budowa

Żyjesz w mieszkaniu i marzysz o własnym domku jednorodzinnym? Przeczytaj, jakie kroki są najważniejsze, aby wszystko zacząć

 • Posted on: 18 September 2021
 • By: addmean
dom
Spora część naszych rodaków śni o swoim domu z ogródkiem. Miejscu, w którym odpocznie i się odstresuje. Własne cztery ściany w postaci domku jednorodzinnego to już nie tylko możliwość dla bogatszych. Duże mieszkania w kamienicy są teraz w kwocie, za którą można wybudować dom. Również wyższa dostępność kredytów sprzyja marzeniom o budowie. Stąd coraz więcej osób kupuje ziemie na obrzeżach miasta i planuje przeprowadzkę. A wraz z tym zaczyna się spełniać marzenie z wielkiego snu.

Czym musi cechować się rzetelna firma budowlana?

 • Posted on: 16 September 2021
 • By: addmean
budowa
Author: Freddy
Budowa domu w każdym przypadku jest przeżyciem rzeczywiście stresującym, gdyż to inwestycja na lata. Koszty całego przedsięwzięcia są najczęściej na tyle obciążające, że inwestorzy muszą szczegółowo prowadzić listę wydatków. Niezbędne jest także wynajęcie profesjonalnej ekipy budowlanej. W Polsce, firmy budowlane są współcześnie często zajęte, ponieważ wielu fachowców wyjechało do innych krajów, w poszukiwaniu wyższych zarobków. Jeżeli ekipa jest rzeczywiście dobra, zazwyczaj będzie miała wypełniony terminarz. Długi czas wyczekiwania to jedna z cech, która charakteryzuje godne polecenia firmy.

Podstawowe informacje na temat ogrodzeń panelowych, najczęściej wykorzystywane ich typy.

 • Posted on: 8 September 2021
 • By: addmean
ogrodzenie
Author: Gary J. Wood
Source: http://www.flickr.com
Podczas budowy dość istotnym elementem są ogrodzenia. Spełniają one wiele funkcji, w tym przede wszystkim będą chronić przed przedostaniem się na teren nieproszonych gości i zabezpieczają wyposażenie pozostawione w środku. Takie ogrodzenia z powodu pełnionych funkcji może zbyt ładne nie są, lecz nie takie jest ich zadanie, żeby wyglądać. Ich głównym celem jest zabezpieczenie danego terenu, a w tym celu jakiś efektowny wygląd nie jest potrzebny.

Kupujemy płyty szalunkowe i rusztowania elewacyjne

 • Posted on: 7 September 2021
 • By: addmean
szalunki
Author: Wolf System Sp. z o.o.
Source: Wolf System Sp. z o.o.
Szalowanie to wersja szablonu, służącej do nadawania obrysu zawiesinie z betonu, chwilowa struktura z odmiennych gatunków drewna albo tafli. Płyty mogą być utworzone ze sklejki wodoszczelnej, odłamków drewnianych czy też metalu. Szalowanie wykorzystywane jest zazwyczaj przy przeprowadzaniu ram z betonu lub żelbetowych. Płyta szalunkowa to warstwowa skleina z wiórów drewnianych, sklejana ogromnej jakości klejami fenolowymi, złożona z nieparzystej liczby arkuszy forniru.

Podnośniki koszowe, przedsiębiorstwo trudniąca się między innymi ogrodzeniami

 • Posted on: 7 September 2021
 • By: addmean
budowa
Author: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Source: http://www.flickr.com
Są takie maszyny, bez których różnych sytuacji nie bylibyśmy w stanie zrobić, my jako dzisiejsza cywilizacja. Na szczęście, jeśli tylko ktokolwiek wpadnie na jakiś pomysł, to natychmiast szuka się lub tworzy narzędzia, które pozwalają zrealizować dany pomysł. Weźmy np. takie podnośniki koszowe bez nich faktycznie ciężko byłoby ogarnąć bardzo wiele różnych pomysłów.

Każda spółka budowlana albo remontowa musi korzystać z rusztowania - dla bezpieczeństwa robotników trzeba kupować te najlepsze

 • Posted on: 6 September 2021
 • By: addmean
nadproża
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Source: http://212.18.11.102/downloads/pol/press/LD_Dobre_budowanie_z_Xella_cz4_-_06-2008.pdf
Jeśli jesteś prezesem spółki, która w jakiś sposób trudni się na budowach, z pewnością masz na co dzień kontakt z rusztowaniami. Warto opierać się na innowacyjnych sposobach, ponieważ zwiększa to bezpieczeństwo oraz wartość roboty.

Budujemy własny dom – o czym powinno się wiedzieć w kwestii stali?

 • Posted on: 6 September 2021
 • By: addmean
budowa domu
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Budowa swojego domu to dla wielu osób marzenie – są oni w stanie nawet zaciągnąć ogromny kredyt, aby je spełnić. Należy jednak pamiętać, że zawsze związane jest to z koniecznością poniesienia bardzo wysokich kosztów i udźwignięcia szeroko zakrojonych prac. Tylko bowiem wówczas dom może stać się miejscem doskonałym i takim, w którym będziemy chcieli mieszkać. O czym trzeba pamiętać, budując dom? Co może okazać się przydatne?

Budowa – w jaki sposób jej podołać? W jaki sposób nareszcie urzeczywistnić swoje marzenie o własnym domu poza miastem? Podpowiadamy

 • Posted on: 6 September 2021
 • By: addmean
dom
Author: Blachy Pruszyński
Source: Blachy Pruszyński
Budowa domu – nie da się zanegować, że jest to całkiem spore wyzwanie. Jeśli już podejmiemy o niej decyzję, musimy się liczyć z tym, że będziemy się z nią zmagać co najmniej przez kilka następnych lat. Każdą sobotę, każdy weekend, każde ciepłe popołudnie spędzimy na budowie. Nie będziemy jeździć na urlop, kupować kosztownych gadżetów, o których marzymy – bowiem będziemy oszczędzać na budowę. Czy nie przeraża Cię to? Ogromnie możliwe, że tak.

Budowa domów w Małopolsce - kilka zdań o lokalnej sytuacji w branży

 • Posted on: 6 September 2021
 • By: addmean
firma budowlana
Author: Tirso Lecointere
Source: http://www.flickr.com
Jeśli mamy zamiar wziąć komputer idziemy do centrum handlowego z komputerami, a jeżeli chcemy kupić dom idziemy do biura zajmującego się obrotem nieruchomości albo szukamy gdzieś dewelopera. Jednak zanim będziemy mogli kupić dom trzeba zaczekać aż firma budowlana stworzy budynek. Oczywiście możemy też samodzielnie wynająć firma budowlana kraków, która zacznie dla nas budować nasz wymarzony dom.

Płyty cv okazują się być niesamowite przy termoizolacjach

 • Posted on: 6 September 2021
 • By: addmean
izolacja
Source: pixabay.com
Płyty cv niejednokrotnie stosowane są przy termoizolacjach
Gdy pragniemy mieć świadomość, że zapłacimy za ogrzewanie najmniej jak się uda, a ciepło, które uzyskujemy nie ucieka nam na zewnątrz, to powinniśmy zadbać o odpowiednią termoizolację naszego budynku.

Jak wykańczać dom nie tracąc przy tym sił i cierpliwości? Sprawdzone wskazówki.

 • Posted on: 6 September 2021
 • By: addmean
remont
Author: Dekoral
Source: Dekoral
Każdy, kto stawiał swój dom może zapewnić, że prace wykończeniowe często męczą bardziej, niż wcześniejsza budowa. Jeżeli bowiem jest realizowana zgodnie z projektem, na etapie samej budowy za wiele się nie dzieje, z kolei prace wykończeniowe to zawsze zabawa detalami. Materiały budowlane sprowadzane są dużo wcześniej, ale napędy do bram czy rynny często schodzą na dalszy plan.

Na co zwracać uwagę myśląc o mieszkaniu na stołecznych Bielanach?

 • Posted on: 6 September 2021
 • By: addmean
własne cztery kąty
Graniczące z centralnymi dzielnicami Warszawy, ale i bardziej odsunięte od śródmieścia – warszawskie Bielany jako rejon stolicy są ciekawym zestawieniem dla ludzi wolących dojeżdżać do centrum i nie płacić przy tym wysokich czynszów. Nowoczesne budownictwa wcale nie są droższe niż starsze mieszkania w istniejących już kamienicach.
Więcej szczegółów znajdziemy choćby na stronach ogłoszeniowych.

Jednorodzinny dom – marzenie wielu ludzi

 • Posted on: 5 August 2021
 • By: addmean
Dom bliźniak
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
Budowa domu – wielu z nas ma ją w planach. W końcu większość osób marzy o własnym domu w mieście, bądź poza miastem. Jest to bez wątpienia znacznie większy komfort psychiczny niż standardowe mieszkanie w bloku. Po pierwsze, własny dom daje nam rzecz jasna sporo przestrzeni i swobody, a po drugie gwarantuje prywatność.

Projekty malutkich domów są najchętniej kupowane przez starsze małżeństwa, z kolei projekt domu parterowego kusi ludzi ceniących komfort!

 • Posted on: 4 August 2021
 • By: addmean
dom
Author: XELLA Polska Sp. z o.o.
Source: XELLA Polska Sp. z o.o.
W dzisiejszych czasach zdecydowanie więcej młodych ludzi decyduje się na budowę swojego domu. Niewiele osób planuje mieszkać w swoim domu rodzinnym. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że małżeństwa chcą wieść swoje życie, aby nikt im się do niego nie wtrącał.

Pracownia architektoniczna i projektanci - skuteczna pomoc przy projektach

 • Posted on: 28 July 2021
 • By: addmean
zobacz
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com
Abyśmy na pewno byli zadowoleni z domu, w którym zamieszkamy, bez wątpienia musimy przypilnować, by był on w odpowiedni sposób do nas dobrany. Dlatego tak ważne jest to, byśmy przed jego wybudowaniem, rzetelnie przeanalizowali jak najwięcej projektów oraz zdecydowali się na ten, który będzie nam najbardziej pasował.

Jeśli pragniesz wybudować dom, to już teraz zatrudnij architekta, który zaprojektuje go tylko dla Ciebie

 • Posted on: 9 July 2021
 • By: addmean
Dom jednorodzinny
Author: Archeton
Source: www.archeton.pl
Każde małżeństwo marzy jedynie o tym, żeby jak najprędzej wyprowadzić się na swoje. Bardzo dużo młodych ludzi chciałby mieszkać tylko z partnerem oraz dziećmi. Tego rodzaju rozwiązanie bezsprzecznie ma gigantyczną ilość zalet, ponieważ od początku stajemy się samodzielni i możemy w pełni rozstrzygać o własnym życiu.

Jakiego typu projekt swojego domu zakupić?

 • Posted on: 7 July 2021
 • By: addmean
projektowanie
Author: DAVINCI Haus
Source: http://www.flickr.com
Swój dom to marzenie ogromnej ilości ludzi. Decyzja o jego budowie powiązana jest nie tylko z różnorodnymi formalnościami. Kolejny właściciel domu musi wybrać również projekt, według którego dom będzie budowany. Wybudowanie domu dużo inwestorów zaczyna od dobierania planu domu. Nie jest to łatwe,ponieważ pracownie w których wykonuje się tego typu projekty są w stanie projektować różne budynki dostosowane do oczekiwań osoby, która chce w to zainwestować.

Jak odpowiednio dobrać projekt domu i na co zwracać uwagę wybierając nowoczesne rozwiązania?

 • Posted on: 18 June 2021
 • By: addmean
nowoczesny dom
Author: Röben
Source: Röben
Większość inwestorów dobiera projekt upragnionego domu biorąc tylko pod uwagę walory estetyczne. Jednak w trakcie dobierania dobrego projektu należy zwrócić uwagę głównie na funkcje jakie ma spełniać projektowany dom i na jego energooszczędność w trakcie użytkowania.Stawiając dom chodzi przede wszystkim o to, by się wygodnie mieszkało. Najważniejszym etapem prowadzącym do wyboru odpowiedniego projektu jest głównie analiza planu miejscowego bądź warunków zabudowy ustalanych dla danej działki przez władze gminy.

Co musimy wiedzieć decydując się na konkretny projekt budynku jednorodzinnego? Jakiego rodzaju zmiany mogą być na projekcie nanoszone bez zgody autora podczas adaptacji?

 • Posted on: 11 June 2021
 • By: addmean
projekt budynku
Budowa domu to jak wiadomo sporo pracy, formalności oraz rzeczy, o których musimy pamiętać. Jednym z etapów całego procesu budowy jest wybranie projektu. Jeśli już zdecydujemy się na projekt, jaki w największym stopniu odpowiada naszym wymaganiom, należy wiedzieć co może być na nim zmienione podczas adaptacji bez zgody twórcy projektu. Taka wiedza może nam się przydać.

Jak zbudować specjalistyczne budynki przemysłowe?

 • Posted on: 10 June 2021
 • By: addmean
Kontenerowa kotłownia parowa
Author: Selo Energia Sp. z o. o.
Source: http://www.wynajemkotlowni.pl
Prowadzenie własnego biznesu nierzadko wymaga zrealizowania pewnych inwestycji, jakie mogą być mniej bądź bardziej kosztowne. Jeśli wnikliwie przeanalizowaliśmy naszą decyzję i mamy pewność, iż to dobre posunięcie, nie martwy się nadmiernie. Postawienie własnych zabudowań przemysłowych czy magazynowych może istotnie zintensyfikować rozwój naszego biznesu i w dłuższej perspektywie zmniejszyć niepotrzebne koszty.

Pages