oświetlenie

Jakie oświetlenie będą najodpowiedniejsze do naszego domu?

 • Posted on: 10 January 2021
 • By: addmean
Nowoczesne stylizacje okienne
Author: Agencja Royal Brand PR
Source: Agencja Royal Brand PR
Nigdy nie powinniśmy sądzić, że no co jak co, lecz oświetlenie naszego domu nie jest ważne. Zapamiętajmy najważniejsze: wyłącznie dobre podejście do tego tematu może sprawić, że nareszcie będziemy mieli możliwość żyć w fajnie oświetlonym domu. Pomyślmy na początek niby dlaczego bardzo znaczące jest to by zaprzątać sobie głowę no właśnie oświetleniem. Doskonale, iż no przynajmniej staramy się zadawać tego typu pytania.

Oświetlenie LED jest coraz bardziej popularne. Jakie są wady i plus takiego oświetlenia, jak prezentuje się sprawa z montażem?

 • Posted on: 9 January 2021
 • By: addmean
oświetlenie LED
Author: David Mellis
Source: http://www.flickr.com
Coraz z większą częstotliwością można usłyszeć o fajnych rozwiązaniach, jak oświetlenie LED, ale nie jesteśmy przekonani do końca, co tego typu pojęcie znaczy. Korzystnie więc się zastanowić nad tą kwestią. tak nazywamy źródło światła oparte na diodach elektroluminescencyjnych. Najistotniejsze źródło światła w lampach LED to biała dioda elektroluminescencyjna. Składa się ona z dwóch elementów: niebieskiej diody i luminforu. Niebieska dioda jest odpowiedzialna za emisję światła o długości fali około 450 nm. To światło pobudza do świecenia luminofor, który jest w obudowie diody. Co dalej?

Oświetlenie – najnowsze tendencje

 • Posted on: 9 October 2020
 • By: addmean
lampy
Author: www.LampYY.pl
Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca – cytując Kazika. I trzeba się z tym zgodzić. W Polsce czas jesienno-zimowy ciągnie się długo a ilość promieni słonecznych docierających do nas jest niewielka i bardzo negatywnie przekłada się na nasze samopoczucie. Przygnębienie i brak energii dopada nas zdecydowanie częściej i mocniej niż w okresie letnim. Możemy poprawić tę sytuację zwiększając odpowiednią ilość oświetlenia sztucznego, a asortyment tutaj jest ogromny.

Najlepsze oświetlenie ledowe

 • Posted on: 20 September 2020
 • By: addmean
Oprawy ledowe z kolekcji STEPS i CRISTAL
w aranżacji nad blatem i przy podłodze
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting
Nowa aranżacja wnętrza u nikogo nie wywołuje dobrych emocji, trzeba zaprojektować każdy szczegół, tak by mieszkało się jeszcze wygodniej niż dotychczas. Najbardziej znane spekulacje powoduje zawsze oświetlenie, ponieważ to ono jest, głównym źródłem energii wieczorową lub zimową porą. Przy projektowaniu oświetlenia w pomieszczeniu warto zastanowić się oświetlenia ledowego. Lampa LED to wiązka energii, które jest oparte na diodach elektroluminescyjnych. Są one schowane w szklanej bańce umożliwiającej je zastosować w oprawie oświetleniowej przeznaczonej dla żarówek.

Co warto wiedzieć o technologii LED? Jakie ma walory i od czego zależy jej niezwykła trwałość

 • Posted on: 4 September 2020
 • By: addmean
oświetlenie
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Im dłużej źródło światła jest w użyciu, tym więcej przynosi korzyści finansowych oraz ekologicznych. Pomimo nieznacznego zaniżenia wartości strumienia świetlnego w czasie eksploatacji, LED mogą zostać w użyciu dłużej niż inne źródła światła. Potencjał techniczny technologii LED nie został jeszcze do końca wyczerpany. Stąd więc LED to przyszłość oświetlenia.

Słów parę w temacie oświetlenia w domu

 • Posted on: 2 September 2020
 • By: addmean
oświetlenie
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
To, jak nasze wnętrza będą oświetlone, zależy od kształtu i koloru lamp oraz od miejsca w którym się znajdują. Światło bywa jak strój – jeżeli jest niewłaściwie zaplanowane, nie eksponuje piękna wnętrza, a jedynie jego niedoskonałości. Każde pomieszczenie potrzebuje z tego powodu innego potraktowania.

Opcje led w życiu codziennym

 • Posted on: 19 August 2020
 • By: addmean
żarówka ledowa
Author: theilr
Source: http://www.flickr.com
Kiedy chodzi o żarówki ledowe, to potrzebujemy do nich przejściówek. Przejściówki, czyli adapter led pozwalają nam na włożenie żarówki ledowej do zwykłego żyrandola. Cóż żarówki ledowe mają inne końcówki, które nie pozwalają na bezpośrednie włożenie ich do naszych lamp. Stąd też konieczność zakupienia adapteru led. Powinniśmy pamiętać przy zakupach, że istnieją różne adaptery do różnych led oświetlenia. Choć początkowo może się to wydawać skomplikowane, to nie ma w tym żadnej filozofii. Wystarczy, że wiemy jakich żarówek potrzebujemy, wtedy na pewno w sklepie z oświetleniem otrzymamy adapter led. Adaptery ledowe są jedyną możliwością, dzięki której w naszych zwykłych żyrandolach możemy umieścić te świetne żarówki led.

Wybierz odpowiednie oświetlenie do swojego mieszkania

 • Posted on: 7 August 2020
 • By: addmean
Led
Author: Dennis van Zuijlekom
Source: http://www.flickr.com
Nikomu nie trzeba raczej nawet tłumaczyć tego, że istnieje bardzo wiele różnych rzeczy które mogą mieć ogromny wręcz wpływ na to, czy w swoim własnym domu możemy cieszyć się rzeczywiście zadowalającym nas poziomem komfortu. Z pewnością dobrze jest zadbać o nie wszystkie z maksymalną uwagą, ponieważ urządzenie dla siebie takiego dobrego miejsca do mieszkania nie musi wbrew pozorom być nawet szczególnie kosztowne, a z drugiej strony zawsze może to dla nas być świetna inwestycja.

Szukasz pomysłu na ciekawą instalację oświetleniową? Przeglądnij dostępne w internecie plany wnętrz

 • Posted on: 7 August 2020
 • By: addmean
kuchnia
Source: pixabay.com
W obecnych czasach kierujemy bardzo dużą atencję na wygląd miejsc, w których przebywamy. Nie da się ukryć, że rzecz jasna najważniejsze jest dla nas nasze pomieszczenie i zależy nam, żeby pięknie się przedstawiało. Dotyczy to nie tylko samej dekoracji, jednakże kompletnego wystroju, użytych rozwiązań oraz wykorzystania postępowych motywów. Dzięki temu całość niewątpliwie zyskuje na nietuzinkowym wystroju i przyciąga spojrzenia odwiedzających.

Zmiany przepływu pola magnetycznego skutkujące utworzeniem siły elektromotorycznej i znaczenie takiego zjawiska w życiu codziennym

 • Posted on: 28 July 2020
 • By: addmean
Zielone farby Benjamin Moore
Author: Benjamin Moore
Source: Benjamin Moore
Na co dzień nie rozmyślamy o elektryczności. Dopiero, kiedy przestanie grać telewizor szukamy problemu. W dzisiejszych czasach prąd jest wręcz niezbędny i nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie bez niego życia, a mimo to wciąż nie mamy o nim podstawowej wiedzy.

Zadbajmy o najdrobniejszy szczegół przy urządzaniu naszego domu

 • Posted on: 25 July 2020
 • By: addmean
Oświetlenie w Twoim domu
Author: Elneo
Source: Elneo
Należy zaznaczyć, że dzisiaj niesamowicie dużo wagi przykłada się do tego, jak dużo prądu zużywamy. Im jest go więcej, tym bez wątpienia większe będą nasze rachunki, a co się z tym łączy, tym mniej będziemy z tego wszystkiego zadowoleni. Na szczęście jak się okazuje mamy szanse dzisiaj użyć z możliwości, które zezwolą nam na spore zniżenie własnych rachunków oraz jednocześnie również możemy sobie zezwolić na piękne lampy, które ze spokojem będą do zakupienia na naszą kieszeń.

Czym są inteligentne domy oraz jakie przeróżne plusy niosą za sobą takie instalacje?

 • Posted on: 13 July 2020
 • By: addmean
domy na sprzedaż
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie inteligentne domy nie są już żadną nowiną, bowiem od wielu lat cieszą się wielką popularnością zarówno na polskim jak także zagranicznym rynku. Niemało osób decyduje się aktualnie na inteligentne instalacje, bowiem daje to istotnie wiele wyśmienitych możliwości, nie mówiąc już o dużej wygodzie i także wykwincie i praktyczności.

Planujesz instalację świetlną na różnych kondygnacjach? Zadbaj o odpowiednie wyłączniki oraz ciesz się wspaniałymi warunkami

 • Posted on: 1 July 2020
 • By: addmean
instalacja elektryczna
Source: sobol-tech.flog.pl
Jedną z ważniejszych kwestii, jaką trzeba podjąć podczas planowania i aranżowania domu, jest rozmieszczenie instalacji elektrycznych. Są one odpowiedzialne za doprowadzenie energii elektrycznej do każdego miejsca w domu, zagwarantowanie prądu w gniazdkach elektrycznych oraz zaaranżowanie oświetlenia w kolejnych pomieszczeniach oraz korytarzach. Bardzo istotne jest, by dobrze planować oświetlenie w budynku, ponieważ od tego zależny bywa komfort jego użytkowników.

Nowoczesne lampy do kuchni zadziałają na jej wygląd

 • Posted on: 23 June 2020
 • By: addmean
różne klosze na lampy
Author: Jun Seita
Source: http://www.flickr.com
Spójrzmy na nowoczesne lampy do kuchni

Jeśli kochamy posiadać we własnym mieszkaniu wszystko co najlepsze, to musimy dokładnie przypatrzeć się proponowanym lampom, które znajdziemy w sklepach z oświetleniem. Pokazane nam będą nowoczesne lampy do kuchni, które wyróżniają się niesamowitym kształtem i barwą, a to oddziałuje na wizualny wygląd całej kuchni, przez co będziemy posiadali pewność, że jest ona na najwyższym poziomie. Co więcej takie nowoczesne lampy nie są takie kosztowne oraz jeszcze występują w tak różnorakich wzorach, że każdy będzie mógł je nabyć, odmieniając tym samym obecny wizerunek własnej kuchni.

Chciałbyś jak najlepiej zaaranżować swoją kuchnie? Przekonaj się co warto wziąć pod uwagę, by stworzyć eleganckie i funkcjonalne pomieszczenie

 • Posted on: 20 June 2020
 • By: addmean
szkło lakierowane
Author: Saint-Gobain Glass
Source: Saint-Gobain Glass
Gdyby się dobrze zastanowić które pomieszczenie najciężej jest urządzić, to okazuje się, że jest nim w szczególności kuchnia. Kuchnia z jednej strony ma bowiem reprezentacyjnie wyglądać, ale z drugiej być miejscem przechowywania koniecznego sprzętu, jak również miejscem pracy i robienia posiłków. Żeby przyozdobić kuchnię raczej nie ustawimy w niej rzeźby czy nie zainstalujemy fontanny, jak możemy to uczynić w przypadku innych pomieszczeń. Musimy zatem wybrać takie rozwiązania, dzięki którym wykreujemy atrakcyjne, a zarazem funkcjonalne pomieszczenie.

Nowoczesne domy – czyli nadzorowane jednym przyciskiem w urządzeniu mobilnym

 • Posted on: 15 June 2020
 • By: addmean
salon w mieszkaniu
Author: daryl_mitchell
Source: http://www.flickr.com
Zautomatyzowane mieszkania to nie pieśń przyszłości. Już teraz można zdalnie włączyć źródło światło i sprzęty AGD, zamknąć czy otwierać drzwi. I to wyłącznie za pośrednictwem pojedynczego przycisku w smartfonie!

Żyrandole oraz lampy do salonu

 • Posted on: 10 June 2020
 • By: addmean
Żarówki ledowe
Author: Stephan Ridgway
Source: http://www.flickr.com
Dzisiejszy salon nieraz pełni wiele różnych ról (funkcja wypoczynkowa, strefa posiłków, z tej przyczyny kluczowe jest oświetlenie wnętrza, które zrealizuje dobrze tak rolę praktyczną jak także funkcje dekoracyjne. Za pomocą urozmaiconego oświetlenia salonu bowiem zdołamy: wydobyć istotne strefy, zaznaczyć jego atuty, zamaskować uszkodzenia albo odmienić proporcje.

czy warto ?

 • Posted on: 4 June 2020
 • By: addmean
Aranżacja wnętrz
Source: www.homplex.pl
Podkreślam z góry, ten poradnik został napisany przez faceta i dla faceta. Dla pań wyglądać zapewne będzie na nieco toporny, dla projektanta wnętrz nawet prymitywny. Ja jednak chcę przybliżyć mężczyźnie, którego zadaniem jest wykończenie domu samodzielnie, ciężki temat, jakim niewątpliwie jest wystrój wnętrz.

Pages