o własnym domu, i wielu z nich w pewnym momencie te pragnienia chce realizować. W praktyce czasami dużo drożej wyjdzie kupienie niewielkiego mieszkanka w większej miejscowości, niż wybudowanie niedużego domu gdzieś na obrzeżach. Oczywiście wyprowadzka kilkanaście kilometrów za miasto będzie się wiązać z koniecznością dojazdów, ale jednak jest się zupełnie niezależnym i ma się własny kawałek działki.

Jeżeli w najbliższym czasie planujesz pewną inwestycję budowlaną domu jednorodzinnego, nie masz podstawowej wiedzy w tej dyscyplinie - warto zaznajomić się obszerną skalą możliwości i udogodnień.

 • Posted on: 12 September 2020
 • By: addmean
projekt domu
Author: Internet Archive Book Images
Source: http://www.flickr.com
Rynek budownictwa w Polsce osiąga własne maksimum, pojawia się mnóstwo udogodnień. W tej chwili - domostwo to nie tylko sześcienna budowa to nie wyłącznie postawienie surowych ścian i zbiór równomiernych pokoi. To wielowymiarowa inwestycja, jaka wymaga sporo czasu i pieniędzy.

Jeśli pragniesz wybudować dom, to już teraz zatrudnij architekta, który zaprojektuje go tylko dla Ciebie

 • Posted on: 10 September 2020
 • By: addmean
Dom jednorodzinny
Author: Archeton
Source: www.archeton.pl
Wszyscy małżonkowie marzy jedynie o tym, żeby jak najszybciej wyprowadzić się na swoje. Mnóstwo młodych ludzi chciałby mieszkać jedynie ze współmałżonkiem oraz pociechami. Tego typu wyjście bez wątpienia ma gigantyczną liczbę zalet, albowiem od początku stajemy się niezależni i jesteśmy w stanie w pełni przesądzać o własnym życiu.

Proekologiczne inwestycje

 • Posted on: 10 September 2020
 • By: addmean
budując dom
Author: David Amsler
Source: http://www.flickr.com
Wznoszenie domów współcześnie to bardzo prędki proces. Nowoczesne energooszczędne domy pasywne, to domy które - dzięki zastosowaniu odpowiednich metod wznoszenia - w znacznym stopniu oszczędzają energię i ciepło tak, że wydatki eksploatacyjne mogą spaść nawet o 70-80 % w porównaniu z domami budowanymi w sposób.

Jakiego typu projekt swojego domu zakupić?

 • Posted on: 2 September 2020
 • By: addmean
projektowanie
Author: DAVINCI Haus
Source: http://www.flickr.com
Swój dom to marzenie bardzo wielu osób. Decyzja o jego budowaniu powiązana jest nie tylko z wieloma formalnościami. Przyszły właściciel domu musi wybrać oczywiście projekt, według którego dom będzie mógł zostać zbudowany. Budowę domu wielu inwestorów zaczyna od zakupienia planu domu. Nie jest to łatwe,ponieważ pracownie architektoniczne są w stanie projektować różne budynki dopasowane do oczekiwań osoby, która chce w to zainwestować.

Projekty domów Warszawa przedstawia nam niesamowicie różnorodne

 • Posted on: 2 September 2020
 • By: addmean
projekt domu
Przy wyborze projektu powinniśmy sporo przemyśleć

Jeśli podjęliśmy decyzję odnośnie tego, że pragniemy się budować, powinniśmy się na początku namyślić, jaki ten nasz dom ma być. Czy musi okazać się być duży, czy być może niewielki, czy powinien posiadać tylko najistotniejsze pomieszczenia, czy być może pragniemy mieć ewentualność goszczenia sporej grupy gości? Im lepiej wszystko przeanalizujemy, tym większa będzie nadzieja na to, że rezultat ostateczny będzie odpowiedni z naszymi marzeniami.

Podstawowe informacje na temat ogrodzeń panelowych, najczęściej wykorzystywane ich typy.

 • Posted on: 2 September 2020
 • By: addmean
ogrodzenie
Author: Gary J. Wood
Source: http://www.flickr.com
W czasie budowy dość istotnym elementem są różne ogrodzenia. Spełniają one wiele funkcji, w tym w pierwszej kolejności będą chronić przed przedostaniem się na teren nieproszonych gości zabezpieczając jednocześnie wyposażenie pozostawione w środku. Ogrodzenie takie ze względu na pełnione funkcje może zbyt ładne nie są, ale nie takie jest ich zadanie, żeby wyglądać. Ich głównym celem jest zabezpieczenie określonego terenu, a w tym celu jakiś efektowny wygląd potrzebny nie będzie.

Pracownia architektoniczna i projektanci - skuteczna pomoc przy projektach

 • Posted on: 29 August 2020
 • By: addmean
zobacz
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com
Byśmy rzeczywiście byli zadowoleni z domu, w którym zamieszkamy, z pewnością musimy dopilnować, by był on w dobry sposób do nas dobrany. Dlatego tak istotne jest to, abyśmy przed jego postawieniem, rzetelnie przeanalizowali jak najwięcej projektów i zadecydowali się na ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał.

Pages