Energia

Kupienie odpowiedniej lodówki przy remoncie kuchni to trudne zadanie

 • Posted on: 7 October 2020
 • By: addmean
meble kuchenne
Author: Christine Puccio
Source: http://www.flickr.com
Ludziom przyszłym na świat w trakcie ostatnich kilku dekad naprawdę trudno wyobrazić sobie życie bez lodówki. Te cudowne maszyny znajdują się w domach większości zamożniejszej części naszego globu i mają istotną rolę w żywieniu. W wiekach bez lodówek człowiek często narzekał na zatrucia nieświeżą żywnością. Jedzenie, aby powstrzymać procesy psucia, było maczane w soli. To powodowało, że smak nie raz był ohydny. Zakup lodówki do domu jest zatem nieunikniony, to bezdyskusyjna rzecz. Ambaras pojawia się przy selekcji odpowiedniego sprzętu.

Dobra energia będzie pochodziła ze słońca. Sprawdź jakiego typu korzyści zapewniają kolektory słoneczne

 • Posted on: 7 October 2020
 • By: addmean
Kran
Author: Alejandro Erickson
Source: http://www.flickr.com
Aby mieć w domu ciepłą wodę, podgrzewamy ją nieekologicznym węglem lub nietanim olejem opałowym. Szansą dla tych paliw, jest gaz ziemny, jednak niestety, jest on możliwy do zdobycia jedynie w miejscach, przez które będzie płynąć sieć gazowa. Jakie jeszcze mamy możliwości?

Akumulator do fotowoltaiki okazuje się być przeważnie potrzebny

 • Posted on: 2 September 2020
 • By: addmean
Ffotowoltaika
Author: Solar Farm - Solar energy power plants
Source: http://www.flickr.com
Energię słoneczną również należy zbierać
Zazwyczaj jeśli myślimy o energii słonecznej, rozmyślamy o tym, że jakaś maszyna działa dopóty, dopóki świeci słońce, a później zatrzymuje się w miejscu i nie ma sposobu odpowiedniego działania. Należy powiedzieć, że prezentując takie myśli o działaniu kolektorów słonecznych, jesteśmy w sporym błędzie.

Dlaczego warto wybrać najbardziej nowatorskie oświetlenie typu LED. Jest sporo zalet tego systemu, zapoznaj się z niektórymi z nich

 • Posted on: 8 August 2020
 • By: addmean
Led
Author: Dennis van Zuijlekom
Source: http://www.flickr.com
Nic nie może istnieć bez prądu, bez energii elektrycznej nie ma też oświetlenia. Mimo to, to z jakim oświetleniem mamy styczność rzutuje na wiele innych spraw. Generalnie kwestia skupia się w tym miejscu na oszczędzaniu i użyteczności. Dla każdego oszczędzanie jest niezwykle istotne, szczególnie jeśli dotyczy to opłat stałych, takich właśnie jak za energię elektryczną czy za wodę.

Szklane drzwi - połączenie tradycji z awangardowością.

 • Posted on: 8 August 2020
 • By: addmean
drzwi wewnętrzne
Author: INVADO
Source: INVADO
Zastanawiasz się co zrobić, aby twoje miejsce zamieszkania wyglądało bardziej nowocześnie? Wystarczy wymienić drzwi. Każdy producent drzwi szklanychma bogatą ofertę produktów z bezpiecznego hartowanego szkła, o różnej kolorystyce jak również fakturze, a także szczególnych okuć i ościeżnic drewnianych bądź metalowych, które pozwolą na wybór najlepszego rozwiązania w tworzeniu własnego wymarzonego wnętrza.

Czemu należy inwestować w alternatywne źródła energii, jakie wady i zalety mają panele fotowoltaiczne.

 • Posted on: 7 August 2020
 • By: addmean
Nie ma chyba żadnego domu, który obecnie nie korzystałby z elektrycznej energii. Jeżeli nawet nie ma możliwości podłączenia do sieci energetycznej, to organizuje się innymi sposobami dostępność do prądu. Najczęściej są to najróżniejsze generatory, zasilane na przykład olejem napędowym lub gazem ziemnym, ale też często stosowane są również odnawialne źródła energii.

Zadbajmy o najdrobniejszy szczegół przy urządzaniu naszego domu

 • Posted on: 25 July 2020
 • By: addmean
Oświetlenie w Twoim domu
Author: Elneo
Source: Elneo
Należy zaznaczyć, że dzisiaj niesamowicie dużo wagi przykłada się do tego, jak dużo prądu zużywamy. Im jest go więcej, tym bez wątpienia większe będą nasze rachunki, a co się z tym łączy, tym mniej będziemy z tego wszystkiego zadowoleni. Na szczęście jak się okazuje mamy szanse dzisiaj użyć z możliwości, które zezwolą nam na spore zniżenie własnych rachunków oraz jednocześnie również możemy sobie zezwolić na piękne lampy, które ze spokojem będą do zakupienia na naszą kieszeń.

Montowanie klimatyzatora split, klimatyzacja domowa w stolicy

 • Posted on: 4 June 2020
 • By: addmean
Klimatyzatory
Author: David Hall
Source: http://www.flickr.com
Gdy robi się gorąco, zaczynamy myśleć o tym, czemu wcześniej nie pomyśleliśmy o tym, żeby znaleźć klimatyzator. Jednak to, że myślimy o tym, żeby zainwestować w klimatyzator nie sprawi, że zrobi się chłodniej u nas w domu. Należy raczej pomyśleć o tym trochę wcześniej, by później nie oczekiwać długo na firmę, która pomoże w instalowaniu klimatyzacji. Jednak można wybrać taki klimatyzator, który sami możemy zamontować.

Dom i wyposażenie. W jaki sposób wybudować nasz wymarzony dom

 • Posted on: 19 April 2020
 • By: addmean
sypialnia
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze ostatnio, jak energia nie była droga, nie przywiązywano ogromnej wagi do tego, jak dużo jej potrzeba do ogrzania domu. Wystarczyło dobrać kocioł o należycie sporej mocy. Ponieważ ciepło było tanie, nie miało znaczenia, jak dużo go uchodziło poprzez okna, mury i kominy.

Podstawowe informacje o zabezpieczeniach przepięciowych w typowych układach fotowoltaicznych.

 • Posted on: 16 April 2020
 • By: addmean
prąd
Author: Tony Webster
Source: http://www.flickr.com
Energia ze słońca jest coraz chętniej używana przy zasilaniu urządzeń elektrycznych. Oczywiście nie bezpośrednio, lecz po odpowiednim przetworzeniu. A że jest ona praktycznie nieograniczona i nie zanieczyszcza przyrody, to popularność jej cały czas wzrasta.

Innowacyjne rozwiązanie problemów z rozliczeniem zużycia energii w blokach.

 • Posted on: 16 March 2020
 • By: addmean
Termostat na kaloryferze
Source: pixabay.com
Dziś mieszkańcy normalnie korzystający ze własnych mieszkań dokładają do ogrzewania tych kwater, w których nie oszczędza się energii cieplnej – to tak jakbyśmy rozliczali wodę nie stosownie do pomiaru liczników, lecz według przyjętego ryczałtu, karząc w ten sposób oszczędzających.

Dobre i złe strony pomp ciepła różnego typu

 • Posted on: 20 February 2020
 • By: addmean
Pompa ciepła
Author: Junkers
Source: Junkers
Wraz z upływem lat, ludzie stają się coraz bardziej ekologiczni, szczególnie, że rozwiązania łagodne dla środowiska naturalnego są nierzadko również alternatywami bardzo korzystnymi z finansowego punktu widzenia. W nowoczesnych inwestycjach budowlanych ochoczo stosuje się pompy ciepła, ale ich odmian jest tak wiele, że zwykle nie wiemy, na co się zdecydować.

Grzałki patronowe - jak funkcjonują, w jaki sposób są zbudowane i do czego są używane?

 • Posted on: 18 February 2020
 • By: addmean
Grzałki patronowe
Author: www.centro-therm.pl
Source: www.centro-therm.pl
Jedną z podstawowych częścią służącą do ogrzewania przedmiotów oraz cieczy lub gazów są grzałki patronowe. funkcjonują one zazwyczaj w przegrodach, w częściach z metalu. Dane techniczne świadczą o tym, że posiadają one specjalistyczną konstrukcję, która umożliwia duże emitowanie ciepła z niedużych przestrzeni samej grzałki.

Jak dokonać wyboru typu ogrzewania domu, czyli co jest na topie w dziale osłaniania czterech ścian przed zimnem?

 • Posted on: 7 February 2020
 • By: addmean
gaz
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Wielu obcokrajowców z pewnością nie ma żadnego pojęcia o tym, iż w innych państwach przykładowo takich jak Polska, w każdym domu stałym elementem jest grzejnik, piec, kominek, czy jakieś inne źródło ciepła. Dzieje się tak dlatego, że mieszkaniec upalnego Egiptu, czy zawsze słonecznej Tunezji, nigdy nie zetknął się z tak mroźnymi temperaturami. Jednak my nie mamy możliwości odrzucenia takiego stanu rzeczy i musimy wybrać w jaki sposób ogrzejemy swoje domostwo.

Najnowsze rozwiązania proekologiczne. Co zrobić, by dom jednorodzinny był przyjazny środowisku?

 • Posted on: 5 February 2020
 • By: addmean
Kolektory słoneczne
Author: Armacell
Source: Armacell
Co jakiś czas dowiadujemy się o stworzeniu kolejnych nowoczesnych rozwiązań w wielu dziedzinach życia, przede wszystkim w inżynierii budowlanej i rzecz jasna komputerowej, czy w gałęzi medycznej. Obszarem, który determinuje powstające przemiany jest w znacznym stopniu ekologia, która wymusza wyszukiwanie takich rozwiązań, które wzmacniają kondycję naszego środowiska.

Mnóstwo prosperujących firm w sytuacji przerwy dostawy prądu odnajduje ratunek wyłącznie w agregatach prądotwórczych

 • Posted on: 18 December 2019
 • By: addmean
Agregat Hondy
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Obecnie energia elektryczna stanowi podstawę działania praktycznie wszystkich korporacji, spółek, oraz domów mieszkalnych i blokowisk. Wszystka awaria sieci elektrycznej powoduje w istocie spory kłopot, zwłaszcza odnośnie przedsiębiorstw, jakie bez napływu prądu nie mogą pracować. W momencie, gdy sieć rozdzielcza zostaje wstrzymana rodzą się wielkie wydatki tak samo finansowe jak i fizyczne, stąd szybkie działanie jest w tej sytuacji wymagane, by ustrzec się większych szkód.

Ekologiczne rozwiązania w swoim domu – czemu wskazane jest się na nie dziś zdecydować?

 • Posted on: 17 December 2019
 • By: addmean
ekologia
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Obecnie o wiele więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że dbanie o środowisko naturalne jest obowiązkiem każdego człowieka. Nie bez znaczenia jest przeważnie stopień zanieczyszczenia przyrody. W ostatnim czasie pojawiło się wiele zmian, jakie niepokoją fachowców. Nie można się z tego względu dziwić, że państwa starają się zachęcić posiadaczy firm i zwyczajnych obywateli do korzystania z dobrodziejstw zaawansowanych, przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Coraz większym zainteresowaniem charakteryzują się instalacje ekologiczne montowane w domach jednorodzinnych. Dlaczego?

Pages