drewno

Z czego robi się drzwi wejściowe i gdzie je można aktualnie zakupić?

 • Posted on: 6 September 2021
 • By: addmean
drzwi wejściowe kielce
Author: U.S. Embassy Tel Aviv
Source: http://www.flickr.com
Są dosłownie w każdym budynku, jednak różnią się one formą oraz kształtem. Są wszakże wykonywane z różnorodnych surowców i elementów, przeto mogłyby zostać traktowane nawet jako dekoracyjny składnik oprzyrządowania domu.

W jaki sposób skutecznie ochronić meble drewniane przed zniszczeniem?

 • Posted on: 21 August 2021
 • By: addmean
komoda drewniania w pokoju
Author: BobMacInnes
Source: http://www.flickr.com
Drewno jest niezwykle popularnym surowcem, wykorzystywanym powszechnie w najróżniejszych dziedzinach. Budowlane elementy, okna, drzwi i meble to tylko wybrane zastosowania tego materiału. Drewno jest niezbyt drogie, proste w obrabianiu i wytrzymałe, z tego też powodu tak chętnie pojawia się w wielu miejscach.

Krótka charakterystyka używanych najczęściej w wykończeniu wnętrz podłóg, ich wady i zalety.

 • Posted on: 3 August 2021
 • By: addmean
Lśniący parkiet
Author: Marco Assini
Source: http://www.flickr.com
Drewno to nieodłączny element budowlany, bardzo często można go również spotkać na podłogach. Odmian podłóg które wykorzystują drewno jest kilka, bardzo dobrze nadają się one do przedpokojów, pokojów i salonów, a specjalne wodoodporne odmiany nawet do łazienek i kuchni. Od lat bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się klasyczny parkiet dębowy, wykonany jest on z niewielkich deseczek, jakie należy połączyć ze sobą kilkoma różnymi sposobami.

Jaki domek ogrodowy na narzędzia wybrać? Jakie istnieją rodzaje i na jakie rzeczy zwracać uwagę?

 • Posted on: 12 June 2021
 • By: addmean
Altana w ogrodzie
Author: kenneth casper
Source: http://www.flickr.com
Do pielęgnacji ogrodu używamy wielu narzędzi. Żeby pozostawały w dobrym stanie dobrze jest gdzieś je przechowywać. Co dobrze się do tego nadaje? Z pewnością najlepsze są domki ogrodowe drewniane. Ale na który się zdecydować?

O jakich sprawach trzeba pamiętać wybierając rusztowanie? Czy można na tym zaoszczędzić?

 • Posted on: 23 May 2021
 • By: addmean
tworzywo
Author: Crinklecrankle.com
Source: http://www.flickr.com/photos/garden_and_landscape_design_products/3295661892/
Gdy dokonujemy wyboru rusztowania powinniśmy dokładnie określić, które elementy takiej budowli będą dla nas konieczne, a z których będziemy w stanie zrezygnować. Wszystko zależy od tego, czy dobrze to obmyślimy, jak wiele finansowych środków na to przeznaczymy, gdyż z jednej strony wybór rusztowania może wydawać się drogą inwestycją, to jednak przy odrobinie starań możemy pomniejszyć te koszty.


Sporo zaoszczędzimy, gdy wybierzemy drewniane posty, zamiast stalowych.

Modne Drzwi i okna drewniane

 • Posted on: 19 May 2021
 • By: addmean
Author: Svadifari
Wybór okien i drzwi do domu nie zawsze jest łatwe. Bez wątpienia jednak jest zadaniem ważnym, od którego wiele zależy. Przede wszystkim zadecyduje to o przepływie powietrza w pomieszczeniach. W tej kwestii natomiast zdania są podzielone, nawet wśród ekspertów. Jedni bowiem twierdzą, że dom musi „oddychać”, czyli powinna występować w nim naturalna wentylacja dzięki wykorzystanym elementom.

Stojaki na drewno dopomogą utrzymać ład

 • Posted on: 28 April 2021
 • By: addmean
sauna wnętrze
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Sauna ogrodowa pozwoli nam się zrelaksować

Jeżeli przychodzimy do zdania, że po calutkim dniu potrzebujemy odprężenia, lecz nie pragniemy już nigdzie iść z domu, to należy się namyślić, czy najlepszym rozwiązaniem dla nas nie będzie sauna ogrodowa. Ma szansę być ona różnorakich wielkości, przez co idealnie dobierzemy ją do naszych wymagań i rozmiarów naszego ogródek, lecz najistotniejsze mimo wszystko jest to, że będzie i zawsze będziemy mogli skorzystać z jej wspaniałego działania.

Czym powinny cechować się stosowne drzwi wewnętrzne i zewnętrzne?

 • Posted on: 28 April 2021
 • By: addmean
Drzwi wewnętrzne
Author: Stolbud Włoszczowa
Source: Stolbud Włoszczowa
Kupując drzwi w wielu przypadkach zwracamy uwagę na ich design. To zupełnie naturalne, iż zależy nam na tym, żeby były one eleganckie, ładne i gustowne. Zewnętrzne drzwi są tak naprawdę wizytówką naszego domu lub mieszkania i już na pierwszy rzut oka niemało mówią na temat Twojego stylu albo upodobań.

Planując budowę domu trzeba pamiętać o większych oraz mniejszych elementach - w mieszkaniu jest wiele różnych części

 • Posted on: 28 April 2021
 • By: addmean
dom
Author: MTM STYL
Source: MTM STYL
Dom składa się z mnóstwa różnorakich urządzeń, jedne są tak spore, że z pewnością trudno jest je przeoczyć i powinniśmy być przeświadczeni, że na pewno o nich nie zapomnimy. Lecz są też i takie elementy, które są dość niewielkie, a co się z tym wiąże, na początku możemy o nich zapomnieć oraz zdamy sobie sprawę z ich nieobecności dopiero w chwili, gdy będziemy chcieli ich użyć, a ich nie będzie tam gdzie być powinny.

W jaki sposób dobrać odpowiednie drzwi do naszego domu? Znajdź model i kolor drzwi, który najlepiej skomponuje się z wnętrzem twojego mieszkania

 • Posted on: 23 February 2021
 • By: addmean
drzwi
Author: INVADO
Source: INVADO
Jednym z końcowych etapów budowy domu jest dobranie odpowiednich drzwi jak również okien. Z pozoru łatwe zadanie często może przysporzyć nam mnóstwa kłopotów. Wielu z nas z wie do czego należy dobierać kolor oraz typ okien tudzież drzwi. Do podłogi czy przyszłego koloru ścian? Najkorzystniej jest dobierać drzwi jak również okna do koloru podłogi, jednak kolor ścian wewnątrz jak również elewacji budynku ma duże znaczenie. Okna jak również drzwi powinny się dobrze komponować z całością wnętrza. Wśród materiałów, z których są tworzone oraz okna najczęściej wybiera się drewno.

Najlepsze metody zabezpieczania i konserwowania budowli drewnianych

 • Posted on: 11 February 2021
 • By: addmean
Valtti Base New Gruntujący preparat do drewna
Author: Tikkurila
Source: Tikkurila
Drewno będąc naturalnym surowcem jest bardzo chętnie wykorzystywane w różnorodnych zastosowaniach. Lekkie, trwałe i bardzo wytrzymałe doskonale sprawdza się w różnych konstrukcjach wielu różnych budynków, ale również jako wykończeniowy materiał. Jednak drewno wystawiane na oddziaływanie zewnętrznych czynników takich jak deszcze, śniegi czy słońce szybko mogłoby ulec uszkodzeniom, więc konieczne jest użycie odpowiedniego zabezpieczenia.

Które drzwi wybierać? Jak to wygląda w odniesieniu do drzwi zewnętrznych i tych wewnątrz domu? Które czynniki są najbardziej istotne?

 • Posted on: 6 February 2021
 • By: addmean
drzwi
Author: INVADO
Source: INVADO
Wiele ludzi może się zastanawiać co daje nam połyskująca powierzchnia drzwi. Odpowiedź jest niezwykle prosta, połysk pozwala nam uzyskać optyczne złudzenie, iż metraż wnętrza się zwiększa. Dlatego dobrze jest założyć takie drzwi w małym mieszkaniu.

Jak wygląda cyklinacja, w jakim momencie jest konieczna? O jakich rzeczach trzeba wiedzieć, czy warto samodzielnie wykonywać cyklinację?

 • Posted on: 25 November 2020
 • By: addmean
drewniany parkiet
Author: Akasa Gestión Consultores SL
Source: http://www.flickr.com
Każda, także bardzo trwała podłoga z drewna będzie wymagała cyklinowania i pokrycia warstwą lakieru. Nie będzie to potrzebne od razu, lecz po jakimś czasie musimy się na to przygotować. Jak wykonać renowację takiej podłogi? Sposób odnawiania posadzek drewnianych, co oznacza deski lite, trzywarstwowe albo parkietu, tak naprawdę zależy od tego, czym zostały zaimpregnowane. Powłoki z lakierem wymagają bowiem całkiem innego postępowania aniżeli olejowe. Lakier jest najbardziej powszechnym impregnatem wykorzystywanym do drewnianych posadzek. Nałożyć go najczęściej musimy w paru warstwach.

Jeżeli chcesz zbudować piękny i solidny taras, powinieneś zadbać o odpowiednie deski i nierdzewne wkręty

 • Posted on: 12 October 2020
 • By: addmean
Śruby
Author: Tellessa Myles
Source: http://www.flickr.com
Przy użyciu drewna można projektować wspaniałe konstrukcje składające się na umeblowanie i dekoracje domu oraz ogródka. Zmyślny majsterkowicz z pewnością potrafi zbudować ładne ławki do ogrodu albo zaprojektować ciekawą półkę na ukochane powieści. To interesująca postać hobby, która w dodatku niesie sporo korzyści, ponieważ pozwala znacznie oszczędzić na zamawianiu albo zakupie sklepowego umeblowania.

ścianki oddzielające, deski na podłogę - przeczytaj ofertę

 • Posted on: 18 August 2020
 • By: addmean
panele
Author: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Source: http://www.flickr.com
Ścianka działowa to forma ściany środkowej budynku. Oddziela ona pokoje, nie stanowi jednak elementu konstrukcyjnego i nie posiada cech nośnych. Ściana taka winna spełniać przepisowe wymagania dotyczące dźwiękoszczelności i odporności ogniowej. Usunięcie ściany działowej nie burzy struktury domu.

Które drzwi kupić - z drewna czy z tworzywa syntetycznego?

 • Posted on: 8 August 2020
 • By: addmean
Przedpokój, oświetlenie Tango od firmy SKOFF
Author: SKOFF
Source: SKOFF
Wybór drzwi jest jedną z najważniejszych kwestii, przed którymi stają właściciele nowych obiektów. Niejednokrotnie również po odkupieniu nieruchomości od kogoś podejmuje się decyzję o wymianie wszystkich drzwi na inne. Zazwyczaj działania tego rodzaju podejmuje się w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa, a także przy okazji odświeżania wnętrza i zmiany wyglądu wystroju. W takiej chwili także powstaje pytanie – z jakiego materiału mają być wyprodukowane drzwi?

Sprzęt do cięcia

 • Posted on: 7 August 2020
 • By: addmean
Nowy Dremel TRIO to kompaktowe, lekkie i wydajne narzędzie.
Author: Bosch
Source: Bosch
Facet w sile wieku może posiadać różne zainteresowania. Najczęściej jest to motoryzacja, czyli wielogodzinne grzebanie w wnętrzu swojego uwielbianego wozu. Niekiedy pan odkrywa w sobie zacięcie kolekcjonera i zaczyna zbierać różne okazy. Niektórzy mężczyźni decydują nagle mieć na uwadze swoje zdrowie, uświadamiając sobie, że jest to droga do długiego życia.

Dobór właściwych desek podłogowych na ogrzewanie podłogowe

 • Posted on: 15 June 2020
 • By: addmean
podłoga w mieszkaniu
Author: Jeremy Levine
Source: http://www.flickr.com
Ogrzewanie podłogowe cieszy się znaczną popularnością już od wielu lat. Mnóstwo ludzi decyduje się na ogrzewanie podłogowe, niezależnie od tego, czy przebywają w domu jednorodzinnym czy też w mieszkaniu. Chociaż przy wyborze desek podłogowych przeznaczonych na podłogowe ogrzewanie, należy wziąć pod uwagę parę istotnych aspektów. Jakich? Najlepszym wyborem jeżeli chodzi o deski podłogowe będzie dąb i drewno egzotyczne.

Jakie korzyści niosą za sobą drewniane meble? Walory wizualne i prozdrowotne drewnianych podłóg

 • Posted on: 4 June 2020
 • By: addmean
drewno
Author: Tech109
Source: http://www.flickr.com
Interesujący projekt wnętrza bez wątpliwości wymaga sporej pomysłowości. Te z osób, które chcą cieszyć się komfortowym i stylowym mieszkaniem muszą skrupulatnie zapoznać się z nowymi trendami, wyznaczonymi przez profesjonalnych dekoratorów. Jak zauważono, dużym uznaniem są w stanie pochwalić się dziś wnętrza które są wykończone na podstawie naturalnych materiałów, takich jak drewno, lub też kamień.

Pages