działki

Nabyć mieszkanie lub postawić dom?

 • Posted on: 14 February 2020
 • By: addmean
wnętrze mieszkalne
Author: James Honeyball
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób stojących przed podjęciem decyzji o zakupie lokalu ma problem z podjęciem decyzji czy kupić nowe mieszanie od dewelopera czy też wybrać coś z rynku wtórnego? Jak jest więc rzeczywiście? Czy lepiej nabyć nowe mieszkanie od dewelopera? Wszystko jest zależne od Twoich pomysłów na dalsze lata a także możliwości finansowych. Zakup mieszkania w większym mieście np. Warszawa, dzielnica Wilanów to duży koszt. Gdybyś zdecydował się na kupno w trochę mniej atrakcyjnej okolicy za te same pieniądze mógłbyś nabyć dom o wielkości kilkuset metrów a nie małe mieszkanie.

Który wariant pokrycia dachowego powinno się wybrać do naszego domu?

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
dach
Source: Wienerberger
Nie od dzisiaj wiadomo, że skonstruowanie osobistego domu jest wielkim marzeniem znacznej części z nas. Jego posiadanie bez wątpienia jest objawem naszego spełnienia w życiu oraz autonomii, na jakiej niesłychanie mocno nam zależy. Niemniej jednakże powinno się zauważać, że nie jest to zadanie proste do realizacji. Potrzebuje ono bowiem od nas synchronizacji znaczącej liczby elementów.

Kostka brukowa – jakie jest współcześnie jej wykorzystanie oraz z jakiego względu dużo osób decyduje się na jej montaż?

 • Posted on: 25 December 2019
 • By: addmean
kostka brukowa
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Już dawno minęły czas, kiedy drogi nie były w stosowny sposób zagospodarowane. Pomijając kwestie stricte estetyczne, w czasie kłopotliwych warunków pogodowych jak deszcz czy śnieg, poruszanie się po takich drogach było niekiedy wręcz niemożliwe, gdyż robiło się dość kłopotliwe błoto, które nie tylko brudziło ubrania i buty, ale także powodowało, że grzęzły w nim koła. Do dzisiaj w małych miejscowościach Polski obecne są takie kłopoty, jednakowoż o wiele częściej są one wyeliminowane poprzez wykorzystanie stosownego podłoża. Na chodnikach bądź prywatnych posesjach doskonale sprawdza się przykładowo kostka brukowa.

Wiele osób w naszym kraju śni o postawieniu swojego domu - muszą zatem znaleźć architekta, który zaprojektuje ich wymarzony budynek

 • Posted on: 23 December 2019
 • By: addmean
Budowlańcy
Author: U.S. Naval War College
Source: http://www.flickr.com
W czasach PRL-u było tak, że ludzie woleli mieszkać w mieszkaniach i w dużych miastach. Dzisiaj trend powoli się odwraca i duża część rodaków kupuje ziemię za miastem, by tam wybudować swój dom marzeń.

Biura nieruchomości w Zachodniopomorskim

 • Posted on: 8 November 2019
 • By: addmean
mieszkania
Author: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Nieruchomości zachodniopomorskie czy odmienne nieruchomości, w innym obszarze Polski? W globalnej dobie ogromnego pośpiechu ,a także powszechnego zabiegania należy koniecznie dokonać wyboru z rozsądkiem, zatroszczyć się o bardzo dużą liczbę spraw.

Pomysłowe budownictwo

 • Posted on: 17 October 2019
 • By: addmean
Rynna budowlana
Author: Christine und Hagen Graf
Source: http://www.flickr.com
Stawiając dom powinniśmy pamiętać nie tylko o tym aby budować ekologiczne nowe mury oraz dachy. Warto również zwrócić uwagę na niezwykle ważną kwestię - osuszenie terenu. Mało kto bowiem pragnie mieszkać w wylęgarni żab oraz innych stworzeń wodnych.

Jak najlepiej ogrodzić dom

 • Posted on: 17 October 2019
 • By: addmean
Metalowy płot
Wybierając ogrodzenie musimy wziąć pod uwagę dwa główne czynniki takie jak: dobry smak, w jakim dom jest zrobiony oraz ukształtowanie terenu. Niezbyt kosztownym a jednakowo najbardziej znanym wyjściem jest siatka ogrodzeniowa. Aczkolwiek nie nadaje się ona do ogrodzenia od frontu tylko wygrodzenia wewnątrz działki. Znakomitym rozwiązaniem są też płoty panelowe.

Czy też zakup swojego mieszkania mógłby oznaczać początek nowej życiowej drogi?

 • Posted on: 17 October 2019
 • By: addmean
Białe rolety w domowych wnętrzach
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Każda młoda para chce na pierwszym etapie wspólnego bytowania zamieszkać wspólnie i razem wychowywać swoje dzieciaki. Z pewnością żadne z małżonków nie pragnie w ogóle lub, jeśli już, to jak najkrócej, mieszkać u rodziców.

Przygotowujemy plan budowy domu - na co trzeba zwracać uwagę o stawianiu domu

 • Posted on: 4 October 2019
 • By: addmean
projektant domu
Stawianie domu to niemałe przedsięwzięcie, jakie wymaga nie tylko znacznej gotówki, lecz również profesjonalnej pomocy. Z uwagi na to, iż niezwykle nietrudno w czasie budowy zrobić błędy, jakie mogą nas kosztować dużo nerwów i gotówki, nie postępujmy zbyt pospiesznie.

Jak odpowiednio dobrać projekt domu i na co zwracać uwagę wybierając nowoczesne rozwiązania?

 • Posted on: 3 October 2019
 • By: addmean
nowoczesny dom
Author: Röben
Source: Röben
Większość inwestorów wybiera projekt upragnionego domu biorąc jedynie pod uwagę walory ozdobne. Jednak w czasie dobierania właściwego projektu trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność projektowanego domu oraz na jego energooszczędność w czasie eksploatacji.Budując dom chodzi głównie o to, żeby się dobrze mieszkało. Najważniejszym etapem zmierzającym do wyboru odpowiedniego projektu jest przede wszystkim analiza planu miejskiego lub warunków zabudowy ustalanych dla naszej działki budowlanej przez władze gminy.

Mieszkania oraz działeczki w Drawsku Pomorskim - czyli, w jakim lokalizacji szukać dla nas spokoju

 • Posted on: 25 March 2019
 • By: addmean
przemysłowo
Author: Daniel Lobo
Source: http://www.flickr.com
Pragniesz znaleźć spokój, ponieważ w obecnym miejscu zamieszkania pojedyncze co odczuwasz to chaos? Zakup mieszkanie w Drawsku Pomorskim, lub zaopatrz się w działeczkę na tym samym terenie, aby wyczuć upragnioną kontrolę nad własnym egzystencją!

Chcesz rozpocząć budowę domu? Zobacz, co warto zamontować, aby był nowoczesny oraz oszczędny

 • Posted on: 24 September 2018
 • By: addmean
panel sterowania
Author: Martin @pokipsie Rechsteiner
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach w naszym państwie buduje się bardzo dużo domków jednorodzinnych. Coraz większa liczba mieszkańców Polski zarabia więcej i pragnie spożytkować gotówkę na kupno swojej działki, gdzie po wybudowaniu domu, będzie można w niedzielny dzień wypić kawę w ogrodzie. Od czego należy zacząć, aby sprawić, by to marzenie stało się rzeczywistością?