ogrzewanie

Najnowocześniejsze okna z drewna zapewniające praktyczne właściwości

 • Posted on: 7 September 2022
 • By: addmean
okna
Author: Stolmar
Source: Stolmar
Nie można nie zgodzić się z tezą, że okna są bardzo ważnym elementem wykończeniowym w obiektach o charakterze mieszkalnym. Warto zatem precyzyjnie zastanowić się nad ich wyborem, mając pewność, że sięgamy po produkty o najwyższej jakości. Z tego powodu bardzo znamienne jest, aby naszym celem była propozycja cenionego producenta.

Kiedy warto rozważyć poszerzenie zwyczajnej instalacji grzewczej o grzejniki podłogowe?

 • Posted on: 5 August 2022
 • By: addmean
grzejnik
Author: INSTAL-PROJEKT
Source: INSTAL-PROJEKT
Ciepło domowego gniazdka jest wartością nieocenioną dla zachowania naprawdę rodzinnej atmosfery, której w codzienności oczekuje niemal każdy. Dużą rolę spełnia w tym wypadkuteż otoczenie, w którym chcielibyśmy stworzyć jak najlepszy klimat dla naszej rodziny. Tematyka instalacji grzewczej jest o tyle niezastąpiona w naszym kraju, gdyż trudno zaliczyć nasz kraj do nazbyt ciepłych. Umiarkowany klimat czyni to niebywale istotną kwestią. By ją rozwiązać należałoby przywołać tu relatywnie niedawno wprowadzoną technologię – grzejniki podłogowe.

Jakie są sposoby na osuszanie budynków na dużą skalę?

 • Posted on: 4 August 2022
 • By: addmean
lustro
Author: Rosa Preiß
Source: http://www.flickr.com
Zbytnio wielka wilgotność stanowi niemały kłopot dla wielu ludzi. Mogłaby ona powodować pojawianie się grzybów oraz pleśni. W tego typu uwarunkowaniach nie można by ani zamieszkiwać, ani tym bardziej edukować potomstwa.


Mokre lub wilgotne mury znaczą także bardziej znaczące koszty na ogrzewanie, nieprzyjemny zapach oraz opóźnienia przy różnych odnowieniach.

Wymogi stawiane Polsce w związku z minimalizacją spalin tyczą się też sprzętów ciepłowniczych

 • Posted on: 21 June 2022
 • By: addmean
kotłownia
Source: pixabay.com
Przynależność naszego kraju do Unii Europejskiej jest połączona z licznymi korzyściami płynącymi z tej zależności. Nie sposób jednakże ukryć, że uczestniczenie w tych strukturach stawia przed Polską także dużo żądań, jakie dotyczą różnych obszarów gospodarczych bądź socjalnych. Relewantną kwestią, o jaką walczy cała organizacja jest protekcja otoczenia, z jaką bezpośrednio wiąże się przekształcenie prosperowania licznych krajów jeżeli chodzi o taktykę energetyczną.

Ogrzewanie zimą. Systemy grzewcze mieszkań – czy to rozwiązanie nowatorskie?

 • Posted on: 26 May 2022
 • By: addmean
gruntowe pompy ciepła
Author: Dave Pape
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób szuka sprawdzonego sposobu ogrzewania mieszkania, które rzeczywiście będzie optymalne pod wieloma względami: kosztów montażu samej instalacji, kosztów użytkowania czy bezobsługowości itp. Czy ogrzewanie pompą ciepła jest jednym z optymalnych rozwiązań?

Jak powinno przebiegać odpowiednie zarządzanie ciepłem w budynkach, jakie metody stosuje się do jego mierzenia

 • Posted on: 26 May 2022
 • By: addmean
licznik ciepła
Racjonalne zarządzanie ciepłem zużywanym w mieszkaniach powinno się opierać na naliczaniu opłat według tego, ile faktycznie się zużyje. W domach jednorodzinnych nie ma z tym problemów, bowiem każdy właściciel sam wybiera sposób ogrzewania i ponosi bezpośrednio koszty z tym związane.

Czy dom jest naprawdę drogi? Czy wybudowanie go i eksploatacja to za duże koszty? Co zrobić, aby było taniej?

 • Posted on: 10 May 2022
 • By: addmean
dom
Author: Bogdan Kulczyński
Source: Reynaers Polska
Myślisz... dom jest kosztowny... nigdy go nie postawię. Nieprawda. Jeśli tylko nie zamierzasz zbudować pałacu czy obszernej posiadłości, dom jest w zasięgu twojej ręki.. Dopasuj się jedynie do przytoczonych niżej zasad.

Za sprawą stosowaniu nowoczesnych kotłów na pallet zaoszczędzimy na energii oraz czasie

 • Posted on: 26 March 2022
 • By: addmean
kocioł na pellet
Author: Krzysztof Lis
Source: http://www.flickr.com
W czasie kryzysu i ubytku środków na byt, każdy stara się robić oszczędności na większych kosztach, które z jednej strony są niezbędne, natomiast z drugiej przyprawiają nas o boleść głowy, kiedy zobaczymy rachunek. Cyklicznie stajemy w takiej sytuacji jeżeli idzie o grzanie naszego domu.

Coraz większy procent rodaków decyduje się na całościową termomodernizację, która polega na wymianie pieca oraz ociepleniu domu

 • Posted on: 11 March 2022
 • By: addmean
mieszkania od dewelopera
Author: William Murphy
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy ochotę, żeby zmniejszyły się nasze rachunki za ogrzewanie, to powinniśmy wyłożyć większą kwotę. Na szczęście odzyskamy ją za jakiś czas.


Duży procent rodaków, którzy żyją w domach wolnostojących, dzisiaj decydują się na ocieplenie domu.

Nagrzewnice - kategoryzacja i zastosowanie

 • Posted on: 10 March 2022
 • By: addmean
nagrzewnice olejowe
Source: www.klimatop.pl
Nagrzewnice powietrza są ci potrzebne właściwie w dwóch sytuacjach. Jeżeli masz halę fabryczną lub magazynową o dużym metrażu, musisz w jakiś sposób wytwarzać dobrą temperaturę otoczenia. Normalne ogrzewanie nie wykona dobrze swego zadania. Na dodatek tego rodzaju hale są używane jedynie w określonych chwilach, więc nie ma sensu instalować klasycznego systemu grzewczego, który funkcjonuje na okrągło. Takie coś ma sens wyłącznie, gdy w halach magazynowych trzymasz jakieś materiały, które wymagają większej temperatury. .

Eleganckie drzwi zewnętrzne potrafią być już od progu najlepszą wizytówką właścicieli

 • Posted on: 31 January 2022
 • By: addmean
drzwi zewnętrzne nowoczesne
Author: Helge V. Keitel
Source: http://www.flickr.com
Ten, kto ma dom lub mieszkanie, powinien zamówić zewnętrzne drzwi. Muszą być one piękne i solidne.


Zwykle kupujemy zewnętrzne drzwi na podstawie tego, czy są porządnie zrobione oraz czy trzymają ciepło.

Ceramika budowlana – jakie są korzyści

 • Posted on: 1 January 2022
 • By: addmean
Ceramika budowlana Wienerberger
Author: Wienerberger
Budowa domu to wyjątkowo nieocenione zagadnienie dla wszelkich osób, które marzą o własnych czterech ścianach. Jest to nie tylko rzecz znakomitej logistyki i znakomitego projektu, lecz również obowiązkowa jest wiedza na temat różnych produktów budowlanych. W dwudziestym pierwszym wieku znacznie popularne są rozmaitego typu ceramiczne materiały budowlane – ceramika używana do budowy domków nie tylko jest sprawdzona od stuleci, lecz też ma w posiadaniu ogrom różnorodnych unikalnych cech, z jakimi na pewno należy zapoznać się bliżej. Zdecydowanie należy zapoznać się lepiej z pięcioma zaletami, z których jest uznana ceramika budowlana.

Izokliny pomagają zatkać nietypowe powierzchnie

 • Posted on: 1 January 2022
 • By: addmean
Na takim dachu uczestnicy szkolenia ćwiczyli wykonanie wolego oka dachówkami ceramicznymi Röben
Author: Röben
Source: Röben
Styropapa wspaniale nadaje się do ocieplania

Gdy stawiamy własny wymarzony dom, chcemy by pojawiało się w nim ciepło i żeby to ciepło z jego środka nie wychodziło nam na zewnątrz przez okna, albo inne niezbyt szczelne powierzchnie. Przez to szukamy takowych sposobów, które będziemy mieli szansę wykorzystać, a które pomogą nam zachować to ciepło bez obaw, że niepotrzebnie będziemy przepłacać za ogrzewanie.

Rozliczenie wyników centralnego ogrzewania w domu wielorodzinnym – rozdzielniki w służbie obiektywnych wyników

 • Posted on: 22 December 2021
 • By: addmean
Dach wieńczy dzieło
Author: Monier
Source: Monier
Rozdzielniki ciepła to proste skrzynki montowane do powierzchni grzejników w domach. Służą one ogólnemu naliczaniu kosztów w całym budynku. Jest to funkcja, o jakiej większość ludzi posiadających tego rodzaju urządzenia często zapomina.


Wysokość ponoszonych kosztów ciepła rozliczana za pomocą danych, jakie dostarczają podzielniki ciepła określona jest na podstawie aktualnych rachunków za ogrzewanie budynku, a nie pojedynczego mieszkania.

Projekty tanich domów realizowane na zamówienie

 • Posted on: 6 November 2021
 • By: addmean
dom jednorodzinny
Author: Milestone Management
Source: http://www.flickr.com
Projekty tanich domów przygotowywane są na zlecenie różnych odbiorców, którzy dokonali zakupu działki budowlanej i obecnie weryfikują, jakiego typu dom będzie najlepszym rozwiązaniem. Jako że współcześnie panuje moda na kupowanie tanich, jednak dobrych produktów, także osoby , które planują zakupienie domu poszukują takie firmy, które będą w stanie postawić im dom przy jak najmniejszych kosztach.

Naczynie przeponowe w instalacji grzewczej w domu. O czym warto wiedzieć?

 • Posted on: 24 October 2021
 • By: addmean
budowa domu
Naczynie przeponowe stanowi jedną z części instalacji grzewczej zamkniętej, jaka działa dzięki uzyskiwanemu w jej wnętrzu ciśnieniu. Może być ono montowane w instalacji gazowej czy olejowej, których wewnętrzna automatyka z pewnością nie pozwoli na przegrzanie wody.

Instalacje techniczne domów, w których przebywamy - zobacz więcej szczegółów

 • Posted on: 14 May 2021
 • By: addmean
instalacja
Author: Armacell
Source: Armacell
Patrząc na jakikolwiek dom, dostrzegamy jego front dach , okna oraz drzwi, to one składają się na efekt naoczny, jednak każde budynek gdzie żyją lub wykonują swoją pracę ludzie, musi być również odpowiedniego pod stosowany przy użyciem systemów technicznych. Instalacje takie służą do przesyłania mediów jak woda, energia elektryczna, lub gaz do obiektów.

Pages