beton

Jak powstają konstrukcje żelbetowe? Sprawdź, jeśli ciekawi cię to zagadnienie

 • Posted on: 20 August 2022
 • By: addmean
budynek
Author: Klara Kopf
Source: http://www.flickr.com
Jedną z nadzwyczaj popularnych w dzisiejszym budownictwie konstrukcji są konstrukcje żelbetowe. Wykorzystuje się je np. przy budowie mostów oraz wiaduktów, tuneli, kominów, jak również estakad. Można je dostrzec w wielu konstrukcjach, dlatego dobrze jest zorientować się, w jaki sposób powstają.

Bloczki z betonu to z pewnością fajny pomysł na wybudowanie domu

 • Posted on: 3 August 2022
 • By: addmean
beton
Author: rkimpeljr
Source: www.flickr.com
Stawianie swojego domu to z pewnością spore wyzwanie. Jeśli przed takim właśnie stoisz, wtedy z pewnością przydadzą Ci się nasze rady. W zaplanowanym przez nas cyklu artykułów na temat nowoczesnego budownictwa pokazujemy przede wszystkim alternatywne metody stawiania domów oraz wskazujemy, że tak naprawdę każdy dom można postawić na mnóstwo różnych sposobów, a każdy z nich będzie odznaczał się inną wysokością kosztów. W dzisiejszym artykule skupimy się między innymi na nowoczesnych formach betonu oraz postaramy się udzielić Ci dobrej odpowiedzi na pytanie, czy warto kupować bloczki betonowe.

Przy pomocy której techniki wykonuje się odnawianie posadzki betonowej?

 • Posted on: 3 August 2022
 • By: addmean
szlifowanie posadzki betonowej
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Beton to bardzo popularny materiał konstrukcyjny. Stosuje się go już od wielu lat z powodu na bardzo dużą wytrzymałość m.in. na nacisk. Z tego też powodu stosuje się beton nie tylko do budowy ścian czy też elewacji, ale także tworzy się np. posadzki.


Warto wspomnieć, że materiał taki jest stosunkowo tani, dlatego też znajduje swoje wykorzystanie nie tylko przy konstrukcji domów jednorodzinnych czy też bloków, lecz również między innymi hal produkcyjnych.

No jakie parametry zwrócić uwagę wybierając typ podłoża?

 • Posted on: 27 May 2022
 • By: addmean
Betony Artevia™ Decor doskonale łączą się z kostką brukową, kamieniem lub drewnem
Author: Lafarge
Source: Lafarge
Podłoże jest niezwykle istotnym elementem zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Od typu podłoża zależy, w jaki sposób ludzie się przemieszczają. Podłoża maja rozmaite wykorzystania. Przede wszystkim jednak powstają z różnych materiałów. Wybór tego tworzywa zależy od miejsca, gdzie ma się znaleźć oraz od zastosowania. Rodzaje podłoży we wnętrzach, czyli podłóg, tak samo jak inne części wykończenia poddają się trendom. W minionych czasach w domach mieszkalnych nie było w ogóle podłogi, a tylko klepisko. Z czasem jednak sytuacja ta się zmieniła. Doceniono na przykład zalety drewna, użytego w roli podłoża. Dla jeszcze większego komfortu wymyślono wykładziny i dywany.

Jakim sposobem podnieść naszą atrakcyjność mieszkania?

 • Posted on: 26 May 2022
 • By: addmean
Kamień elewacyjny TATRY® z serii Relief®
Author: Bruk-Bet®
Source: Bruk-Bet®
Stworzenie wysoko atrakcyjnego domu to bez wątpliwości marzenie nadzwyczaj dużej części naszego społeczeństwa. Nasze marzenia w tej kwestii niejednokrotnie są wybitnie wygórowane, niemniej natomiast uwzględniając czynnik realistyczny wielokrotnie ciężko jest osiągnąć postawione przez nas cele ze względu na stosunkowo duże wymagania finansowe.

W jaki sposób przedstawia się obrabianie betonu i na co patrzeć przy wynajmie elektronarzędzi.

 • Posted on: 26 May 2022
 • By: addmean
Wylewanie betonu
Author: Lafarge Beton
Source: Lafarge Beton
W trakcie stawianie różnego typu domów, czy też budynków pod lokale użytkowe może dojść do wielu sytuacji. Beton gdzieś jest wylewany i mimo usilnych starań okaże się, że niezbędna będzie obróbka betonu.

Jaki szalunek powinno się wybrać? Czym różnią się jego typy?

 • Posted on: 3 February 2022
 • By: addmean
szalunek
Author: Opoczno Trade Sp. z o. o.
Source: Opoczno Trade Sp. z o. o.
Co to jest szalunek? Pod tą nazwą kryje się forma używana do nadawania struktury betonowi. Szalowanie, nazywane również deskowaniem, jest nieodzownym etapem budowania obiektów. Bez omawianego etapu nie odbędzie się żadna budowa, gdyż szalunek jest stosowany się przy wylewaniu fundamentów, ścian i stropów.

Jaka powinna być min. grubość izolacji zbrojenia wykonanego z betonu?

 • Posted on: 20 January 2022
 • By: addmean
otulina
Author: Yankee Candle
Source: Zapachdomu.pl
Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która chroni wzmocnienie przed niszczącym wpływaniem siedliska.


Wzmocnienie różnych składników budowlanych domu może niestety ulec zepsuciu dla przykładu pod wpływem wysokiej temperatury lub kwaśnego podłoża.

Co to jest garaż, do jakiego celu jeszcze mógłby on posłużyć i z jakiego materiału mógłby zostać on wybudowany?

 • Posted on: 5 March 2021
 • By: addmean
Homar, owoce morza
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Czasami jest tak, iż facet potrzebuje jakiegoś swojego stanowiska, w jakim zdołałby oddawać się własnej pasji. Jakiej? Często jest to tzw. majsterkowanie, zatem lub reperowanie prostych urządzeń Artykułów gospodarstwa domowego bądź kreowanie np. zabaweczek dla własnych dzieciaków albo wnuków.


Jeśli dany mężczyzna nie ma własnego budynku z oddzielnym obszarem, gdzie miałby możliwość zaaranżować sobie taki domowy zakład, to często przygotowuje sobie odpowiedni kącik w takowym obszarze jak przykładowo wiata lub oficyna.

Szalunki ścienne w czasie budowy - a więc trochę inaczej deskowanie ścian

 • Posted on: 10 January 2021
 • By: addmean
Freedom Tower
Author: Little Larry
Source: http://www.flickr.com
Słysząc słowo "szalunki" bardzo wielu z nas nawet nie kojarzy, czym to dokładnie ma możliwość być. Tymczasem szalunki są używane w czasie tak właściwie każdej budowy i mogą być używane w bardzo wielu lokalizacjach.

Wysokiej jakości bramy garażowe – podstawa wygody użytkowania samochodu

 • Posted on: 7 August 2020
 • By: addmean
dla samochodów
Author: www.wawsystem.pl
Source: www.wawsystem.pl
Każdy kierowca w dzisiejszych czasach wie, że samochód – chociaż strategiczny podczas przemieszczania się – to nie wszystko. Bardzo istotne jest również odpowiednie miejsce, jakie chroni go przed niewłaściwymi warunkami pogodowymi , jak również postronnymi osobami, czyli wspaniały garaż. Jednak czasami precyzyjne wybranie garażu nie jest prostym zadaniem z powodu ich wyjątkową różnorodność.

Sprzedaż Kruszyw, kruszywa na drogi Dolnośląskie

 • Posted on: 16 July 2020
 • By: addmean
kruszywa
Author: Lock the Gate Alliance
Source: http://www.flickr.com
Kruszywasą to półprodukty drobne naturalne, względnie sztuczne używane jako składniki zapraw betonów, bitumicznych kompozycji do budowy powierzchni drogowych. Kruszywa drogowe Dolnośląskie są towarem użytkowanym we współczesnym budownictwie w nadzwyczaj sporych ilościach. Od postaci kruszywa są zależne w dużej mierze wytrzymałość, także bezpieczeństwo wszelakich budowli.

Które bramy ogrodzenia Warszawa ma szansę nam zaoferować?

 • Posted on: 25 September 2019
 • By: addmean
ogrodzenie
Author: Legi Polska
Source: Legi Polska
Musimy powiedzieć jak właściwie ogrodzić naszą posiadłość

Jeżeli mamy własną posiadłość, to pragniemy się na niej czuć bezpiecznie, a co się z tym łączy, chcemy posiadać gwarancję, że nikt bez naszej wiedzy oraz zgody, nie będzie miał szansy zajrzeć na nasz teren. Dlatego tak ważne okazuje się być to, aby pomyśleć, czym odgrodzić się od świata zewnętrznego, tak aby posiadać zapewnione dobre bezpieczeństwo i prywatność, której nikt nam nie będzie zakłócać.

Cement - niesamowita wytrzymałość?

 • Posted on: 25 September 2019
 • By: addmean
budowa domu
Author: David Amsler
Source: http://www.flickr.com
Cement jest jednym z najbardziej wszechstronnych tworzyw używanych w nowoczesnym budownictwie. Dzieje się tak skutkiem tego, że nie ma innych tworzyw, które mogą zapewnić takie same wyniki, jak wylewka betonowa. Zastosowanie betonu do wszelkiej konstrukcji daje kapitalne atuty, takie jak prostota obsługi oraz wytrzymałość.

Jakie są typy ogrodzeń i bram używane w dzisiejszych czasach w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym

 • Posted on: 24 September 2018
 • By: addmean
bramy garażowe
Author: Normstahl
Source: Normstahl
Po zbudowani swojego wymarzonego domu warto go ogrodzić, w naszym kraju jest to zwyczaj z wielu powodów powszechnie stosowany. Dobrze dobrane i zrobione ogrodzenie nie tylko zapewni bezpieczeństwo i odgrodzi od wścibskich sąsiadów, ale także będzie stanowić element dekoracyjny. Ogrodzenie obecnie pełni również inne role, takie jak ochrona przed hałasem, powinno być więc trwałe i solidnie wykonane, ale również zwyczajnie ładne.