budynek

Obmyślasz budowę domku? Powinieneś wybrać odpowiedni plan, aby sprostać wymaganiom swoim i bliskich

 • Posted on: 7 August 2022
 • By: addmean
Projekt domu
Author: philcampbell
Source: http://www.flickr.com/photos/clanlife/4315136665/
Budowa domu to poważna sprawa i nie mniej poważna inwestycja. Przez to wszelkie decyzje związane z nią potrzeba podejmować świadomie i po głębszym namyśle. Budowa domu bywa inwestycją na dużo lat, niejednokrotnie na resztę życia. Powinno się o tym pamiętać, kiedy wybiera się plan budynku dla siebie oraz rodziny.

Zastanawiasz się nad domem z drewna? Poznaj jego walory, a bez problemu podejmiesz decyzję

 • Posted on: 4 August 2022
 • By: addmean
dom z drewna
Marzenia o własnym domu towarzyszą właściwie każdemu z nas. Kto bowiem nie chce po pracy bawić się z dzieciakami w piaskownicy stojącej w ogrodzie czy wyjść na taras, aby wypić przepyszną, gorącą herbatę? Jeżeli dzięki swoim staraniom masz szansę urzeczywistnić marzenia, musisz dokonać wyboru między domem tradycyjnym, a domem drewnianym, jaki jest dzisiaj coraz bardziej powszechnym i docenianym rozwiązaniem. Dlaczego?

Jeżeli w najbliższym czasie planujesz pewną inwestycję budowlaną domu jednorodzinnego, nie masz podstawowej wiedzy w tej dyscyplinie - warto zaznajomić się obszerną skalą możliwości i udogodnień.

 • Posted on: 4 August 2022
 • By: addmean
projekt domu
Author: Internet Archive Book Images
Source: http://www.flickr.com
Rynek budownictwa w Polsce zdobywa własne maksimum, pojawia się sporo możliwości. W tym momencie - dom to nie wyłącznie sześcienna budowa to nie tylko postawienie surowych ścian i zbiór symetrycznych pokoi. To wielopoziomowa konstrukcja, jaka wymaga wiele pracy i majątku.

Panele ogrodzeniowe, od firmy Heras - interesujący wybór

 • Posted on: 4 August 2022
 • By: addmean
panele ogrodzeniowe
Author: Armcon Precast
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy doskonale rozumiemy dlaczego grodzimy swój teren. Często bywa tak, że samodzielnie coś tam własnym sumptem tworzymy, a bywa i tak, że niestety wiemy, że nie uda nam się w pojedynkę i zaczynamy szukać firmy, która wszystko ogarnie. Część firm stawia ogrodzenia z siatki a część firm zajmuje się drewnianymi płotami.

Rzeczywista wartość nieruchomości- rzeczoznawcy oraz czynniki mające wpływ na wycenę sprzedawanego budynku

 • Posted on: 4 August 2022
 • By: addmean
nieruchomość
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy zamiar sprzedać nieruchomość lub bierzemy udział w sprawie związanej z podziałem majątku potrzebny będzie nam rzeczoznawca oraz wycena nieruchomości. Wartość to coś innego aniżeli cena nieruchomości, istotne jest, by zatrudnić do wyceny nieruchomości doświadczoną osobę.

Sposoby na bezawaryjną rozbiórkę domów

 • Posted on: 3 August 2022
 • By: addmean
Zniszczony budynek
Author: Ben Garrett
Source: http://www.flickr.com
Budynki, jakie długo zdobiły ulice za czasów naszych dziadków czy pradziadków coraz częściej zlecane są rozbiórkom. Upływ czasu niestety skutkuje na stan niektórych budowli, w dużej mierze jeśli nie są one na bieżąco poddawane remontom lub poddawane konserwacjom. Najdrobniejszy i najmniejszy ubytek z roku na rok przeistacza się w wystarczające uszkodzenia, które w końcu stają się zagrożeniem co do użytkowania danego budynku. Trzeba również mieć na względzie, iż któreś z budowli trzeba zburzyć nie z okazji ich fatalnego stanu, ale z powodu nowatorskiego projektu, który wszedł w życie. W takich rozbiórkach specjalizuje się firma mega-pol.

Jak wykonuje się ocieplenie dachu pianką?

 • Posted on: 3 August 2022
 • By: addmean
dach
Author: halfrain
Source: http://www.flickr.com
Budowa domu jest prostsza. Powinniśmy sobie wydawać sprawę z tego, że w obecnych latach sporo przemieniło się w budownictwie. Wielki nacisk kładzie się na ochronę środowiska, a też na to, by z domu nie uciekało ciepło, zatem żeby okazał się on energooszczędny.

Energooszczędne domy - w jaki sposób je zaprojektować?

 • Posted on: 3 August 2022
 • By: addmean
Projekt domu
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com


Firma projektowa zajmuje się sprzedażą gotowych projektów domów jednorodzinnych, spełniając przy tym wszelkie wymagania inwestorów. Biuro projektowe ciągle podąża za trendami i wzbogaca ofertę o nowe rozwiązania. Biuro projektowe dba przede wszystkim o solidność zastosowanych rozwiązań, a także o to, aby domy były funkcjonalne, komfortowe i tanie w utrzymaniu. Każdy klient jest traktowany indywidualnie i miło - może spodziewać się profesjonalnej pomocy zarówno przy projektowaniu, jak i powstawania swojego nowego domu.

Już w tym momencie wyszukaj swoje wymarzone mieszkanie na nowym osiedlu w Rzeszowie

 • Posted on: 22 July 2022
 • By: addmean
osiedle
Author: DOLCAN
Source: DOLCAN
Kupując mieszkanie w Rzeszowie da się powziąć decyzję na mieszkanie używane lub nowe. Lecz często trzeba zapłacić trochę więcej, ażeby posiąść mieszkanie w dobrym standardzie. Należy także zaznaczyć, że nowe osiedla są planowane w taki sposób, aby zagwarantować jak największy komfort mieszkańcom.

Czynności, które muszą być wykonywane w starszej daty budynkach mieszkalnych

 • Posted on: 13 July 2022
 • By: addmean
izolacja
Author: Röben
Source: Röben
Starszej daty budynki mieszkalne wymagają na pewno wyraźniejszego zainteresowania niż budynki kilkuletnie. Wszystkie czynności, które muszą zostać wykonywane w starszej daty budynkach mieszkalnych muszą zostać przeprowadzane systematycznie, żeby mieszkańcy mieszkali w godnych warunkach. Przez to można nie tylko zatroszczyć się o to, w jaki sposób budynek prezentuje się z zewnątrz, lecz przede wszystkim sprawić, że wszystko będzie w nim funkcjonować sprawnie. Tym sposobem, nie jest narażone życie lokatorów zameldowanych w tym miejscu.

Marzysz o własnym domu? Nadszedł w końcu czas uczynić wszystko, co w naszej mocy, żeby marzenie stało się rzeczywistością

 • Posted on: 11 July 2022
 • By: addmean
pracownicy
Author: David Lin
Source: http://www.flickr.com
plany są po to, żeby wprowadzać je w życie. Zatem jeśli od kilku lat rozmyślamy o domu, to nadszedł czas, by go zdobyć.


Nie jest istotne, ile mamy lat oraz dlaczego chcemy posiadać dom.

Jakiego typu projekt swojego domu zakupić?

 • Posted on: 6 July 2022
 • By: addmean
projektowanie
Author: DAVINCI Haus
Source: http://www.flickr.com
Nowy dom to marzenie sporej grupy młodych osób. Decyzja o jego budowaniu wiąże się nie tylko z najróżniejszymi formalnościami. Przyszły właściciel domu musi wybrać także projekt, według którego dom będzie mógł zostać zbudowany. Wybudowanie domu sporo inwestorów rozpoczyna od dobierania planu domu. Nie jest to proste,gdyż pracownie w których wykonuje się tego typu projekty są w stanie zaprojektować przeróżne budynki dostosowane do wymogów inwestora.

W trosce o swój dom

 • Posted on: 2 July 2022
 • By: addmean
dom
Author: Thomas Kohler
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy to szczęście, że mieszkamy we własnym domu, to na pewno cieszymy się z każdego dnia w nim spędzonym. Jednak nie ulega wątpliwości, że mieszkanie „na swoim” to nie tylko radości życia codziennego, ale także i wiele obowiązków, jakie spadają na wszystkich gospodarzy. Należy pamiętać, że to naszą rolą i naszym obowiązkiem jest segregowanie śmieci, troszczenie się o trawnik, odśnieżanie podjazdu, troska o bezpieczeństwo, pielęgnacja ogrodu, zadbanie o to, żeby rachunki były uregulowane…

Zabezpiecz się przed pożarem - kup dostosowane do wymagań drzwi.

 • Posted on: 1 July 2022
 • By: addmean
drzwi
Author: Maria Teresa Ambrosi
Source: http://www.flickr.com
Budując budynek użyteczności publicznej, bardzo wiele czynników trzeba wziąć pod uwagę. Głównie powinniśmy zaopatrzyć przestrzeń w odpowiednią ilość toalet, damskich jak i męskich, najlepiej na każdym piętrze w budynku. Poza tym, dobrze byłoby aby obiekt posiadał windę, szczególnie jeśli składać się on ma z więcej niż dwóch pieter. Jednak najistotniejszym jest zadbanie o odpowiednie środki bezpieczeństwa. Niezbędna będzie droga ewakuacyjna - całkowicie odmienne wyjście z obiektu na wypadek niebezpieczeństwa. Trzeba także zakupić właściwe drzwi przeciwpożarowe (ppoż).

Modne Drzwi i okna drewniane

 • Posted on: 15 June 2022
 • By: addmean
Author: Svadifari
Wybór okien i drzwi do mieszkania nie w każdym przypadku jest łatwym zadaniem. Bez wątpienia jednak jest zadaniem wymagającym, od którego wiele jest zależne. Co najważniejsze zadecyduje to o cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach. W tej kwestii natomiast zdania są podzielone, również w gronie ekspertów. Część z nich bowiem twierdzi, że dom musi „oddychać”, czyli musi występować w nim naturalna wentylacja dzięki użytym częściom.

Budowa i rozbiórka

 • Posted on: 9 June 2022
 • By: addmean
rozbiórka budynku
Source: http://www.morguefile.com/
Gdy budujemy coś, zapewne planujemy, że jeszcze przez kilkanaście dekad owa budowla będzie nadal stała. Dobrze, przecież trzeba być optymistą - tego typu ludzie żyją dłużej! Jednakże nierzadko zachodzi także do wyburzeń budynków. Jeżeli nie wchodzi w grę bardzo stary budynek, to w sumie nie ma żadnego kłopotu. Wcale nie musimy uzyskać zezwolenia: a pragnę przypomnieć, iż za zniszczenie starego budynku może grozić wielka kara finansowa.

Fascynujące projekty niedużych, współczesnych domów

 • Posted on: 6 June 2022
 • By: addmean
dom
Author: All images by outreachr.com
Source: http://www.flickr.com
Firma projektowa zajmuje się sprzedażą gotowych projektów domów jednorodzinnych, starając się przy tym jak najlepiej spełniać różnorodne wymagania klientów. Biuro projektowe stale podąża za trendami i wzbogaca ofertę o nowe rozwiązania. Firma dba przede wszystkim o jakość zastosowanych rozwiązań, a także o to, aby domy były funkcjonalne, komfortowe i tanie w utrzymaniu. Każdy inwestor jest traktowany indywidualnie i przyjaźnie - może spodziewać się profesjonalnej pomocy zarówno przy wyborze projektu, jak i powstawania swojego nowego domu.

Czym musi cechować się rzetelna firma budowlana?

 • Posted on: 4 June 2022
 • By: addmean
budowa
Author: Freddy
Budowa domu w każdym przypadku jest przeżyciem rzeczywiście stresującym, gdyż to inwestycja na lata. Koszty całego przedsięwzięcia są z reguły na tyle obciążające, że inwestorzy muszą dokładnie prowadzić listę wydatków. Koniecznością jest również wybranie odpowiedniej ekipy budowlanej. W Polsce, firmy budowlane są obecnie często zajęte, jako że wielu pracowników wyjechało do innych państw, w poszukiwaniu lepszych zarobków. Jeżeli ekipa jest faktycznie dobra, przeważnie będzie miała wypełniony terminarz. Długi czas oczekiwania to jedna z cech, jaka charakteryzuje godne polecenia firmy.

Pages