działki

Przygotowujemy plan budowy domu - na co trzeba zwracać uwagę o stawianiu domu

 • Posted on: 31 December 2020
 • By: addmean
projektant domu
Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie, jakie wymaga nie tylko sporej gotówki, lecz także fachowej pomocy. Z uwagi na to, iż bardzo łatwo podczas budowy zrobić błędy, jakie mogą nas kosztować sporo nerwów i gotówki, nie działajmy zbyt pospiesznie.

Wiele osób w naszym kraju śni o postawieniu swojego domu - muszą zatem znaleźć architekta, który zaprojektuje ich wymarzony budynek

 • Posted on: 10 October 2020
 • By: addmean
Budowlańcy
Author: U.S. Naval War College
Source: http://www.flickr.com
W czasach PRL-u było tak, że Polacy woleli mieszkać w mieszkaniach i w dużych miastach. Dziś tendencja powoli się odwraca i spory procent obywateli kupuje działki za miastem, aby tam wybudować swój dom ze snów.

Mieszkania oraz działeczki w Drawsku Pomorskim - czyli, w jakim lokalizacji szukać dla nas spokoju

 • Posted on: 13 August 2020
 • By: addmean
przemysłowo
Author: Daniel Lobo
Source: http://www.flickr.com
Pragniesz odnaleźć spokój, ponieważ w obecnym miejscu zamieszkania pojedyncze co odczuwasz to chaos? Kup mieszkanie w Drawsku Pomorskim, lub zaopatrz się w działeczkę na tym samym obszarze, by poczuć pożądaną kontrolę nad osobistym egzystencją!

Jak najlepiej ogrodzić dom

 • Posted on: 8 August 2020
 • By: addmean
Metalowy płot
Decydując się na ogrodzenie powinniśmy wziąć pod uwagę dwa ważne czynniki takie jak na przykład: styl, w jakim budynek mieszkalny jest wykonany oraz ukształtowanie terenu. Tanim a jednakowo najpopularniejszym rozwiązaniem jest siatka ogrodzeniowa. Niemniej jednak nie nadaje się ona do ogrodzenia od frontu tylko wygrodzenia wewnątrz działki. Świetnym wyjściem są też płoty panelowe.

Jak odpowiednio dobrać projekt domu i na co zwracać uwagę wybierając nowoczesne rozwiązania?

 • Posted on: 8 August 2020
 • By: addmean
nowoczesny dom
Author: Röben
Source: Röben
Wielu inwestorów wybiera projekt upragnionego domu biorąc jedynie pod uwagę walory ozdobne. Jednak w czasie wybierania właściwego projektu należy zwrócić uwagę głównie na funkcjonalność projektowanego domu oraz na jego energooszczędność w trakcie eksploatacji.Budując dom chodzi głównie o to, aby się wygodnie mieszkało. Kluczowym etapem zmierzającym do dobrania odpowiedniego projektu jest przede wszystkim analiza planu miejscowego bądź warunków zabudowy ustalanych dla naszej działki przez władze gminy.

Nabyć mieszkanie lub postawić dom?

 • Posted on: 6 June 2020
 • By: addmean
wnętrze mieszkalne
Author: James Honeyball
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób stojących przed podjęciem decyzji o zakupieniu apartamentu ma problem z podjęciem decyzji czy kupić nieużywane mieszanie od dewelopera a może zdecydować się na coś z mieszkań używanych? Jak jest więc naprawdę? Czy warto zakupić nowe mieszkanie od dewelopera? Wszystko zależy od Twoich zamierzeń na przyszłość a także możliwości finansowych. Kupno mieszkania w dużym mieście np. Warszawa, dzielnica Wilanów to spory koszt. Gdybyś zdecydował się na kupno w trochę mniej ciekawej okolicy za te same pieniądze mógłbyś nabyć dom o wielkości kilkuset metrów a nie małe mieszkanie.

Pomysłowe budownictwo

 • Posted on: 8 May 2020
 • By: addmean
Rynna budowlana
Author: Christine und Hagen Graf
Source: http://www.flickr.com
Wznosząc dom powinniśmy pamiętać nie jedynie o tym aby budować w sposób ekologiczny nowe ściany oraz dachy. Dobrze także zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię - odwodnienie terenu. Nikt nie chce wszak mieszkać w wylęgarni żab jak też pozostałych stworzeń wodnych.

Kostka brukowa – jakie jest współcześnie jej wykorzystanie oraz z jakiego względu dużo osób decyduje się na jej montaż?

 • Posted on: 10 April 2020
 • By: addmean
kostka brukowa
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Już dawno minęły czas, gdy drogi nie były w żaden sposób zagospodarowane. Pomijając zagadnienia stricte estetyczne, podczas niesprzyjających warunków pogodowych jak deszcz bądź śnieg, poruszanie się po takich drogach było czasami wręcz niemożliwe, ponieważ robiło się bardzo problematyczne błoto, jakie nie tylko brudziło ubrania i buty, ale także powodowało, że grzęzły w nim koła. Do dziś w niektórych miejscowościach Polski obecne są takie kłopoty, jednak zdecydowanie częściej są one wyeliminowane poprzez wykorzystanie odpowiedniego podłoża. Na chodnikach bądź prywatnych posesjach świetnie sprawdza się chociażby kostka brukowa.

Który wariant pokrycia dachowego powinno się wybrać do naszego domu?

 • Posted on: 2 January 2020
 • By: addmean
dach
Source: Wienerberger
Nie od dzisiaj wiadomo, że skonstruowanie osobistego domu jest wielkim marzeniem znacznej części z nas. Jego posiadanie bez wątpienia jest objawem naszego spełnienia w życiu oraz autonomii, na jakiej niesłychanie mocno nam zależy. Niemniej jednakże powinno się zauważać, że nie jest to zadanie proste do realizacji. Potrzebuje ono bowiem od nas synchronizacji znaczącej liczby elementów.

Biura nieruchomości w Zachodniopomorskim

 • Posted on: 8 November 2019
 • By: addmean
mieszkania
Author: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Nieruchomości zachodniopomorskie czy odmienne nieruchomości, w innym obszarze Polski? W globalnej dobie ogromnego pośpiechu ,a także powszechnego zabiegania należy koniecznie dokonać wyboru z rozsądkiem, zatroszczyć się o bardzo dużą liczbę spraw.

Czy też zakup swojego mieszkania mógłby oznaczać początek nowej życiowej drogi?

 • Posted on: 17 October 2019
 • By: addmean
Białe rolety w domowych wnętrzach
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Każda młoda para chce na pierwszym etapie wspólnego bytowania zamieszkać wspólnie i razem wychowywać swoje dzieciaki. Z pewnością żadne z małżonków nie pragnie w ogóle lub, jeśli już, to jak najkrócej, mieszkać u rodziców.

Chcesz rozpocząć budowę domu? Zobacz, co warto zamontować, aby był nowoczesny oraz oszczędny

 • Posted on: 24 September 2018
 • By: addmean
panel sterowania
Author: Martin @pokipsie Rechsteiner
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach w naszym państwie buduje się bardzo dużo domków jednorodzinnych. Coraz większa liczba mieszkańców Polski zarabia więcej i pragnie spożytkować gotówkę na kupno swojej działki, gdzie po wybudowaniu domu, będzie można w niedzielny dzień wypić kawę w ogrodzie. Od czego należy zacząć, aby sprawić, by to marzenie stało się rzeczywistością?