budowla

Jakie są zalety ceramiki budowlanej

 • Posted on: 20 September 2020
 • By: addmean
pustaki
Author: Röben
Source: Röben
Wiele ludzi w trakcie budowania domu , jak również odmiennych budynków nieraz rozważa, jakie materiały budowlane są najlepsze. Dużo wówczas zależy od konkretnego przeznaczenia budynku, ale wśród mnóstwa artykułów budowlanych na pewno najdoskonalej wyróżniają się ceramiczne z paru powodów.

Do czego może być zastosowana specjalna taśma banerowa i czym się ona cechuje?

 • Posted on: 13 September 2020
 • By: addmean
sprawdź źródło
Author: Tony Monblat
Source: http://www.flickr.com
Teraz na każdej niemal ulicy w większym mieście są przeróżne nośniki reklamy. Takie dla przykładu banery. Do ich montażu niezbędna jest specjalna dwustronna taśma, która musi mieć też specjalne cechy.

Rozkoszny chłód w skwarne dni

 • Posted on: 11 August 2020
 • By: addmean
klimatyzator zewnętrzny
Author: Pavel P.
Source: http://www.flickr.com
Klimatyzatory funkcjonują na tej samej zasadzie jak schładzarka. Można by stwierdzić, iż gdybyśmy mogli zmieścić się do schładzarki, a pobyt w niej byłby przyjemnością, można by zrezygnować z nabywania klimatyzatora. Niemniej jednak w schładzarce jest nieco ciasno, temperatura także nazbyt mała, w związku z tym komfortowy chłodek w parne dnie zapewni nam wyłącznie montaż klimatyzatora przenośnego w mieszkaniu bądź w miejscu pracy.

Jak wybrać profesjonalnego kierownika budowy?

 • Posted on: 7 August 2020
 • By: addmean
przewody
Author: MS więcej niż OKNA
Source: MS więcej niż OKNA
Jeżeli jesteś nowym przemysłowcem i chcesz postawić budynek w okolicach Warszawy, czy też doświadczonym biznesmenem, który pragnie otworzyć oddział w Warszawie będziesz potrzebować kierownika budowy.


Jak na złość stawianie budynków w Polsce jest ściśle regulowane przez ustawy.

Elementy potrzebne w trakcie budowy domu oraz obiektu przemysłowego

 • Posted on: 22 July 2020
 • By: addmean
fundamenty
Author: Szymon Sieciński
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie dużo osób decyduje się na wynajęcie firmy budowlanej, jaka trudni się budową domu od początku do końca. Jest to rzecz jasna wygodne wyjście, jakie spodoba się każdemu, kto wyłącznie planuje wznosić osobisty dom.

Każdy właściciel przestrzeni biurowych albo dużych galerii handlowych powinien zainstalować odpowiednie wentylatory

 • Posted on: 19 July 2020
 • By: addmean
gniazdka
Author: Chris Hoare
Source: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy firmę budowlaną i chcemy postawić nowy budynek czy galerię handlową, to musimy spełnić listę wymogów, które zapisane są w różnych przepisać.

Pozwolenie na budowę garażu - a więc, czy bywa ono potrzebne - czy też nie?

 • Posted on: 23 March 2020
 • By: addmean
Rękawice Garden PRO
Author: Husqvarna
Source: Husqvarna
Pragniesz zbudować garaż obok swojego domu, albo na własnej działeczce? Zastanawiasz się, czy bywa Tobie potrzebne pozwolenie na jego budowę, czy może starczy jedynie zgłoszenie tego faktu? Jakie rzeczy dobrze jest wiedzieć na temacik samiutkiej budowy wspomnianego garażu? To wszyściutko oraz jeszcze bardziej dużo nie posiadając najbardziej małego problemiku odnajdziesz wewnątrz naszego nowego - świeżo napisanego - artykuliku!

Sprawne organizowanie rozbiórki domu

 • Posted on: 19 February 2020
 • By: addmean
firmy wyburzeniowe
Author: Kuchniox
Source: Kuchniox
Planując rozbiórkę domu musimy mieć na uwadze, że roboty rozbiórkowe podlegają przepisom ustawy. W związku z tym wypada pamiętać, że przed rozpoczęciem robót trzeba dopełnić jakichkolwiek formalności prawnych połączonych z pozyskaniem zezwolenia na rozbiórkę.


Dopełniając wyburzenia domu, prace powinniśmy rozdzielać na pewne cykle.

O czym należy wiedzieć, podejmując decyzję o budowie domu? Z jakimi czynnościami wiąże się taka inwestycja?

 • Posted on: 8 February 2020
 • By: addmean
Białe płytki ceramiczne
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Zrealizowanie marzeń o posiadaniu swojego domu z ogrodem jest jak najbardziej możliwe. Natomiast z pewnością jest to inwestycja wymagająca pod kątem wydatków, jak i czasu.

Z jakiego powodu warto mieć orientację we współczesnych rozwiązaniach i technologiach jeżeli planuje się budować swój dom.

 • Posted on: 17 January 2020
 • By: addmean
dom - płótno
Author: Alejandro
Source: http://www.flickr.com
Rynek materiałów budowlanych rośnie bardzo szybko. Tak naprawdę bez przerwy wychodzą coraz to nowe technologie i rozwiązania, jakie dają jeszcze więcej oszczędności lub ułatwiają prace. Osoby zajmujące się na co dzień pracami wykończeniowymi i budowlanymi przeważnie będą na bieżąco z nimi, lecz wiedzieć o jakiejś technologi to jedno, a umieć ją wykorzystać w praktyce to drugie. Z tym już czasami jest dużo gorzej, szczególnie wśród specjalistów starej daty, którzy będą mieli swoje przyzwyczajenia i własne metody. Za to w przypadku młodych ludzi, którzy dopiero się uczą swego fachu też może być różnie, bo cóż z tego, że będą korzystać z najnowszych rozwiązań, jeżeli ich doświadczenie nie pozwoli na to, aby wykorzystać je tak jak się powinno. Z tego też powodu planując remont albo budowę domu trzeba dość rozsądnie podchodzić do wszelakich nowości, i wybierać do pracy osoby, które będą już miały odpowiednie doświadczenie. W takim przypadku można mieć pewność, że nie tylko zostanie wykorzystana nowoczesna technologia, lecz również wszystko zostanie wykonane jak należy.

Odbiór techniczny mieszkanka - rady

 • Posted on: 10 January 2020
 • By: addmean
panorama - budynek
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Podpowiadamy, w jaki sposób przeprowadzić odbiór techniczny nowiuteńkiego mieszkanka na własną rękę. Na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkanka, co wziąć ze sobą na odbiór, jakiego rodzaju sygnalizować usterki.


Dobrze jeśli na odbiór mieszkania możesz zabrać doświadczonego inspektora nadzoru budowlanego bądź jednostkę remontową, która będzie wykańczać nasze mieszkanko.

O czym powinniśmy pamiętać docieplając poddasze i jaki surowiec wybrać?

 • Posted on: 8 January 2020
 • By: addmean
jak wykonać ocieplenie poddasza
Author: Marc Willmore
Source: http://www.flickr.com
W sztuce budowlanej to poddasze jest niezwykle podatne na błędy wykonania. Wystarczyłoby tylko zastosowanie niewłaściwego systemu warstw izolujących, by narazić poddasze na zawilgocenie i gnicie drewnianych elementów dachu.


Aby zabezpieczyć się przed drogą czynnością zamiany ocieplenia tego elementu budynku jednorodzinnego, warto zorientować się jak wykonać Ocieplenie poddasza oraz jaki materiał do tego wybrać.

Budowa i rozbiórka

 • Posted on: 8 January 2020
 • By: addmean
rozbiórka budynku
Source: http://www.morguefile.com/
Gdy stawiamy jakiś budynek, pewnie zakładamy, że jeszcze przez wiele lat owa budowla będzie nieustannie stała. I fajnie, w końcu trzeba być życiowym optymistą - tacy ludzie żyją o wiele dłużej! Jednak w wielu przypadkach zachodzi także do wyburzeń budynków. Jeżeli nie wchodzi w grę bardzo stary budynek, to tak naprawdę nie ma żadnego problemu. Nie musimy dostać pozwolenia: a chcę przypomnieć, iż za zniszczenie zabytkowego budynku może grozić sroga kara finansowa.

Najpopularniejsze ogrodzenia – czemu warto zdecydować się na ogrodzenia panelowe?

 • Posted on: 5 January 2020
 • By: addmean
klik
Author: Maria Eklind
Source: http://www.flickr.com
Nie da się zaprzeczyć, iż w obecnych czasach Ogrodzenie posesji będzie niezbędne, by utrzymać bezpieczeństwo mieszkańców i wszelkich znajdujących się na działce obiektów w należytym porządku. Dzisiaj ogrodzenia służą również do zaznaczenia swojego obszaru, a działki, na których nie ma żadnej siatki i zarówno dalej, są niejednokrotnie przedmiotem sąsiedzkiego sporu.

Świeże trendy w remontowaniu mieszkań. Idź z duchem czasu i mieszkaj w swoim małym eleganckim pałacu

 • Posted on: 16 December 2019
 • By: addmean
odzwierciedlenie - dom
Author: Christoph Sammer
Source: http://www.flickr.com
Po monotonnym oraz niełatwym dniu w brzydko i bezmyślnie zaplanowanym wnętrzu w biurze zazwyczaj pierwsza kwestia, o której myślimy to beztroski relaks i wypoczynek.

Budując dom - rodzaje tynku

 • Posted on: 19 November 2019
 • By: addmean
Remont budynku
Author: Grand Canyon National Park
Source: http://www.flickr.com
Przy budowie domu na samym początku stawiane są same ściany, następnie trzeba wylać stropy, montuje dach i tworzy wszystkie instalacje. Dopiero po tym wszystkim przychodzi pora na wykończenie wnętrz, kładzenie tynków, wylewki, podłogi i wymalowanie wszystkich pomieszczeń. Jednym z bardziej istotnych etapów wykończeniowych robót, mających sporo wpływu na wygląd domowych pomieszczeń, jest zrobienie gładkich i najbardziej istotne prostych tynków. Tynki wykorzystuje się w budownictwie od setek lat. Ich podstawową rolą jest wygładzenie ściany, a także ich zabezpieczenie przed wpływami mechanicznymi, atmosferycznymi i wpływem wilgoci.

Blachodachówka na obszarze miasta Kalisz - czyli, "nie liczy się ilość, lecz jakość"!

 • Posted on: 23 August 2019
 • By: addmean
blachodachówka kalisz
Author: daveynin
Source: http://www.flickr.com
Co to bywa blachodachówka? Kto może się zająć jej montowaniem, oraz w jakim miejscu w rzeczywistości można ją kupić na terenie interesującego nasze osoby dzisiaj miasta o nazewnictwie Kalisz? Jak sporo mniej więcej firm opiekuje się dystrybucją tego konkretnego materiału budowlanego na terenie Kalisza, a ile zajmuje się tym Tylko i Wyłącznie koncentrując na tym jednym typie materiału? To wszyściutko oraz jeszcze bardziej dużo nie posiadając najbardziej małego problemu odnajdziesz w środku naszego nowiutkiego - świeżutko co wydzierganego - artykuliku!

Wokół branży budowlanej

 • Posted on: 17 July 2019
 • By: addmean
Polska gospodarka pomimo światowego kryzysu bez przerwy się rozwija. Dzięki temu buduje się mnóstwo nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Finansuje ona powstawanie wielu ośrodków, czy budynków do użytku publicznego. Wielu rodaków pragnie włożyć swoje środki we własne cztery ściany. Młode pary starają się o pożyczki, po to, by kupić używane mieszkanie albo ziemię, na której postawią swój wymarzony dom.

Pages