schody

Architektura pomieszczeń pozwala na ogromną swobodę

 • Posted on: 18 February 2020
 • By: addmean
mieszkanie
Author: Bethesda Apts
Source: http://www.flickr.com
Przeważnie jest tak, że planując własne mieszkanie, nie chcemy korzystać z identycznych rozwiązań, z których korzystali nasi przyjaciele, ponieważ nie pragniemy powielać ich pomysłów. Przez to właśnie szukamy czegoś kolejnego, czegoś własnego, co pomoże nam się określić i wyróżnić z tłumu. Owszem są rozwiązania, których nie będziemy mieli szansy pominąć, ale tam gdzie można wykorzystać coś innego, to bez wątpienia należy to robić.

Wkrótce się przeprowadzasz? Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu mebli na czas ich przewożenia

 • Posted on: 13 February 2020
 • By: addmean
Przeprowadzka
Author: Tim
Source: http://www.flickr.com
Przeprowadzka to zawsze ogromny wysiłek, szczególnie z transportem dorobku, który dotąd udało nam się zebrać. Pakujemy wszystko w pudła, a większe meble rozkręcamy, gdyż w przeciwnym wypadku nie moglibyśmy ich przenieść przez drzwi.

Remont w miejscu zamieszkania

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
drzwi
Author: Stolbud Włoszczowa
Jedną z trudności, z jaką mierzyli się lub będą borykać posiadacze domów i mieszkań, jest konieczność przeprowadzania prac remontowych. Może ona pojawić się z rozmaitych powodów. Likwidacja wilgoci, odświeżanie ścian, naprawa schodów czy wymiana różnego rodzaju instalacji – to tylko drobna część prac, które niekiedy trzeba wykonać. Remont w domu związany jest z wieloma problemami dla domowników, zwłaszcza w sytuacji, gdy trwa długo. Istotne jest więc, by odbywał się w miarę możliwości szybko, i dobiegł końca w ustalonym wcześniej dniu.

I hartowane, i to zwyczajne szkło bywa wykorzystywane nie tylko do dekorowania mieszkalnych wnętrz, lecz także do ich urządzania

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
Szklane elementy w łazience
Author: Saint-Gobain Glass
Source: Saint-Gobain Glass
Kiedy na początku zeszłego wieku Żeromski w "Przedwiośniu" kreślił wizję budynków ze szkła, to wcale nie sądził, że jego idea 100 lat później może się zmaterializować. Rzecz jasna budowle wykonane w całości z tego surowca byłyby mało funkcjonalne, lecz pojedyncze ściany albo niektóre elementy, np. schody, bywają obecnie umieszczane w projektach nowoczesnych domach. O ile w powieści szkło jest symbolem ulotności, to szkło hartowane w obecnym i designerskim budownictwie bywa solidne jak stal.

Kiedy masz wielokondygnacyjny dom, zatroszcz się o eleganckie i bezpieczne schody

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
schody
Author: KOMANDOR
Source: KOMANDOR
Budowa domu kilkukondygnacyjnego wymaga zaplanowania komfortowych i bezpiecznych schodów, które pomogą przemieszczać się między kondygnacjami. Schody takie powinny odznaczać się bardzo starannym i solidnym projektem, aby służyć właścicielom budynku przez długi czas, jak także stanowić wspaniałą ozdobę wnętrza.

„Schody,schody,schody.. Nie mogą schody wyjść nigdy z mody, najtrwalsza to z wszystkich mód...”

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
poddasze
Author: raymond_zoller
Są chwile w naszym życiu gdzie kierujemy się nie tyle modą, ale także tym, aby było praktycznie. Np. gdy w mieszkaniu ostatnie piętro przeznaczone jest na przestrzeń użytkową, a nie mamy zamiaru niepotrzebnie przeznaczać większej sumy pieniędzy na drewniane schody. W tej sytuacji idealnym wyborem będzie montaż rozkładanych schodów, jako zamiennik schodów stałych.

Planujesz instalację świetlną na różnych kondygnacjach? Zadbaj o odpowiednie wyłączniki oraz ciesz się wspaniałymi warunkami

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
instalacja elektryczna
Source: sobol-tech.flog.pl
Jedną z ważniejszych spraw, jaką musi się podejmować w czasie budowy i aranżowania domu, okazuje się rozmieszczenie instalacji elektrycznych. Są one odpowiedzialne za doprowadzanie energii elektrycznej do każdego miejsca w domu, zapewnienia prądu w gniazdkach elektrycznych i zaplanowanie oświetlenia w kolejnych pokojach i korytarzach. Bardzo istotne jest, by właściwie zaplanować oświetlenie w budynku, ponieważ od tego zależny bywa komfort jego użytkowników.

Do jakich wnętrz pasują schody ze szkła?

 • Posted on: 1 September 2019
 • By: addmean
schody
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting
Jeżeli jesteśmy wielbicielami nowoczesnego stylu architektonicznego to schody ze szkła są doskonałym dopełnieniem naszego domu. Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie ich w swoich domach, mieszkaniach oraz w stylowo skonstruowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.

Obrazy do Waszego aranżacji pokoju dziennego

 • Posted on: 14 May 2019
 • By: addmean
obraz - architektura
Author: Michal Goszczynski
Source: http://www.flickr.com
Gdy aranżujemy mieszkanie staramy się wszystko przypasować do siebie. Nie zawsze jest to łatwe. Bywa, że będziemy musieli sporo się pomęczyć. Bo ciężko coś kupić. Nie chodzi jedynie o to, że jest tak ogromny wybór, ale zwłaszcza, o to czy jesteśmy w stanie wybrać coś, co będzie faktycznie pasowało do tego, co już kupiliśmy.

Czy dom jest naprawdę drogi? Czy wybudowanie go i eksploatacja to za duże koszty? Co zrobić, aby było taniej?

 • Posted on: 25 March 2019
 • By: addmean
dom
Author: Bogdan Kulczyński
Source: Reynaers Polska
Sądzisz że dom jest kosztowny... moje niedoczekanie. To nie tak. Jeśli tylko nie chcesz posiąść pałacu czy ogromnej posiadłości, dom jest w zasięgu twojej ręki.. Zastosuj się jedynie do napisanych niżej zasad.

Niezbędne wkręty do działania

 • Posted on: 25 January 2019
 • By: addmean
szyba
Author: pedrik
Source: http://www.flickr.com
Gdy działamy w tzw. budowlance mamy świadomość, jaki rodzaj wkrętów jest niezbędny. Do pewnych prac konieczny jest wkręt talerzykowy. Wszystko jest zależne od tego, co chcemy wykonać. Wkręty posiadające talerzykowe łebki są konieczne, kiedy trzeba połączyć np. profile stalowe. Wkręty talerzykowe są produkowane ze stali hartowanej. Przy robieniu różnego rodzaju remontów należy zaopatrzyć się w kilkanaście, a czasem i o wiele więcej wkrętów tego typu.