droga

Metody na zorganizowanie pieszej albo rowerowej wyprawy, której nasze dzieci nie zapomną przez wiele lat

 • Posted on: 6 March 2021
 • By: addmean
jezdnia
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach znaczna większość osób postrzega ideę drogi jako konieczny element wyprawy do upragnionego celu. Jest to po prostu parę godzin na pokładzie samolotu lub za kierownicą, jednak mało kto pamięta że sama podróż może być celem i swego rodzaju niezapomnianą przygodą. Dlatego też wiele osób namawia nas do pozostawienia samochodu w garażu albo pod domem i udania się z dziećmi w wycieczkę pieszą albo rowerową. No dobrze, ale w jaki sposób dać sobie z tym radę, tak aby było interesująco i w pełni bezpiecznie?

Wielu fanów off-roadowych wojaży marzy o tym, by posiadać niebywale mocny samochód, który przejedzie niejedną trasę

 • Posted on: 3 March 2021
 • By: addmean
skały
Author: the BRT
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jesteśmy miłośnikiem samochodów, ale nie ścigaczy, lecz dużych aut, to musimy pomyśleć o profesjonalnym dżipie. Są one stworzone na pokonywanie różnych wzniesień i ogólnie jazdę po lasach i polach.


Jeżeli już kupujemy wóz, którym mamy zamiar na przykład pokonywać błotniste tereny w Bieszczadach lub wjechać nim w środek Islandii, to powinniśmy pamiętać, że musi on posiadać porządny silnik.

Kwestie formalne przy wykonywaniu budowy

 • Posted on: 2 February 2021
 • By: addmean
Budowa dróg
Author: Zakład Usług Inżynierskich APEKS
Source: Zakład Usług Inżynierskich APEKS Sp. z o.o.
Planując wybudować nieruchomość mieszkalną, trzeba przestrzegać ogólnych przepisów prawa budowlanego. W przypadku pozostałych inwestycji budowlanych, jak np. budowa dróg, dochodzą także inne prawne obwarowania, które muszą być spełnione. Nawet rzeczy, które pozornie są błahymi drobnostkami, są tak naprawdę bardzo istotne i nie można o nich zapominać.

Kostka brukowa z naturalnego kamienia receptą na estetyczny i solidny podjazd

 • Posted on: 7 November 2020
 • By: addmean
kostka brukowa - realizacja
Author: www.hyzynski.pl/
Source: http://www.hyzynski.pl/
Otoczenie naszego domostwa jest sprawą bardzo znaczącą. Jednak wypielęgnowane rabatki, egzotyczne krzewy, odchwaszczony trawnik, piękne drzewka, a nawet ogrodowa fontanna, nie będą wyglądać schludnie i zadowalająco, jeśli ścieżka dojazdowa do domu będzie zaniedbana. Innymi słowy po prostu, ubita przez koła samochodu ziemia, niedbale posypana żwirem lub popiołem, może wszystko zepsuć.

Techniki dzięki którym polskie drogi pozostają lepiej wzmacniane.

 • Posted on: 27 August 2020
 • By: addmean
Grunt
Author: Dimitris Siskopoulos
Source: http://www.flickr.com
Polskie drogi jeszcze niedawno nie wzbudzały zachwytu tym, jak się prezentują. Aktualnie aczkolwiek specjaliści odpowiedzialni za wzmocnienie dróg nowych, jak i starych wybierają znacznie skuteczniejsze metody dzięki jakim polskie grunty będą bardzo dobrze wzmocnione. Najbardziej znaczące zaś jest to, aby pamiętać, że konkretna metoda musi pozostawać wprost dopasowana do tego, z jakim typem gruntu ma się do czynienia.

W życiu przydarzają się różne niemiłe sytuacje - jedną z nich bywa rozwód oraz spotkanie niegdysiejszych małżonków w sądzie

 • Posted on: 21 July 2020
 • By: addmean
schody do salonu
Author: Rintal Polska
Source: Rintal Polska
Kiedy stajemy na ślubnym kobiercu obiecujemy małżonkowi żyć razem do końca życia. Oczywiście w chwili, kiedy wypowiadamy te słowa, są one nieudawane.

Bezpieczeństwo pieszego na drodze jest od teraz najważniejsze.

 • Posted on: 7 June 2020
 • By: addmean
droga w budowie
Author: thisisbossi
Source: http://www.flickr.com
Od lat społeczeństwo polskie stawia na bezpieczeństwo przechodnia, dlatego organizowane jest wiele spotkań
z uczniami a także wyświetlane są nowe spoty reklamowe zachęcające do noszenia odblasków po zachodzie słońca. Ostatnimi czasy sporo wspomina się o przejściach dla pieszych.

Remonty na znajdujących się w Polsce drogach, jakie powinny być wykonane skrupulatnie.

 • Posted on: 29 May 2020
 • By: addmean
Budowa drogi
Author: thisisbossi
Source: http://www.flickr.com
W czasie wykonywania określonych zadań związanych z remontami najbardziej znaczące jest to, by zajęli się tym ludzie, jacy faktycznie się na tym znają. Dlatego także, podczas gdy będzie chodzić o remonty na polskich nawierzchniach, które powinny pozostawać przeprowadzone skrupulatnie to jest to tak samo czymś priorytetowym.

Auto wydaje się być jednym z tych wynalazków ludzkości, które nieziemsko ułatwiły nasze życie

 • Posted on: 10 April 2020
 • By: addmean
tynk
Dawniej przemieszczać się na znaczne odległości byli w stanie wyłącznie zamożni, ponieważ było to związane z sporymi kosztami. Trzeba było mieć rumaki i spać w karczmach, gdyż dzienny dystans, który pokonywały konie, nie był zbyt duży.

Dzisiejsze toalety publiczne zupełnie nie przypominają tych sprzed lat

 • Posted on: 22 August 2019
 • By: addmean
technologie
Author: Kevin Doncaster
Source: http://www.flickr.com
Teraz producenci produktów do publicznych toalet posiadają w ofercie wiele innowacyjnych rozwiązań, które znacząco wpływają na jakość używania tych miejsc. Współczesne toalety w niczym nie przypominają owych obskurnych brudnych miejsc, z których każdy pragnął jak najszybciej wyjść.

Rynek mieszkaniowy Rzeszów- jak będzie funkcjonować w bieżącym roku?

 • Posted on: 25 May 2019
 • By: addmean
Mieszkanie na sprzedaż
Author: Loozrboy
Source: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
Od stycznia tego roku powiększyła się minimalna wartość udziału osobistego dla ludzi korzystających z pożyczek hipotecznych. Korzystne stopy procentowe i stabilne koszty mieszkań sprawiają że zaciekawienie kupnem mieszkań (Rzeszów) wcale nie maleje. Wartości mieszkań w Polsce utrzymują się na podobnym pułapie już od paru miesięcy.

Chcesz zacząć budowę? Musisz zatroszczyć się o doskonałe podłoże, by była ona solidna

 • Posted on: 24 September 2018
 • By: addmean
grunt budowlany
Author: tommy japan
Source: http://www.flickr.com
Wzniesienie domu pociąga za sobą konieczność dokonania potrzebnych przygotowań i zebrania odpowiednich dokumentów i maszyn. Warto także mieć na uwadze, że budowa domu wiąże się z wymogiem zakupu dobrego projektu, jak również zlokalizowanie doskonałego terenu pod budowę. By dowiedzieć się, czy wybrana działka wypełnia warunki wodno-gruntowe, trzeba zlecić badanie geotechniczne gruntu.