działka

Jak znaleźć profesjonalnego geodetę we Wrocławiu? Szybki poradnik dla wszystkich, jacy budują dom i nie tylko

 • Posted on: 12 October 2020
 • By: addmean
geodeta w pracy
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Znalezienie solidnego fachowca nie jest prostym zadaniem. Szczególnie, gdy zależy nam na dobrym geodecie. Pamiętajmy jednak o tym, że w szczególności w największych miastach trwa obecnie boom w branży budowlanej. Jakim sposobem odszukać osoby, której potrzebujemy? Istnieje na to wiele rozsądnych sztuczek...

W jakich miejscach warto dzisiaj szukać miejsc pod budowę domu jednorodzinnego?

 • Posted on: 30 September 2020
 • By: addmean
dom jednorodzinny
Author: Dave Conner
Source: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że posiadanie osobistego miejsca zamieszkania to niewątpliwie wielkie marzenie dużej części z nas. Jest to w pewnej mierze wyrazisty wyraz naszej całkowitej samodzielności oraz autonomii w życiu, do której przez cały czas dążymy. Należy tymczasem w tej sytuacji zauważyć, że wyselekcjonowanie formy naszego mieszkania wcale nie jest zadaniem bezproblemowym.

Wybieramy fachowy projekt budynku

 • Posted on: 18 July 2020
 • By: addmean
dom z drewna
Author: Wolf System
Source: Wolf System
Zapoczątkowując szukanie w folderach wyśnionego domu, należy liczyć się z tym, że mnogość czynności, które standardowo realizuje projektant sporządzający koncepcję będziemy musieli zrobić samemu. Doradztwo oraz wiedza projektanta jest jednym z elementów, z których świadomie rezygnujemy, stawiając na zakup dokumentacji typowej.

Każdy, kto ma ogród doskonale, wie, że bez nawozu często nic nie zrobimy

 • Posted on: 14 July 2020
 • By: addmean
ogród
Author: DWRowan
Source: http://www.flickr.com
Musimy nawozić naszą, nawet małą, działkę, by wszystko na niej porządnie rosło. Oczywiście wiele osób tego nie stosuje, bo nie chce dodawać do ziemi chemią. Dlatego dobrze zastanowić się nad zrobieniem własnego kompostownika. Kompost, który samodzielnie zrobimy będzie świetnym naturalnym nawozem dla naszego ogrodu. Kompostowniki możemy kupić w zwykłych sklepach z ogrodniczym asortymentem albo w sieci.

Samochód – w jaki sposób o niego dbać, aby służył nam przez lata?

 • Posted on: 14 July 2020
 • By: addmean
blacha
Auto – posiada je współcześnie właściwie każdy z nas. A jeżeli ktoś go nie ma, to z pewnością o nim marzy. Jest to przecież urządzenie praktycznie nieodzowne w naszym aktualnym życiu na co dzień. Codziennie wszyscy przebywamy w wielu przeróżnych miejscach. Gdzie indziej mieszkamy, w innym miejscu pracujemy lub kształcą się nasze dzieci. A te odległości nierzadko jesteśmy zmuszeni pokonać w faktycznie krótkim czasie. I cóż – nie jest to najłatwiejsze.

Jakie detale wpisane będą w inwestycje budowy domu?

 • Posted on: 8 December 2019
 • By: addmean
Budowa domu
Każdy kto chce postawić własny dom zastanawia się ile będzie go wynosić taka inwestycja. Na to wpływ ma sporo bodźców, które nie zawsze będą zależne od inwestora. Jak najlepiej i bardzo dokładniej można wyliczyć całkowity koszt budowy domu? Zatem na samym początku należy budowę rozdzielić na etapy i właśnie konkretne etapy starać się wycenić.

Czy dom jest naprawdę drogi? Czy wybudowanie go i eksploatacja to za duże koszty? Co zrobić, aby było taniej?

 • Posted on: 25 March 2019
 • By: addmean
dom
Author: Bogdan Kulczyński
Source: Reynaers Polska
Sądzisz że dom jest kosztowny... moje niedoczekanie. To nie tak. Jeśli tylko nie chcesz posiąść pałacu czy ogromnej posiadłości, dom jest w zasięgu twojej ręki.. Zastosuj się jedynie do napisanych niżej zasad.