budowla

Pozwolenie na budowę garażu - a więc, czy bywa ono potrzebne - czy też nie?

 • Posted on: 6 September 2021
 • By: addmean
Rękawice Garden PRO
Author: Husqvarna
Source: Husqvarna
Pragniesz zbudować garaż przy swoim domu, albo na własnej działce? Zastanawiasz się, czy bywa Tobie potrzebne pozwolenie na jego budowanie, czy też może wystarczy jedynie zgłoszenie tego faktu? Jakie rzeczy warto wiedzieć na temat samej budowy wspomnianego garażu? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo bez najmniejszego problemiku odnajdziesz w środku naszego nowiutkiego - świeżo napisanego - felietoniku!

Wokół branży budowlanej

 • Posted on: 6 September 2021
 • By: addmean
Polska gospodarka pomimo światowego kryzysu ciągle idzie naprzód. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To też zasługa pieniędzy z Unii Europejskiej. Wspomaga ona powstawanie wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Wielu rodaków chce zainwestować własne środki we własne mieszkanie. Młode pary biorą kredyty, po to, by zakupić gotowe mieszkanie lub działkę, na której wybudują swój wymarzony dom.

Jakie są zalety ceramiki budowlanej

 • Posted on: 24 July 2021
 • By: addmean
pustaki
Author: Röben
Source: Röben
Dużo osób podczas budowania mieszkań , jak również odmiennych budowli często rozważa, które materiały budowlane są najkorzystniejsze. Dużo wówczas zależy od poszczególnego przeznaczenia budynku, lecz spośród wielu przyborów budowlanych na pewno najlepiej odznaczają się ceramiczne z grupy powodów.

O czym powinniśmy pamiętać docieplając poddasze i jaki surowiec wybrać?

 • Posted on: 10 June 2021
 • By: addmean
jak wykonać ocieplenie poddasza
Author: Marc Willmore
Source: http://www.flickr.com
W sztuce budowlanej to poddasze jest wyjątkowo podatne na niedoskonałości wykonania. Wystarczy tylko zastosowanie niepoprawnego systemu powłok izolujących, by narazić poddasze na zawilgocenie oraz zbutwienie drewnianych elementów dachu.


Żeby ustrzec się przed drogą wymianą ocieplenia takiego elementu budynku wolnostojącego, należałoby dowiedzieć się jak wykonać Ocieplenie poddasza oraz jaki surowiec do tego wybrać.

Każdy właściciel przestrzeni biurowych albo dużych galerii handlowych powinien zainstalować odpowiednie wentylatory

 • Posted on: 29 April 2021
 • By: addmean
gniazdka
Author: Chris Hoare
Source: http://www.flickr.com
Jeśli prowadzimy firmę budowlaną i chcemy wybudować nowy budynek lub supermarket, to musimy spełnić szereg wymogów, które zawarte są w różnych przepisać.

Do czego może być zastosowana specjalna taśma banerowa i czym się ona cechuje?

 • Posted on: 28 April 2021
 • By: addmean
sprawdź źródło
Author: Tony Monblat
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie na dowolnej niemal ulicy w większym mieście są różne nośniki reklamy. Takie dla przykładu bannery. Do ich montażu potrzebna jest specjalna dwustronna taśma, która powinna mieć też specjalne cechy.

Odbiór techniczny mieszkanka - rady

 • Posted on: 28 April 2021
 • By: addmean
panorama - budynek
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Radzimy, w jaki sposób uskutecznić odbiór techniczny nowiuteńkiego mieszkanka samodzielnie. Na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkanka, co zabrać ze sobą na odbiór, jakiego rodzaju sygnalizować usterki.


Najlepiej jeśli na odbiór mieszkania możemy wziąć kompetentnego inżyniera bądź jednostkę remontową, jaka wykańczać będzie nasze mieszkanko.

Taśmy klejące są pomocne w codziennej pracy? Jakie są godne uwagi? Co warto o nich wiedzieć?

 • Posted on: 13 February 2021
 • By: addmean
Kosztorys
Author: Lucius_Kwok
Source: http://www.flickr.com/photos/luciuskwok/824882012/sizes/o/
Trudno sobie uzmysłowić wykonywanie różnych prac bez właściwych narzędzi, pomocy, które powodują, że wszystko przebiega bardziej sprawnie. Obok tego typu narzędzi takich jak młotek, wiertarka czy zestaw kluczy, równie niezbędna jest taśma klejąca.

Rozkoszny chłód w skwarne dni

 • Posted on: 11 August 2020
 • By: addmean
klimatyzator zewnętrzny
Author: Pavel P.
Source: http://www.flickr.com
Klimatyzatory funkcjonują na tej samej zasadzie jak schładzarka. Można by stwierdzić, iż gdybyśmy mogli zmieścić się do schładzarki, a pobyt w niej byłby przyjemnością, można by zrezygnować z nabywania klimatyzatora. Niemniej jednak w schładzarce jest nieco ciasno, temperatura także nazbyt mała, w związku z tym komfortowy chłodek w parne dnie zapewni nam wyłącznie montaż klimatyzatora przenośnego w mieszkaniu bądź w miejscu pracy.

Jak wybrać profesjonalnego kierownika budowy?

 • Posted on: 7 August 2020
 • By: addmean
przewody
Author: MS więcej niż OKNA
Source: MS więcej niż OKNA
Jeżeli jesteś nowym przemysłowcem i chcesz postawić budynek w okolicach Warszawy, czy też doświadczonym biznesmenem, który pragnie otworzyć oddział w Warszawie będziesz potrzebować kierownika budowy.


Jak na złość stawianie budynków w Polsce jest ściśle regulowane przez ustawy.

Sprawne organizowanie rozbiórki domu

 • Posted on: 19 February 2020
 • By: addmean
firmy wyburzeniowe
Author: Kuchniox
Source: Kuchniox
Planując rozbiórkę domu musimy mieć na uwadze, że roboty rozbiórkowe podlegają przepisom ustawy. W związku z tym wypada pamiętać, że przed rozpoczęciem robót trzeba dopełnić jakichkolwiek formalności prawnych połączonych z pozyskaniem zezwolenia na rozbiórkę.


Dopełniając wyburzenia domu, prace powinniśmy rozdzielać na pewne cykle.

O czym należy wiedzieć, podejmując decyzję o budowie domu? Z jakimi czynnościami wiąże się taka inwestycja?

 • Posted on: 8 February 2020
 • By: addmean
Białe płytki ceramiczne
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Zrealizowanie marzeń o posiadaniu swojego domu z ogrodem jest jak najbardziej możliwe. Natomiast z pewnością jest to inwestycja wymagająca pod kątem wydatków, jak i czasu.

Z jakiego powodu warto mieć orientację we współczesnych rozwiązaniach i technologiach jeżeli planuje się budować swój dom.

 • Posted on: 17 January 2020
 • By: addmean
dom - płótno
Author: Alejandro
Source: http://www.flickr.com
Rynek materiałów budowlanych rośnie bardzo szybko. Tak naprawdę bez przerwy wychodzą coraz to nowe technologie i rozwiązania, jakie dają jeszcze więcej oszczędności lub ułatwiają prace. Osoby zajmujące się na co dzień pracami wykończeniowymi i budowlanymi przeważnie będą na bieżąco z nimi, lecz wiedzieć o jakiejś technologi to jedno, a umieć ją wykorzystać w praktyce to drugie. Z tym już czasami jest dużo gorzej, szczególnie wśród specjalistów starej daty, którzy będą mieli swoje przyzwyczajenia i własne metody. Za to w przypadku młodych ludzi, którzy dopiero się uczą swego fachu też może być różnie, bo cóż z tego, że będą korzystać z najnowszych rozwiązań, jeżeli ich doświadczenie nie pozwoli na to, aby wykorzystać je tak jak się powinno. Z tego też powodu planując remont albo budowę domu trzeba dość rozsądnie podchodzić do wszelakich nowości, i wybierać do pracy osoby, które będą już miały odpowiednie doświadczenie. W takim przypadku można mieć pewność, że nie tylko zostanie wykorzystana nowoczesna technologia, lecz również wszystko zostanie wykonane jak należy.

Budowa i rozbiórka

 • Posted on: 8 January 2020
 • By: addmean
rozbiórka budynku
Source: http://www.morguefile.com/
Gdy stawiamy jakiś budynek, pewnie zakładamy, że jeszcze przez wiele lat owa budowla będzie nieustannie stała. I fajnie, w końcu trzeba być życiowym optymistą - tacy ludzie żyją o wiele dłużej! Jednak w wielu przypadkach zachodzi także do wyburzeń budynków. Jeżeli nie wchodzi w grę bardzo stary budynek, to tak naprawdę nie ma żadnego problemu. Nie musimy dostać pozwolenia: a chcę przypomnieć, iż za zniszczenie zabytkowego budynku może grozić sroga kara finansowa.

Najpopularniejsze ogrodzenia – czemu warto zdecydować się na ogrodzenia panelowe?

 • Posted on: 5 January 2020
 • By: addmean
klik
Author: Maria Eklind
Source: http://www.flickr.com
Nie da się zaprzeczyć, iż w obecnych czasach Ogrodzenie posesji będzie niezbędne, by utrzymać bezpieczeństwo mieszkańców i wszelkich znajdujących się na działce obiektów w należytym porządku. Dzisiaj ogrodzenia służą również do zaznaczenia swojego obszaru, a działki, na których nie ma żadnej siatki i zarówno dalej, są niejednokrotnie przedmiotem sąsiedzkiego sporu.

Świeże trendy w remontowaniu mieszkań. Idź z duchem czasu i mieszkaj w swoim małym eleganckim pałacu

 • Posted on: 16 December 2019
 • By: addmean
odzwierciedlenie - dom
Author: Christoph Sammer
Source: http://www.flickr.com
Po monotonnym oraz niełatwym dniu w brzydko i bezmyślnie zaplanowanym wnętrzu w biurze zazwyczaj pierwsza kwestia, o której myślimy to beztroski relaks i wypoczynek.

Budując dom - rodzaje tynku

 • Posted on: 19 November 2019
 • By: addmean
Remont budynku
Author: Grand Canyon National Park
Source: http://www.flickr.com
Przy budowie domu na samym początku stawiane są same ściany, następnie trzeba wylać stropy, montuje dach i tworzy wszystkie instalacje. Dopiero po tym wszystkim przychodzi pora na wykończenie wnętrz, kładzenie tynków, wylewki, podłogi i wymalowanie wszystkich pomieszczeń. Jednym z bardziej istotnych etapów wykończeniowych robót, mających sporo wpływu na wygląd domowych pomieszczeń, jest zrobienie gładkich i najbardziej istotne prostych tynków. Tynki wykorzystuje się w budownictwie od setek lat. Ich podstawową rolą jest wygładzenie ściany, a także ich zabezpieczenie przed wpływami mechanicznymi, atmosferycznymi i wpływem wilgoci.

Pages