budowa

Budowa – w jaki sposób jej podołać? W jaki sposób nareszcie urzeczywistnić swoje marzenie o własnym domu poza miastem? Podpowiadamy

 • Posted on: 10 July 2020
 • By: addmean
dom
Author: Blachy Pruszyński
Source: Blachy Pruszyński
Budowa domu – nie da się zanegować, iż jest to całkiem duże wyzwanie. Jeżeli już podejmiemy o niej decyzję, musimy się liczyć z tym, że będziemy się z nią zmagać chociaż przez parę kolejnych lat. Każdą sobotę, każdy weekend, każde słoneczne popołudnie spędzimy na budowie. Nie będziemy jeździć na urlop, kupować kosztownych gadżetów, jakich pragnęliśmy – albowiem będziemy oszczędzać na budowę. Czy nie przeraża Cię to? Bardzo możliwe, iż tak.

Jeżeli poszukujemy wysokiej klasy materiałów do wykończenia budynku, to bez problemu nabędziemy je we Wrocławiu

 • Posted on: 9 July 2020
 • By: addmean
led
Author: Paolo Tonon
Source: http://www.flickr.com
Jeśli budujemy willę, to z pewnością pragniemy mieć pewność, że wszystko będzie zapięte na ostatni guzik. Prace wykończeniowe są niezmiernie ważne, gdyż na tym etapie czasami może nam umknąć wiele szczegółów, które będą miały wpływ na ważne sprawy.

Jeśli planujesz budowę domu, świadomie zdecyduj o metodzie ogrzewania

 • Posted on: 8 July 2020
 • By: addmean
nowoczesny kominek
Author: Elizabeth Krumbach
Source: http://www.flickr.com
Budowa własnego domu to pragnienie niejednej osoby. Lecz decydując się na taki krok należy mieć świadomość tego, że oporządzenie domu jest znacznie kosztowniejsze, niż niewielkie mieszkanie w bloku, a poza tym wymaga większej ilości pracy. W domu wszystkie roboty porządkowe i remontowe spoczywają na jego właścicielu, i chcąc mieszkać wygodnie należy trochę pracy w przypilnowanie odpowiedniego stanu włożyć.

Czy postawić na standardowy czy zrobiony na zamówienie projekt domu?

 • Posted on: 8 July 2020
 • By: addmean
dom jednorodzinny
Author: Archeton
Source: www.archeton.pl
Swój własny dom jest marzeniem wielu osób, jednakże w tak samo wielu przypadkach pozostaje jedynie właśnie wspomnianym marzeniem. Wszystko oczywiście przez finanse, które stoją najczęściej na drodze do jego realizacji. Gdy jednak nasz budżet pozwala na postawienie nieruchomości, czeka nas także sporo przygotowań i pracy.

Z jakich materiałów stawiać mury zewnętrzne naszego domu?

 • Posted on: 6 July 2020
 • By: addmean
ściany dwuwarstwowe
Author: haru__q
Source: http://www.flickr.com
Im więcej mamy do wykonania przy swoim mieszkania tym z pewnością znaczniejsze są jego ceny postawienia, przez to znacznie częściej obywatele zastanawiają się, czy wolno zbudować mieszkanie, bez potrzeby jego późniejszego docieplenia.

W jaki sposób odnaleźć profesjonalnego oraz wiarygodnego dewelopera?

 • Posted on: 5 July 2020
 • By: addmean
mieszkanie
Author: Jeremy Levine
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli pragniemy kupić mieszkanie deweloperskie, niewątpliwie powinniśmy rozpocząć od znalezienia dobrego, wiarygodnego oraz profesjonalnego dewelopera. Dziś powstaje mnóstwo nowych inwestycji deweloperskich, pod tym względem propozycja jest naprawdę niezwykle ogromna, jednak pamiętajmy o tym, iż nie każdy deweloper jest wart zaufania.

Jakiego typu projekt swojego domu zakupić?

 • Posted on: 4 July 2020
 • By: addmean
projektowanie
Author: DAVINCI Haus
Source: http://www.flickr.com
Swój dom to marzenie ogromnej ilości ludzi. Decyzja o jego budowaniu wiąże się nie tylko z różnorodnymi formalnościami. Przyszły właściciel domu powinien wybrać także projekt, według którego dom zostanie zbudowany. Wybudowanie domu sporo inwestorów rozpoczyna od wybrania projektu domu. Nie jest to łatwe,gdyż pracownie architektoniczne są w stanie zaprojektować różne domy dostosowane do oczekiwań inwestora.

Dla kogo przeprowadzane są szkolenia spawalnicze oraz dlaczego jest to dla niektórych świetna szansa?

 • Posted on: 3 July 2020
 • By: addmean
dom
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Czy wiesz, iż w obecnych czasach dosłownie każdy mógłby posiadać dobrze płatną pracę? Co ciekawe tyczy się to także osób, jakie nie posiadają aktualnie wyższego wykształcenia albo nawet wyuczonego zawodu.

Zaczynamy budować swój wymarzony budynek mieszkalny - wszystko co trzeba wiedzieć w tym temacie.

 • Posted on: 29 June 2020
 • By: addmean
dom na wiosce
Author: Deb Nystrom
Source: http://www.flickr.com
Wielu ludzi myśli o swoim domu, i wielu z nich w pewnym momencie te pragnienia chce realizować. W praktyce czasami znacznie drożej może wyjść kupienie niewielkiego mieszkanka w dużym mieście, niż postawienie niedużego domu gdzieś na obrzeżach. Rzecz jasna wyprowadzenie się dwadzieścia kilometrów za miasto wiąże się z koniecznymi dojazdami, ale jednak jest się zupełnie niezależnym i ma się własny kawałek ziemi.

O jakich rzeczach pamiętać stawiając ogrodzenie dookoła posesji? Nad czym musimy się zastanowić?

 • Posted on: 28 June 2020
 • By: addmean
ogrodzenie, płot
Author: Michael Zanussi
Source: http://www.flickr.com
Ogrodzenie posesji powinno być związane estetycznie z tym, jak przedstawia się nasz dom oraz otoczenie. Powinno być również uzależnione od tego, czego tak naprawdę nam potrzeba. Dlatego już na etapie budowania domu powinniśmy pomyśleć nad ogrodzeniem i jego typem. O czym warto pomyśleć?

Jak odpowiednio dobrać projekt domu i na co zwracać uwagę wybierając nowoczesne rozwiązania?

 • Posted on: 20 June 2020
 • By: addmean
nowoczesny dom
Author: Röben
Source: Röben
Duża część inwestorów dobiera projekt upragnionego domku biorąc jedynie pod uwagę walory estetyczne. Jednak w czasie dobierania dobrego projektu trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcje jakie ma spełniać projektowany dom oraz na jego energooszczędność w czasie eksploatacji.Budując dom chodzi głównie o to, żeby się wygodnie mieszkało. Najważniejszym etapem prowadzącym do dobrania odpowiedniego projektu jest głównie analiza planu miejscowego bądź warunków zabudowy ustalanych dla naszej działki budowlanej przez gminę.

Budujemy własny dom – o czym powinno się wiedzieć w kwestii stali?

 • Posted on: 18 June 2020
 • By: addmean
budowa domu
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Budowa własnego domu to dla dużej grupy osób marzenie – są oni w stanie nawet zaciągnąć ogromny kredyt, aby je zrealizować. Należy jednak pamiętać, że zawsze wiąże się to z koniecznością poniesienia wielkich kosztów i udźwignięcia rozległych prac. Tylko bowiem wtedy dom ma szansę stać się miejscem świetnym i takim, w którym będzie chciało się zamieszkać. O czym należy pamiętać, budując dom? Co może się przydać?

Przed budową należy wykonać mnóstwo pilnych spraw

 • Posted on: 18 June 2020
 • By: addmean
Plac budowy
Author: NAVFAC
Source: http://www.flickr.com
Nie ma istotniejsze znaczenia, co pragniemy zbudować, zanim przystąpimy do odpowiedniego działania powinniśmy wykonać sporo rzeczy, które mają spowodować, że wszystko będzie szło właściwie. Między innymi powinniśmy robić niesamowicie dokładne pomiary geotechniczne, ponieważ tylko dzięki nim będziemy zaznaczyli, z czego składa się gleba, na której mamy zacząć własną budowę.

Podstawowe informacje na temat ogrodzeń panelowych, najczęściej wykorzystywane ich typy.

 • Posted on: 18 June 2020
 • By: addmean
ogrodzenie
Author: Gary J. Wood
Source: http://www.flickr.com
Podczas budowy dość istotnym elementem są różne ogrodzenia. Pełnią one znaczące funkcje, w tym w pierwszej kolejności będą chronić przed wejściem na teren nieproszonych gości zabezpieczając jednocześnie wyposażenie które pozostało w środku. Ogrodzenie takie ze względu na pełnione funkcje może zbyt ładne nie są, ale nie taka jest ich rola, aby wyglądać. Ich celem będzie ochrona określonego terenu, a w tym celu jakiś efektowny wygląd nie jest potrzebny.

Kupujemy płyty szalunkowe i rusztowania elewacyjne

 • Posted on: 15 June 2020
 • By: addmean
szalunki
Author: Wolf System Sp. z o.o.
Source: Wolf System Sp. z o.o.
Szalowanie to model formy, służącej do nadawania kształtu zawiesinie betonowej, przejściowa obramowanie z rozmaitych sortymentów drewna lub tafli. Płyty powinni być utworzone ze skleiny wodoszczelnej, odłamków drewnianych względnie metalu. Deskowanie używane jest zazwyczaj przy sprawianiu struktur betonowych bądź żelbetowych. Płyta szalunkowa to warstwowa skleina z wiórów drewnianych, sklejana wysokiej jakości lepiszczami fenolowymi, składająca się z nieparzystej ilości arkuszy forniru.

Charakterystyka placu budowy. O czym warto wiedzieć? Kilka niezbędnych wiadomości!

 • Posted on: 9 June 2020
 • By: addmean
Samochód dostawczy, transport
Author: Mattox
Source: http://www.sxc.hu
Plac budowy jest niezwykle charakterystycznym miejscem, w którym przede wszystkim należy stosować się całkowicie do różnorodnych zasad i wymogów bezpieczeństwa. Występują tam bowiem urządzenia potrzebne podczas budowy, jednak przy nieprawidłowym wykorzystywaniu mogą one być niebezpieczne dla ludzkiego życia.

Pages