szkło

Szkło matowe oraz daszki szklane czyli nowy charakter naszego domu

 • Posted on: 17 February 2021
 • By: addmean
szkło na co dzień
Author: Revelateur Studio
Source: http://www.flickr.com
Szkło matowe cieszy się szerokim zastosowaniem zarówno w budownictwie, jak i aranżacji wnętrz. Z powodu swych walorów estetycznych zastosowaćjako wypełnienie drzwi oraz okien, np. w budynkach mieszkalnych, ośrodkach zdrowia, bankach lub gabinetach kosmetycznych.

Jakiego rodzaju balustrady i drzwi szklane wybrać?

 • Posted on: 3 February 2021
 • By: addmean
szkło
Współcześnie warto przywiązywać dużą wagę nie jedynie do funkcjonalności przestrzeni użyteczności publicznej, ale także do jej interesującego wyglądu. Dobrym wyborem zarazem w budynkach administracji jak i w apartamentach może być inwestycja w szklane drzwi, niesprawiające problemów osobom niepełnoprawnym lub też w balustrady szklane. Trudno nieraz dokonać wyboru, mając do dyspozycji ogromną liczbę rozmaitych produktów ,dlatego też trzeba dowiedzieć się dużo na temat rodzajów drzwi, a potem przyjrzeć się interesującym ofertom różnych firm.

Obrazy do Waszego aranżacji pokoju dziennego

 • Posted on: 29 January 2021
 • By: addmean
obraz - architektura
Author: Michal Goszczynski
Source: http://www.flickr.com
Gdy urządzamy mieszkanie chcemy wszystko dopasować do siebie. Nie zawsze jest to proste. Czasem musimy sporo się namęczyć. Bo ciężko coś wybrać. Nie chodzi tylko o to, że jest tak ogromny wybór, ale zwłaszcza, o to czy umiemy wybrać coś, co będzie pasowało do tego, co już mamy kupione.

Gustowne aranżacje pomieszczeń z użyciem szkła

 • Posted on: 8 October 2020
 • By: addmean
Ścianka szklana, balustrada
Author: DA-BUD
Source: http://www.da-bud.pl
Nie da się ukryć faktu, że lubimy spędzać czas w designerskich wnętrzach. W związku takim stanem spraw wykonujemy wszelkie starania, aby nasze miejsca zamieszkania mogły niezmiernie modnie i równocześnie funkcjonalnie wyglądać. Nowoczesne możliwości aranżacji wnętrz rozwierają przed nami szerokie ewentualności opracowania własnych przestrzeni domowych. Można wręcz śmiało zaryzykować określeniem, że są one ograniczone wyłącznie naszą kreatywnością. Wypada także przyznać, że osiągane wyniki wzrokowe są w sporej mierze zdeterminowane od wybranego przez nas materiału.

Kominek ładnie prezentuje się w mieszkalnym wnętrzu, zatem wyszukaj dobre elementy i zainstaluj palenisko dla siebie

 • Posted on: 7 October 2020
 • By: addmean
fotka - dom
Author: Marco Verch
Source: http://www.flickr.com
Kominki zrobiły się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Powiązane bywa to z szczególnym nastrojem, jaki ten element wprowadza do wnętrz mieszkalnych. W mroźne wieczory ludzie uwielbiają zasiąść przy kominku z filiżanką herbaty i dobrą lekturą.

Postaw na szkło

 • Posted on: 28 September 2020
 • By: addmean
szkło
Author: Saint-Gobain Glass
Source: Saint-Gobain Glass
Szkło ludzkość umie wyprodukować już od milleniów. Jednakże dopiero od pięciu wieków umiemy wytwarzać estetyczne i funkcjonalne szklane tafle. Dawniej wyłącznie zamożni ludzie, tacy jak na przykład królowie, mogli sobie pozwolić na użycie szła w oknach ich posiadłości.

Wykorzystanie szkła w mieszkaniu oraz w miejscach publicznych

 • Posted on: 5 September 2020
 • By: addmean
Szklany stół
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Szkło jest materiałem bardzo powszechnie znanym na co dzień, z którego wykonuje się rozmaite przedmioty. Ostatnio tworzywo to służy coraz częściej jako materiał konstrukcyjny, przykładowo do budowy innowacyjnych wieżowców. Większości ludzi dobrze znana jest podstawowa cecha szkła, a więc jego kruchość.

Elementy szklane w wystroju wnętrz

 • Posted on: 10 August 2020
 • By: addmean
Drzwi PASSO Alto
Author: POL-SKONE
Source: POL-SKONE
W obecnych czasach wszystko powinno bardzo dobrze wyglądać. Jednak bardzo dobrze nie wszystkim wystarcza, do tego dochodzi opcja związana z hasłem ciekawie, czyli inaczej niż wszyscy. Z tego powodu są osoby, które wiedzą, że szkło jest niedoceniane zwłaszcza, gdy spojrzymy na pomysły dotyczące aranżacji wnętrz.

Mycie elewacji – doświadczona firma zrobi to najlepiej

 • Posted on: 28 July 2020
 • By: addmean
Elewacja
Author: Grupa Atlas
Source: Grupa Atlas
Jedną z usług zwłaszcza oczekiwanych na rynku usług związanych ze sprzątaniem jest mycie elewacji. Zajmuje się tym niejedna firma, co można sobie uzmysłowić, np. wpisując właściwe hasło w wyszukiwarce w Internecie. Jednakże wyłącznie umiejętne zakłady pracują w sposób biegły oraz dają pewność, że mycie elewacji mazowieckie będzie przeprowadzone zgodnie z potrzebami klienta oraz będzie realizować jego wymagania.

Do jakich wnętrz pasują schody ze szkła?

 • Posted on: 29 June 2020
 • By: addmean
schody
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting
Jeśli jesteśmy entuzjastami współczesnego stylu architektonicznego to schody ze szkła są świetnym dopełnieniem naszego wnętrza. Coraz większa liczba ludzi decyduje się na zamontowanie ich w swoich domach, mieszkaniach a także w szykownie zaprojektowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.

Daszki szklane - w jakim budynku warto zastosować?

 • Posted on: 15 June 2020
 • By: addmean
Świetlna droga utworzona z opraw ledowych z kolekcji LIVE
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting
Jeżeli pragniesz szczycić się oryginalnym domem, powinieneś zakupić elementy ze szkła. Masz taras? W miejsce banalnych balustrad z cegieł, zastosuj balustrady szklane. W sieci odszukasz oferty dystrybutorów szklanych wykończeń i bez wątpienia zamówisz coś w sam raz dla twojego domu.

Niezbędne wkręty do działania

 • Posted on: 29 May 2020
 • By: addmean
szyba
Author: pedrik
Source: http://www.flickr.com
Kiedy działamy w tzw. budowlance mamy świadomość, jaki typ wkrętów jest potrzebny. Do pewnych prac konieczny okaże się wkręt talerzykowy. Wszystko jest zależne od tego, co mamy w planach wykonać. Wkręty mające talerzykowe łebki są konieczne, gdy należy łączyć np. profile stalowe. Wkręty talerzykowe są zrobione ze stali hartowanej. Przy robieniu różnego rodzaju remontów należy kupić w kilkanaście, a czasem i kilkadziesiąt wkrętów tego typu.

Budowanie nieruchomości we Wrocławiu – co warto mieć na uwadze?

 • Posted on: 13 May 2020
 • By: addmean
dom
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Source: Xella Polska Sp. z o.o.
Budując dom we Wrocławiu warto mieć na uwadze nie tylko kwestie wizualne, chociaż rzecz jasna to właśnie one mają aktualnie priorytetowe znaczenie, ale również na praktyczność stosowanych rozwiązań. Dotyczy to również drzwi. Wrocławski rynek charakteryzuje się dzisiaj bogactwem tego rodzaju wyrobów. Oferowane są między innymi drzwi drewniane, z tańszych sklejek lub przesuwne. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się drzwi szklane. Można je nabyć w zdecydowanej większości sklepów, opcjonalnie zamówić bezpośrednio u profesjonalisty, jakim jest szklarz. Należy jednakże kategorycznie pamiętać, że takie rozwiązanie ma wady oraz zalety.

stopnie z jesionu, producent schodów z drewna

 • Posted on: 13 May 2020
 • By: addmean
Schody drewniane marki ZLEM
Author: www.zlem.pl
Source: www.zlem.pl
Producent schodów drewnianych stosuje różnorodnego rodzaju drewno drzew liściastych. Wielokrotnie używa się do tego celu drewno jesionowe. Jest to jeden z najstarszych gatunków drzew. Schody jesionowe tworzą nie tylko produkt funkcjonalny, ale także mogą być wyrafinowanym szczegółem dekoracyjnym zwłaszcza, jeśli umieszczone są w pokoju dziennym bądź w holu.

Stylowa łazienka w Twoim domu

 • Posted on: 28 April 2020
 • By: addmean
łazienka
Author: Baumit
Source: Baumit
Łazienka to najbardziej intymne cztery kąty w mieszkaniu, a mimo to powinno się ładnie prezentować dla gości. Design łazienki przysparza najwięcej trudności, bo musisz brać pod uwagę parę istotnych spraw. Przede wszystkim, łazienki najczęściej nie są wielkie, a zatem powierzchnia na urządzenia jest bardzo ciasna. To niestety powoduje, że ujawniają się dylematy – co zostawić, a czego nie.

Szklane schody - czyli metoda na nietuzinkowe wnętrze

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
luksfery
Author: LaMenta3
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jesteśmy wielbicielami współczesnego stylu to schody ze szkła są doskonałym dopełnieniem naszego mieszkania. Coraz więcej osób wybiera zamieszczenie ich w swoich domach, mieszkaniach a także w gustownie skonstruowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.

Użycie szklanych tafli we współczesnej architekturze, często używane konstrukcje balustrad ze szkła

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
szklana balustrada
Author: Vicki Burton
Source: http://www.flickr.com
Szkło jako materiał budowlany od jakiegoś czasu jest bardzo chętnie wykorzystywane. Wielu ludzi ma przed nim obawy, twierdząc że jest łamliwe i kruche. Faktycznie w przypadku okien czy szyb w drzwiach tak może być, lecz szkło używane w konstrukcjach prezentuje się całkowicie odmiennie.

I hartowane, i to zwyczajne szkło bywa wykorzystywane nie tylko do dekorowania mieszkalnych wnętrz, lecz także do ich urządzania

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
Szklane elementy w łazience
Author: Saint-Gobain Glass
Source: Saint-Gobain Glass
Kiedy na początku zeszłego wieku Żeromski w "Przedwiośniu" kreślił wizję budynków ze szkła, to wcale nie sądził, że jego idea 100 lat później może się zmaterializować. Rzecz jasna budowle wykonane w całości z tego surowca byłyby mało funkcjonalne, lecz pojedyncze ściany albo niektóre elementy, np. schody, bywają obecnie umieszczane w projektach nowoczesnych domach. O ile w powieści szkło jest symbolem ulotności, to szkło hartowane w obecnym i designerskim budownictwie bywa solidne jak stal.

Metoda na ładne współczesne wnętrze

 • Posted on: 17 October 2019
 • By: addmean
balustrada szklana
Author: Vicki Burton
Source: http://www.flickr.com
Kupując nowy domek lub mieszkanie dwukondygnacyjne musimy się porządnie zastanowić jak spożytkować przestrzeń. Niektórzy marzą o mieszkaniu w wiktoriańskim stylu, w którym nie ma miejsca na najnowocześniejsze tworzywa. Podobne pomieszczenie można być scharakteryzowane jako odrobinę ciężkie. Dla tych osób które preferują nowoczesne obszerne wnętrza proponuje współczesne meble - kombinację skóry oraz stali, albo plastiku oraz aluminium. Nowoczesne mieszkania cechują się wielką powierzchnią i lekkością. W nowoczesnym mieszkaniu najistotniejszym czynnikiem będzie oświetlenie. Podobne mieszkania charakteryzują się tym, iż najczęściej są one niezwykle słoneczne.