beton

Szalunki ścienne w czasie budowy - a więc trochę inaczej deskowanie ścian

 • Posted on: 10 January 2021
 • By: addmean
Freedom Tower
Author: Little Larry
Source: http://www.flickr.com
Słysząc słowo "szalunki" bardzo wielu z nas nawet nie kojarzy, czym to dokładnie ma możliwość być. Tymczasem szalunki są używane w czasie tak właściwie każdej budowy i mogą być używane w bardzo wielu lokalizacjach.

No jakie parametry zwrócić uwagę wybierając typ podłoża?

 • Posted on: 9 January 2021
 • By: addmean
Betony Artevia™ Decor doskonale łączą się z kostką brukową, kamieniem lub drewnem
Author: Lafarge
Source: Lafarge
Podłoże jest bardzo istotnym elementem zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Od typu podłoża zależy, w jaki sposób ludzie się przemieszczają. Podłoża miewają rozmaite wykorzystania. Na pewno jednak zrobione są z różnych materiałów. Wybór tych tworzyw uzależniony będzie od miejsca, gdzie się znajdzie oraz od wykorzystania. Typy podłoży we wnętrzach, a więc podłóg, podobnie jak pozostałe części wykończenia podlegają trendom. W dawnych wiekach w domach mieszkalnych nie było wcale podłogi, a jedynie klepisko. Z biegiem lat jednak sytuacja ta się zmieniła. Zauważono między innymi walory drewna, wykorzystanego w postaci podłogi. Dla jeszcze wyższego poziomu komfortu wymyślono wykładziny i dywany.

Przy pomocy której techniki wykonuje się odnawianie posadzki betonowej?

 • Posted on: 9 October 2020
 • By: addmean
szlifowanie posadzki betonowej
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Beton to niezwykle modny surowiec konstrukcyjny. Stosuje się go już od mnóstwa lat ze względu na bardzo dużą odporność m.in. na nacisk. Z tego też powodu stosuje się beton nie tylko do budowy ścian czy też elewacji, lecz też wylewa się przykładowo posadzki.


Należałoby dodać, że surowiec taki jest stosunkowo tani, z tego też powodu znajduje swe zastosowanie nie tylko przy budowie domków jednorodzinnych czy też bloków, ale także m.in. hal magazynowych.

W jaki sposób przedstawia się obrabianie betonu i na co patrzeć przy wynajmie elektronarzędzi.

 • Posted on: 2 October 2020
 • By: addmean
Wylewanie betonu
Author: Lafarge Beton
Source: Lafarge Beton
W czasie budowy różnego rodzaju domów, czy też budynków pod lokale użytkowe może dojść do wielu sytuacji. Beton gdzieś jest wylewany i mimo usilnych starań okazuje się, że niezbędna będzie obróbka betonu.

Jakim sposobem podnieść naszą atrakcyjność mieszkania?

 • Posted on: 7 August 2020
 • By: addmean
Kamień elewacyjny TATRY® z serii Relief®
Author: Bruk-Bet®
Source: Bruk-Bet®
Stworzenie wysoko atrakcyjnego domu to bezsprzecznie marzenie wybitnie dużej części naszego społeczeństwa. Nasze marzenia w tej kwestii niejednokrotnie są wybitnie wygórowane, niemniej pomimo tego uwzględniając czynnik realistyczny w wielu przypadkach ciężko jest osiągnąć postawione przez nas cele ze względu na stosunkowo duże wymagania finansowe.

Wysokiej jakości bramy garażowe – podstawa wygody użytkowania samochodu

 • Posted on: 7 August 2020
 • By: addmean
dla samochodów
Author: www.wawsystem.pl
Source: www.wawsystem.pl
Każdy kierowca w dzisiejszych czasach wie, że samochód – chociaż strategiczny podczas przemieszczania się – to nie wszystko. Bardzo istotne jest również odpowiednie miejsce, jakie chroni go przed niewłaściwymi warunkami pogodowymi , jak również postronnymi osobami, czyli wspaniały garaż. Jednak czasami precyzyjne wybranie garażu nie jest prostym zadaniem z powodu ich wyjątkową różnorodność.

Sprzedaż Kruszyw, kruszywa na drogi Dolnośląskie

 • Posted on: 16 July 2020
 • By: addmean
kruszywa
Author: Lock the Gate Alliance
Source: http://www.flickr.com
Kruszywasą to półprodukty drobne naturalne, względnie sztuczne używane jako składniki zapraw betonów, bitumicznych kompozycji do budowy powierzchni drogowych. Kruszywa drogowe Dolnośląskie są towarem użytkowanym we współczesnym budownictwie w nadzwyczaj sporych ilościach. Od postaci kruszywa są zależne w dużej mierze wytrzymałość, także bezpieczeństwo wszelakich budowli.

Bloczki z betonu to z pewnością fajny pomysł na wybudowanie domu

 • Posted on: 28 June 2020
 • By: addmean
beton
Author: rkimpeljr
Source: www.flickr.com
Budowanie nowego domu to zdecydowanie spore wyzwanie. Kiedy przed takim właśnie stoisz, wtedy bez wątpienia przydadzą Ci się nasze rady. W stworzonym przez nas cyklu artykułów na temat nowoczesnego budownictwa pokazujemy przede wszystkim alternatywne metody stawiania domów oraz pokazujemy, że tak naprawdę każdy dom można postawić na wiele różnych sposobów, a każdy z nich będzie odznaczał się inną wysokością kosztów. W nowym artykule skupimy się między innymi na nowoczesnych formach betonu oraz postaramy się udzielić Ci dobrej odpowiedzi na pytanie, czy warto kupować bloczki betonowe.

Co to jest garaż, do jakiego celu jeszcze mógłby on posłużyć i z jakiego materiału mógłby zostać on wybudowany?

 • Posted on: 20 May 2020
 • By: addmean
Homar, owoce morza
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Czasem jest tak, że facet wymaga jakiegokolwiek swego stanowiska, w jakim zdołałby oddawać się własnej pasji. Jakiej? Wielokrotnie jest to tzw. majsterkowanie, czyli albo reperowanie nieskomplikowanych sprzętów AGD albo kreowanie przykładowo zabawek dla swych dzieciaków lub wnuczków.


Jeśli taki facet nie ma swojego budynku z wydzielonym obszarem, w jakim mógłby urządzić sobie taki własny zakład, to często przygotowuje sobie odpowiedni kącik w takowym miejscu jak przykładowo wiata czy też komórka.

Które bramy ogrodzenia Warszawa ma szansę nam zaoferować?

 • Posted on: 25 September 2019
 • By: addmean
ogrodzenie
Author: Legi Polska
Source: Legi Polska
Musimy powiedzieć jak właściwie ogrodzić naszą posiadłość

Jeżeli mamy własną posiadłość, to pragniemy się na niej czuć bezpiecznie, a co się z tym łączy, chcemy posiadać gwarancję, że nikt bez naszej wiedzy oraz zgody, nie będzie miał szansy zajrzeć na nasz teren. Dlatego tak ważne okazuje się być to, aby pomyśleć, czym odgrodzić się od świata zewnętrznego, tak aby posiadać zapewnione dobre bezpieczeństwo i prywatność, której nikt nam nie będzie zakłócać.

Cement - niesamowita wytrzymałość?

 • Posted on: 25 September 2019
 • By: addmean
budowa domu
Author: David Amsler
Source: http://www.flickr.com
Cement jest jednym z najbardziej wszechstronnych tworzyw używanych w nowoczesnym budownictwie. Dzieje się tak skutkiem tego, że nie ma innych tworzyw, które mogą zapewnić takie same wyniki, jak wylewka betonowa. Zastosowanie betonu do wszelkiej konstrukcji daje kapitalne atuty, takie jak prostota obsługi oraz wytrzymałość.

Jakie są typy ogrodzeń i bram używane w dzisiejszych czasach w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym

 • Posted on: 24 September 2018
 • By: addmean
bramy garażowe
Author: Normstahl
Source: Normstahl
Po zbudowani swojego wymarzonego domu warto go ogrodzić, w naszym kraju jest to zwyczaj z wielu powodów powszechnie stosowany. Dobrze dobrane i zrobione ogrodzenie nie tylko zapewni bezpieczeństwo i odgrodzi od wścibskich sąsiadów, ale także będzie stanowić element dekoracyjny. Ogrodzenie obecnie pełni również inne role, takie jak ochrona przed hałasem, powinno być więc trwałe i solidnie wykonane, ale również zwyczajnie ładne.