drewno

Kamień jako kluczowy budulec stosowany w usługach budowlanych

 • Posted on: 23 September 2022
 • By: addmean
Kostka granitowa
Author: onnola
Source: http://www.flickr.com
Jedną z bardziej potrzebnych gałęzi przemysłu jest kamieniarstwo. Od wielu lat wyroby z kamienia są bowiem stosowane i często nie mogą być zastąpione przez odmienne tworzywa. Jednym z najczęściej pożądanych i preferowanych produktów kamiennych są płyty nagrobne.

W jaki sposób dobrać odpowiednie drzwi do naszego domu? Znajdź model i kolor drzwi, który najlepiej skomponuje się z wnętrzem twojego mieszkania

 • Posted on: 23 August 2022
 • By: addmean
drzwi
Author: INVADO
Source: INVADO
Jednym z finalnych etapów budowy domu jest zakupienie odpowiednich drzwi i okien. Z pozoru proste zadanie niekiedy może przysporzyć nam mnóstwa kłopotów. Duża część z nas z wie do czego należy dobierać kolor a także typ okien jak również drzwi. Do podłogi czy planowanego koloru ścian? Najkorzystniej jest dobierać drzwi i okna do odcienia podłogi, jednak kolor ścian wewnętrznych oraz elewacji budynku ma duże znaczenie. Okna tudzież drzwi powinny się dobrze komponować z całością wnętrza. Wśród materiałów, z których są tworzone jak również okna najczęściej wybiera się drewno.

ścianki oddzielające, deski na podłogę - przeczytaj ofertę

 • Posted on: 3 August 2022
 • By: addmean
panele
Author: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Source: http://www.flickr.com
Ścianka działowa to rodzaj ściany środkowej domu. Dzieli ona pomieszczenia, nie stanowi natomiast elementu konstrukcyjnego i nie posiada właściwości nośnych. Ściana taka powinna spełniać przepisowe wymagania dotyczące dźwiękoszczelności i odporności ogniowej. Eliminacja ściany działowej nie burzy budowy obiektu.

Czy dobrze jest wybrać schody jesionowe? Jakiego rodzaju zalety ma ten surowiec?

 • Posted on: 3 August 2022
 • By: addmean
rośliny
Author: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Source: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Wyjątkowy nastrój w domu i ładna aranżacja to spora zasługa zastosowanych surowców. Wiadomo wszak, że drewno, kamień, albo też innego rodzaju surowiec wpływa inaczej na wnętrze i to, jak jest odbierane.

Jak urządzić nieruchomość w kolorze brązowym kolorze? Sprawdź

 • Posted on: 14 July 2022
 • By: addmean
ciepłe mieszkanie
Author: Ben Heinrich
Source: http://www.flickr.com
Kobiety, które nie przepadają za jarzeniowymi, intersuwnymi albo orientalnymi kolorami powinny się w aranżacji wnętrz ograniczyć do szarości i brązów. Są to kolory bezpieczne, będą wyglądać elegancko i klasycznie.

Umeblowanie indywidualne

 • Posted on: 6 July 2022
 • By: addmean
meble na wymiar
Author: Brent Eckley
Source: http://www.flickr.com
Umeblowanie najbardziej istotnym sprzętem każdego domu i mieszkania. Najwięcej kłopotu posiadaczom sprawia urządzenie kuchni. Zwykle są to dość małe pomieszczenia i urządzenie ich w taki sposób, by były komfortowe, wywołuje sporo trudności. Najbardziej rozważnym rozwiązaniem są meble na wymiar Warszawa.

Marzysz o ciekawych wnętrzach? Zatrudnij dekoratora! - czytaj na ten temat więcej

 • Posted on: 29 June 2022
 • By: addmean
schody
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Urządzanie własnego domu lub mieszkania to ogromna przygoda, interesujące doświadczenie oraz prawdziwe wyzwanie. Nie zaskakuje więc fakt decyduje się przekazać to zadanie ekspertowi w dziedzinie aranżacji przestrzeni. Usługi dekoratora wnętrz mają wiele zalet. Dzięki nim świeżo upieczeni właściciele mieszkania mogą uniknąć nerwów i zaoszczędzić wiele godzin spędzonych na bieganiu po marketach budowlanych i meblowych. Fachowa ręka stanowi także gwarancję wymarzonego efektu końcowego.

Modne Drzwi i okna drewniane

 • Posted on: 15 June 2022
 • By: addmean
Author: Svadifari
Wybór okien i drzwi do mieszkania nie w każdym przypadku jest łatwym zadaniem. Bez wątpienia jednak jest zadaniem wymagającym, od którego wiele jest zależne. Co najważniejsze zadecyduje to o cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach. W tej kwestii natomiast zdania są podzielone, również w gronie ekspertów. Część z nich bowiem twierdzi, że dom musi „oddychać”, czyli musi występować w nim naturalna wentylacja dzięki użytym częściom.

Konserwacja drewna jest niezwykle uciążliwa, gdyż zagraża mu wiele niełatwych do usunięcia owadów.

 • Posted on: 10 June 2022
 • By: addmean
szkodniki jak np. spuszczela
Author: Ratmar
Source: http://ratmar.com/
Drewno jest niezwykle powszechnym materiałem, jednakże zagrażają mu szkodniki, które mogą je zniszczyć. Takie stworzenia z reguły robią w drewnie tunele, co sprawia, iż jest ono mniej trwałe i zwyczajnie nieładne. Znakomitym wyjściem w tym przypadku jest zastosowanie specjalnych substancji.

Z czego robi się drzwi wejściowe i gdzie je można aktualnie zakupić?

 • Posted on: 6 June 2022
 • By: addmean
drzwi wejściowe kielce
Author: U.S. Embassy Tel Aviv
Source: http://www.flickr.com
Okazują się być dosłownie w każdym budynku, wszakże różnią się one formą i kształtem. Są wszakże wykonywane z różnych materiałów oraz składników, przeto potrafią być traktowane wręcz jako dekoracyjny składnik wyposażenia wnętrza.

Różnorodne techniki zastosowania drewna

 • Posted on: 27 May 2022
 • By: addmean
Drewno w zakładzie stolarskim
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Drewno zalicza się do tworzyw naturalnych, jest przy tym materiałem niezwykle chętnie wykorzystywanym w różnych branżach i miejscach. Ludzie w takim stopniu są przyzwyczajeni do stosowania różnych elementów z tego tworzywa, że często już nie zwracają już na to uwagi. Drewno jest na przykład bardzo docenianym materiałem do wykonywania elementów wystroju wnętrz z uwagi na swój uniwersalny charakter. Jest to bowiem materiał pasujący zarówno do wnętrz utrzymanych tradycyjnie, jak i tych bardziej nowoczesnych.
Tags: 

Dlaczego dobrze jest zrobić posadzkę drewnianą?

 • Posted on: 27 May 2022
 • By: addmean
pies leżący na parkiecie z drewna
Author: Peter Alfred Hess
Source: http://www.flickr.com
Urządzenie domu jest tematem priorytetowym dla większości jego właścicieli. Chcą oni, by każde pomieszczenie było po prostu perfekcyjne, a na całą aranżację bez wątpienia mają wpływ podłogi. Niesłychanie popularne są podłogi drewniane. Producent, którego wybiorą zaciekawieni tematem, powinien odznaczać się najlepszą jakością produktów oraz korzystnymi rekomendacjami – w końcu nie wymienia się parkietu raz na rok, lecz raz na co najmniej kilkanaście lat, więc powinien być odporny oraz nie powodować żadnych kłopotów.

Krótka charakterystyka używanych najczęściej w wykończeniu wnętrz podłóg, ich wady i zalety.

 • Posted on: 27 May 2022
 • By: addmean
Lśniący parkiet
Author: Marco Assini
Source: http://www.flickr.com
Drewno to nieodłączny element budowlany, bardzo często spotkać go również można w charakterze podłóg. Odmian podłóg wykorzystujących drewno jest kilka, doskonale nadają się one do przedpokojów, pokojów i salonów, a odpowiednie rodzaje nawet do kuchni i łazienek. Od lat bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się klasyczny parkiet dębowy, wykonany jest on z niewielkich klepek, jakie należy połączyć ze sobą paroma różnymi technikami.

Stojaki na drewno dopomogą utrzymać ład

 • Posted on: 12 May 2022
 • By: addmean
sauna wnętrze
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Sauna ogrodowa nie jest dużym wydatkiem

Jeżeli dochodzimy do zdania, że po całym dniu wymagamy zrelaksowania, lecz nie chcemy już nigdzie iść z domu, to warto się namyślić, czy najlepszym pomysłem dla nas nie będzie sauna ogrodowa. Ma szansę być ona różnych wielkości, przez co idealnie dopasujemy ją do naszych wymagań i rozmiarów naszego ogródek, ale najistotniejsze jednak jest to, że będzie i zawsze będziemy mieli szansę skorzystać z jej dobroczynnego oddziaływania.

W jaki sposób skutecznie ochronić meble drewniane przed zniszczeniem?

 • Posted on: 10 May 2022
 • By: addmean
komoda drewniania w pokoju
Author: BobMacInnes
Source: http://www.flickr.com
Drewno jest bardzo popularnym surowcem, używanym powszechnie w wielu różnych dziedzinach. Budowlane elementy, drzwi, meble i okna to jedynie wybrane zastosowania tego surowca. Drewno jest stosunkowo tanie, proste w obrabianiu i bardzo wytrzymałe, z tego też powodu tak często pojawia się w wielu miejscach.

Jakie korzyści niosą za sobą drewniane meble? Walory wizualne i prozdrowotne drewnianych podłóg

 • Posted on: 10 May 2022
 • By: addmean
drewno
Author: Tech109
Source: http://www.flickr.com
Ciekawy projekt wnętrza niewątpliwie wymaga bardzo dużej pomysłowości. Osoby, które pragną cieszyć się przytulnym i stylowym mieszkaniem powinny dokładnie zaznajomić się z pojawiającymi się trendami, wyznaczonymi przez specjalistycznych dekoratorów. Jak zaobserwowano, wyjątkowym uznaniem mają możliwość pochwalić się dziś wnętrza które są wykończone na bazie naturalnych materiałów, takich jak drewno, lub też kamień.

Okna z drewna

 • Posted on: 6 May 2022
 • By: addmean
okna dachowe
Author: FAKRO
Nieważne czy zamieszkujemy w bloku, czy jednak w wolno zbudowanym domu – jeśli jest to dom, który zbudowano już kilkadziesiąt lat wstecz należy pomyśleć o wymianie okien. Nawet w idealnie docieplonym budynku będzie chłodno, jeśli okna w nim będą wiekowe i nieszczelne.

Jeśli masz ochotę posiedzieć czasem w cieple kominka, musisz zainwestować w dobre drewno

 • Posted on: 14 April 2022
 • By: addmean
kominek w domu
Author: anne arnould
Source: http://www.flickr.com
Coraz więcej Polaków docenia piękno oraz ciepło, jakie płynie z kominka zbudowanego w salonie bądź odmiennym domowym pomieszczeniu. To doskonała forma dogrzewania pokoju w mroźne wieczory, jak również cudowna alternatywa wprowadzenia do pokoju przytulnego oraz miłego klimatu. Kominki są produkowane w licznych wariantach: Polacy montują kominki elektryczne, na bio paliwo, jak też tradycyjne paleniska. Jeżeli zdecydujemy się użytkować to ostatnie, musimy przed zimą zaopatrzyć się w właściwe odmiany drewna.

Najlepsze metody zabezpieczania i konserwowania budowli drewnianych

 • Posted on: 5 March 2022
 • By: addmean
Valtti Base New Gruntujący preparat do drewna
Author: Tikkurila
Source: Tikkurila
Drewno jako naturalny surowiec jest bardzo często używane w różnorodnych zastosowaniach. Trwałe, lekkie i wytrzymałe doskonale sprawdza się w najróżniejszych konstrukcjach wielu różnych budynków, ale również jako wykończeniowy materiał. Jednak drewno wystawione na oddziaływanie zewnętrznych czynników takich jak słońce, deszcz czy śnieg szybko ulega zniszczeniu, więc konieczne jest zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia.

Pages