ogrzewanie

Jakie są sposoby na osuszanie budynków na dużą skalę?

 • Posted on: 20 February 2021
 • By: addmean
lustro
Author: Rosa Preiß
Source: http://www.flickr.com
Zbyt duża parność stanowi niemały problem dla mnóstwa ludzi. Może ona wywoływać powstawanie grzybów oraz pleśni. W takich uwarunkowaniach nie można ani mieszkać, ani nawet edukować dzieci.


Zamoczone lub zawilgocone mury oznaczają również bardziej znaczące wydatki na ogrzewanie, nieprzyjemny zapach oraz zwłoki przy różnych remontach.

Rozdział wartości zakupionego ciepła na pojedyncze mieszkania

 • Posted on: 15 February 2021
 • By: addmean
Jedną z metod podziału kosztów zakupionego ciepła na pojedynczych nabywców lokali w budynkach wielolokalowych jest procedura z zastosowaniem podzielników kosztów grzania.
Podzielniki kosztów ogrzewania nie są narzędziami pomiarowymi, nie podlegają wiec legalizacji.
Ich wskazania nie okazują ilości jednostek ciepła zabranego przez grzejnik, na jakim pozostały zainstalowane.

Potrzebne materiały do termoizolacji twojego domu

 • Posted on: 13 February 2021
 • By: addmean
folia
Author: Den Braven
Source: Den Braven
Odpowiedniego typu materiały dają możliwość na świetne wykończenie domu. Prawda jest jednak taka, że powinniśmy rzeczywiście sporo wiedzieć, bo czasem można wybrać coś tańszego, a bywa, że trzeba wybrać coś droższego. Ciekawym rozwiązaniem w naszych czasach są maty termoizolacyjne. Ich bardzo dużą zaletą jest łatwość montowania.

Wymogi stawiane Polsce w związku z minimalizacją spalin tyczą się też sprzętów ciepłowniczych

 • Posted on: 9 February 2021
 • By: addmean
kotłownia
Source: pixabay.com
Członkostwo Polski do Unii Europejskiej jest związana z wieloma korzyściami płynącymi z tej zależności. Nie można jednakże ukryć, że partycypowanie w tych strukturach stawia przed Polską też dużo żądań, jakie dotyczą przeróżnych obszarów gospodarczych lub obywatelskich. Znaczącą kwestią, o którą walczy cała organizacja jest protekcja środowiska, z którą bezpośrednio łączy się przekształcenie prosperowania licznych państw jeśli chodzi o taktykę energetyczną.

Naczynie przeponowe w instalacji grzewczej w domu. O czym warto wiedzieć?

 • Posted on: 2 February 2021
 • By: addmean
budowa domu
Naczynie przeponowe stanowi jedną z części instalacji grzewczej zamkniętej, jaka funkcjonuje dzięki otrzymywanemu w jej wnętrzu ciśnieniu. Może być ono zamontowane w instalacji gazowej lub olejowej, których wewnętrzna automatyka z pewnością nie dopuści do przegrzania wody.

Dobra energia będzie pochodziła ze słońca. Sprawdź jakiego typu korzyści zapewniają kolektory słoneczne

 • Posted on: 7 October 2020
 • By: addmean
Kran
Author: Alejandro Erickson
Source: http://www.flickr.com
Aby mieć w domu ciepłą wodę, podgrzewamy ją nieekologicznym węglem lub nietanim olejem opałowym. Szansą dla tych paliw, jest gaz ziemny, jednak niestety, jest on możliwy do zdobycia jedynie w miejscach, przez które będzie płynąć sieć gazowa. Jakie jeszcze mamy możliwości?

Jak powinno przebiegać odpowiednie zarządzanie ciepłem w budynkach, jakie metody stosuje się do jego mierzenia

 • Posted on: 21 August 2020
 • By: addmean
licznik ciepła
Rozsądne zarządzanie ciepłem zużywanym w budynkach mieszkalnych powinno się opierać na naliczaniu należności według tego, ile faktycznie się zużyje. W domach jednorodzinnych nie powinno z tym być problemów, bo każdy z właścicieli sam wybiera sposób ogrzewania i ponosi bezpośrednio koszty z tym związane.

Ogrzewanie zimą. Systemy grzewcze mieszkań – czy to rozwiązanie nowatorskie?

 • Posted on: 19 August 2020
 • By: addmean
gruntowe pompy ciepła
Author: Dave Pape
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób szuka sprawdzonego rozwiązania problemu ogrzewania mieszkania, które naprawdę będzie optymalne pod względem kosztów montażu samej instalacji, kosztów użytkowania oraz bezobsługowości itp. Czy ogrzewanie pompą ciepła jest jednym z optymalnych rozwiązań?

W jaki sposób hasło inteligencja przestaje powoli odnosić się tylko do przedstawicieli gatunku homo sapiens

 • Posted on: 20 June 2020
 • By: addmean
Author: OknoPlus
Inteligencja świadczy często o tym, czy konkretna osoba zrobi zawrotną karierę zawodową czy też nie. Ludzie inteligentni lepiej sobie radzą z życiowymi zadaniami i więcej zarabiają. Posiadaną przez nas inteligencję można podzielić na słowną, techniczną czy matematyczną. Rzeczone słowo ostatnio znacznie poszerzyło swoje znaczenie. Odnosi się ono coraz częściej do tych rzeczy, które powstają w niecodzienny sposób - jeszcze na etapie projektów, z inżynierami chemii współpracują teleinformatycy. W prawie taki sam sposób zostało ukute pojęcie znane tak reprezentantom budownictwa, jak i informatyki, a mamy tutaj na uwadze inteligentny budynek.

Innowacyjne rozwiązania w każdym mieszkaniu

 • Posted on: 26 March 2020
 • By: addmean
rzut - mieszkanie
Author: Lukasz Badura
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas chce mieć eleganckie cztery kąty, wygodne, na topie, spełniające wszystkie potrzeby. Współcześnie mamy ten przywilej, iż, jeśli tylko mamy właściwe ilości gotówki, możemy kupić praktycznie wszystko, co tylko się nam wymarzy: firmy z branży budowlanej posiadają bardzo bogaty asortyment produktów różnego rodzaju, jakie można zastosować w trakcie remontu mieszkania albo jego aranżowania.

Bardzo dobry oraz ekologiczny sposób ogrzewania domu dla tych, którzy nie mogą wykorzystywać gazu lub węgla

 • Posted on: 12 March 2020
 • By: addmean
pompa ciepła
Author: Junkers
Source: Junkers
Jednym ze sposobów ogrzewania budynków mieszkalnych są pompy ciepła. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie i ma wiele zalet, jednak związane jest z dosyć wysokimi wydatkami w porównaniu do innych form ogrzewania.

Nowoczesne budynki

 • Posted on: 10 March 2020
 • By: addmean
willa
Author: Peter aka anemoneprojectors
Source: http://www.flickr.com
Nowoczesne domy obecnie obserwuje się coraz częściej. Obserwuje się różnicę pomiędzy takimi obiektami a domami starszymi, przykładowo wybudowanymi przed wojną. Budownictwo z tamtych lat również ma swój urok i wciąż zyskuje duża liczbę miłośników. Razem z tym wzrasta jednak liczba zwolenników innowacyjnych rozwiązań, zarówno w sprawach budownictwa, jak i wyposażenia wnętrz. W większych miastach budowane są nowoczesne biurowce, niejednokrotnie wielopiętrowe, które wyróżniają się na tle pozostałych.

Gaz jest przyszłością naszego państwa i każdego zakładu pracy, w związku z tym musimy być otwarci na handel gazem z pozostałymi spółkami i krajami!

 • Posted on: 10 March 2020
 • By: addmean
Kuchnia gazowa
Source: http://www.sxc.hu
Rozkwit Polski jest sprawą istotną pod kątem lepszego życia mieszkańców. Można mieć niemal pewność, że gdy udałoby nam się w wyższym stopniu wstąpić na arenę międzynarodową to moglibyśmy mniemać, że poprawiłyby się zarobki oraz standard życia każdegoczłowieka.

Instalacje techniczne domów, w których przebywamy - zobacz więcej szczegółów

 • Posted on: 5 March 2020
 • By: addmean
instalacja
Author: Armacell
Source: Armacell
Kierując wzrok na jakikolwiek obiekt, widzimy jego elewację kalenice , okna i drzwi, to te elementy tworzą wrażenie naoczny, ale każde miejsce w którym mieszkają albo pracują ludzie, wymaga również odpowiedniego pod stosowany przy użyciem systemów technicznych. Instalacje te służą do przesyłania mediów jak czysta woda, prąd, czy gaz ziemny do budynków.

Grzałki patronowe - jak funkcjonują, w jaki sposób są zbudowane i do czego są używane?

 • Posted on: 18 February 2020
 • By: addmean
Grzałki patronowe
Author: www.centro-therm.pl
Source: www.centro-therm.pl
Jedną z podstawowych częścią służącą do ogrzewania przedmiotów oraz cieczy lub gazów są grzałki patronowe. funkcjonują one zazwyczaj w przegrodach, w częściach z metalu. Dane techniczne świadczą o tym, że posiadają one specjalistyczną konstrukcję, która umożliwia duże emitowanie ciepła z niedużych przestrzeni samej grzałki.

Kiedy warto rozważyć poszerzenie zwyczajnej instalacji grzewczej o grzejniki podłogowe?

 • Posted on: 9 December 2019
 • By: addmean
grzejnik
Author: INSTAL-PROJEKT
Source: INSTAL-PROJEKT
Atmosfera domowego ogniska jest wartością nieocenioną dla utrzymania prawdziwie rodzinnej atmosfery, której w codziennym życiu oczekuje prawie każdy. niemałą rolę spełnia w tym przypadkutakże środowisko, w którym chcielibyśmy stworzyć jak najlepszy klimat dla naszej rodziny. Problematyka instalacji grzewczej jest o tyle istotna w Polsce, ponieważ niełatwo zakwalifikować nasz kraj do wyjątkowo ciepłych. Umiarkowany klimat czyni to bardzo ważną kwestią. Żeby ją rozwiązać należy przywołać tu relatywnie niedawno wprowadzoną technologię – grzejniki podłogowe.

Wiele artykułów zaopatrzenia wnętrz dobrze jest zamówić już na etapie budowy

 • Posted on: 4 December 2019
 • By: addmean
wnętrze domu
Author: Highmark Builders
Source: http://www.flickr.com
Decyzja o wybudowaniu domu jest jedną z istotniejszych w przypadku mnóstwa ludzi i szykują się oni na nią nadzwyczaj długo. Nie da się ukryć, iż w znacznej części przypadków rozstrzygające są finanse, jakie niestety często potrafią stanowić istotne ograniczenie. Gdy więc chcemy poprawnie przygotować się do tej inwestycji należy odpowiednio wcześnie zacząć planowanie razem z uwzględnianiem artykułów zaopatrzenia wnętrz, ponieważ to pozwoli nam porządnie rozciągnąć wydatki w czasie.

Pages