Energia

Zadbajmy o najdrobniejszy szczegół przy urządzaniu naszego domu

 • Posted on: 21 April 2020
 • By: addmean
Oświetlenie w Twoim domu
Author: Elneo
Source: Elneo
Trzeba powiedzieć, iż dziś bardzo dużo uwagi przykłada się do tego, jak sporo prądu wykorzystujemy. Im jest go więcej, tym bez wątpienia większe będą nasze rachunki, a co się z tym łączy, tym mniej będziemy z tego wszystkiego zadowoleni. Na szczęście jak się okazuje mamy szanse dzisiaj skorzystać z możliwości, które pozwolą nam na znaczne zniżenie własnych rachunków oraz równocześnie też możemy sobie pozwolić na piękne lampy, które ze spokojem będą do zakupienia na naszą kieszeń.

Dom i wyposażenie. W jaki sposób wybudować nasz wymarzony dom

 • Posted on: 19 April 2020
 • By: addmean
sypialnia
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze ostatnio, jak energia nie była droga, nie przywiązywano ogromnej wagi do tego, jak dużo jej potrzeba do ogrzania domu. Wystarczyło dobrać kocioł o należycie sporej mocy. Ponieważ ciepło było tanie, nie miało znaczenia, jak dużo go uchodziło poprzez okna, mury i kominy.

Podstawowe informacje o zabezpieczeniach przepięciowych w typowych układach fotowoltaicznych.

 • Posted on: 16 April 2020
 • By: addmean
prąd
Author: Tony Webster
Source: http://www.flickr.com
Energia ze słońca jest coraz chętniej używana przy zasilaniu urządzeń elektrycznych. Oczywiście nie bezpośrednio, lecz po odpowiednim przetworzeniu. A że jest ona praktycznie nieograniczona i nie zanieczyszcza przyrody, to popularność jej cały czas wzrasta.

Montowanie klimatyzatora split, klimatyzacja domowa w stolicy

 • Posted on: 28 March 2020
 • By: addmean
Klimatyzatory
Author: David Hall
Source: http://www.flickr.com
Gdy zaczyna się robić gorąco, zaczynamy się zastanawiać, czemu wcześniej nie pomyśleliśmy o tym, by znaleźć klimatyzator. Jednak to, że rozmyślamy o tym, by zainwestować w klimatyzator nie doprowadzi di tego, że zrobi się zimniej u nas w domu. Powinniśmy raczej wziąć to pod uwagę przed upałami, by później nie czekać długo na firmę, która będzie mogła zainstalować nam instalację. Ale można kupić taki klimatyzator, który samodzielnie będziemy mogli zainstalować.

Innowacyjne rozwiązanie problemów z rozliczeniem zużycia energii w blokach.

 • Posted on: 16 March 2020
 • By: addmean
Termostat na kaloryferze
Source: pixabay.com
Dziś mieszkańcy normalnie korzystający ze własnych mieszkań dokładają do ogrzewania tych kwater, w których nie oszczędza się energii cieplnej – to tak jakbyśmy rozliczali wodę nie stosownie do pomiaru liczników, lecz według przyjętego ryczałtu, karząc w ten sposób oszczędzających.

Szklane drzwi - połączenie tradycji z awangardowością.

 • Posted on: 16 March 2020
 • By: addmean
drzwi wewnętrzne
Author: INVADO
Source: INVADO
Zastanawiasz się co uczynić, aby twoje mieszkanie wyglądało bardziej nowocześnie? Wystarczy wymienić drzwi. Każdy producent drzwi szklanychma bogatą ofertę produktów z pewnego hartowanego szkła, o różnej kolorystyce jak również fakturze, a także dodatkowych okuć i ościeżnic drewnianych czy metalowych, które zezwolą na wybór najlepszego wyjścia w tworzeniu własnego wymarzonego wnętrza.

Dobre i złe strony pomp ciepła różnego typu

 • Posted on: 20 February 2020
 • By: addmean
Pompa ciepła
Author: Junkers
Source: Junkers
Wraz z upływem lat, ludzie stają się coraz bardziej ekologiczni, szczególnie, że rozwiązania łagodne dla środowiska naturalnego są nierzadko również alternatywami bardzo korzystnymi z finansowego punktu widzenia. W nowoczesnych inwestycjach budowlanych ochoczo stosuje się pompy ciepła, ale ich odmian jest tak wiele, że zwykle nie wiemy, na co się zdecydować.

Grzałki patronowe - jak funkcjonują, w jaki sposób są zbudowane i do czego są używane?

 • Posted on: 18 February 2020
 • By: addmean
Grzałki patronowe
Author: www.centro-therm.pl
Source: www.centro-therm.pl
Jedną z podstawowych częścią służącą do ogrzewania przedmiotów oraz cieczy lub gazów są grzałki patronowe. funkcjonują one zazwyczaj w przegrodach, w częściach z metalu. Dane techniczne świadczą o tym, że posiadają one specjalistyczną konstrukcję, która umożliwia duże emitowanie ciepła z niedużych przestrzeni samej grzałki.

Jak dokonać wyboru typu ogrzewania domu, czyli co jest na topie w dziale osłaniania czterech ścian przed zimnem?

 • Posted on: 7 February 2020
 • By: addmean
gaz
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Wielu obcokrajowców z pewnością nie ma żadnego pojęcia o tym, iż w innych państwach przykładowo takich jak Polska, w każdym domu stałym elementem jest grzejnik, piec, kominek, czy jakieś inne źródło ciepła. Dzieje się tak dlatego, że mieszkaniec upalnego Egiptu, czy zawsze słonecznej Tunezji, nigdy nie zetknął się z tak mroźnymi temperaturami. Jednak my nie mamy możliwości odrzucenia takiego stanu rzeczy i musimy wybrać w jaki sposób ogrzejemy swoje domostwo.

Najnowsze rozwiązania proekologiczne. Co zrobić, by dom jednorodzinny był przyjazny środowisku?

 • Posted on: 5 February 2020
 • By: addmean
Kolektory słoneczne
Author: Armacell
Source: Armacell
Co jakiś czas dowiadujemy się o stworzeniu kolejnych nowoczesnych rozwiązań w wielu dziedzinach życia, przede wszystkim w inżynierii budowlanej i rzecz jasna komputerowej, czy w gałęzi medycznej. Obszarem, który determinuje powstające przemiany jest w znacznym stopniu ekologia, która wymusza wyszukiwanie takich rozwiązań, które wzmacniają kondycję naszego środowiska.

Dobra energia będzie pochodziła ze słońca. Sprawdź jakiego typu korzyści zapewniają kolektory słoneczne

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
Kran
Author: Alejandro Erickson
Source: http://www.flickr.com
Abyposiadać w domu ciepłą wodę, staramy się podgrzewać ją nieekologicznym węglem lub nietanim olejem opałowym. Alternatywą dla tego rodzaju paliw, staje się gaz ziemny, ale niestety, jest on możliwy do zdobycia jedynie w miejscach, przez które będzie płynąć sieć gazowa. Jakie jeszcze mamy możliwości?

Mnóstwo prosperujących firm w sytuacji przerwy dostawy prądu odnajduje ratunek wyłącznie w agregatach prądotwórczych

 • Posted on: 18 December 2019
 • By: addmean
Agregat Hondy
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Obecnie energia elektryczna stanowi podstawę działania praktycznie wszystkich korporacji, spółek, oraz domów mieszkalnych i blokowisk. Wszystka awaria sieci elektrycznej powoduje w istocie spory kłopot, zwłaszcza odnośnie przedsiębiorstw, jakie bez napływu prądu nie mogą pracować. W momencie, gdy sieć rozdzielcza zostaje wstrzymana rodzą się wielkie wydatki tak samo finansowe jak i fizyczne, stąd szybkie działanie jest w tej sytuacji wymagane, by ustrzec się większych szkód.

Ekologiczne rozwiązania w swoim domu – czemu wskazane jest się na nie dziś zdecydować?

 • Posted on: 17 December 2019
 • By: addmean
ekologia
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Obecnie o wiele więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że dbanie o środowisko naturalne jest obowiązkiem każdego człowieka. Nie bez znaczenia jest przeważnie stopień zanieczyszczenia przyrody. W ostatnim czasie pojawiło się wiele zmian, jakie niepokoją fachowców. Nie można się z tego względu dziwić, że państwa starają się zachęcić posiadaczy firm i zwyczajnych obywateli do korzystania z dobrodziejstw zaawansowanych, przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Coraz większym zainteresowaniem charakteryzują się instalacje ekologiczne montowane w domach jednorodzinnych. Dlaczego?

Dlaczego warto wybrać najbardziej nowatorskie oświetlenie typu LED. Jest sporo zalet tego systemu, zapoznaj się z niektórymi z nich

 • Posted on: 25 November 2019
 • By: addmean
Led
Author: Dennis van Zuijlekom
Source: http://www.flickr.com
Nic nie może funkcjonować bez prądu, bez energii elektrycznej nie ma także oświetlenia. Niemniej, to z jakim oświetleniem mamy do czynienia wpływa na pozostałe sprawy. Główna kwestia skupia się w tym miejscu na oszczędzaniu i użyteczności. Dla każdego oszczędzanie jest niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli dotyczy to stałych opłat, takich właśnie jak za prąd czy za wodę.

Akumulator do fotowoltaiki okazuje się być przeważnie potrzebny

 • Posted on: 27 October 2019
 • By: addmean
Ffotowoltaika
Author: Solar Farm - Solar energy power plants
Source: http://www.flickr.com
Mamy okazję pozyskiwać energię słoneczną
Najczęściej gdy myślimy o energii słonecznej, rozmyślamy o tym, że jakieś urządzenie funkcjonuje tak długo, dopóki jest słońce, a następnie staje w miejscu oraz nie posiada sposobu właściwego funkcjonowania. Warto dowiedzieć się, że posiadając takie myśli o działaniu kolektorów słonecznych, jesteśmy w sporym błędzie.

Sterowanie roletami może odbywać się w sposób zdalny

 • Posted on: 25 September 2019
 • By: addmean
kuchnia
Author: FRANC GARDINER
Source: FRANC GARDINER
Czy zastanawialiśmy się jak działa zdalne sterowanie roletami?

Jeżeli podróżujemy często oraz na długo, to możemy się zamartwiać, że kto nas obserwuje oraz pod naszą nieobecność doprowadzi do włamania. Przez to warto się namyślić czy świetnym rozwiązaniem dla nas nie będzie zdalne sterowanie roletami, które będziemy mogli zawsze zasłaniać na noc i otwierać rano, tak jak byśmy znajdowali się w domu. Takie sterowanie odbywa się przy pomocy komputera albo komórki i czujnika, który będzie zamieszczony przy roletach. To sprawi, że będziemy mieli szansę rolety zasłonić oraz odsłonić w dowolnej porze, również wówczas gdy będąc w szkole będziemy widzieli, że okazuje się być gorąco oraz będziemy chcieli zasłonić wnętrze naszego domu przed tym upałem, aby okazało się w nim chłodniej gdy do niego powrócimy.

W jaki sposób odszukać solidną ekipę z branży budowlanej?

 • Posted on: 1 September 2019
 • By: addmean
budowa
Author: pnwra
Source: www.flickr.com
W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ochronie środowiska oraz sposobach oszczędzania energii, a odzwierciedlenie tego trendu dostrzec można w wielu różnych dziedzinach, do których należy również architektura. Wielu z nas postanawia skusić się na tak zwane budownictwo „zielonych domów”, które za priorytet obrało sobie zwrócenie naszej uwagi na specjalną konstrukcję, mającą na celu obniżenie utraty ciepła, niejednokrotnie uzyskanie energii z alternatywnych źródeł, a w następstwie czego możemy sobie pozwolić na zminimalizowanie kosztów związanych z eksploatacją domu.

Instalacje oze – szansa na zaoszczędzenie pieniędzy oraz spożytkowanie źródeł natury.

 • Posted on: 1 September 2019
 • By: addmean
wiatraki
Author: LordFerguson
Source: http://www.flickr.com
W aktualnych czasach postęp techniczny oraz gospodarczy umożliwia rozwinąć wszystkie dziedziny życia mające wpływ na obywatela. Postęp ten ma wiele pozytywnych stron. Przede wszystkim wpływa na ułatwienie oraz udoskonalenie wszelkich czynności człowieka oraz w wielu sytuacjach umożliwia przyoszczędzenie czasu oraz pieniędzy.

Pages