instalacja

Naczynie przeponowe w instalacji grzewczej w domu. O czym warto wiedzieć?

 • Posted on: 24 October 2021
 • By: addmean
budowa domu
Naczynie przeponowe stanowi jedną z części instalacji grzewczej zamkniętej, jaka działa dzięki uzyskiwanemu w jej wnętrzu ciśnieniu. Może być ono montowane w instalacji gazowej czy olejowej, których wewnętrzna automatyka z pewnością nie pozwoli na przegrzanie wody.

Gruntowa pompa ciepła - w jaki sposób działa i czy pożądane byłoby w nią zainwestować?

 • Posted on: 1 October 2021
 • By: addmean
Pompa ciepła
Author: NATEO
Source: NATEO
Instalacja pompy ciepła jest rozwiązaniem nieraz wykorzystywanym w wielu domach jednorodzinnych. Nim jednak zdecydujesz się na instalację pompy ciepła niewątpliwie powinieneś ściślej poznać jej funkcjonowanie a także dowiedzieć się czy ta inwestycja będzie na dłuższą skalę opłacalna.

Inteligentny dom to współcześnie fanaberie czy norma?

 • Posted on: 9 June 2021
 • By: addmean
multiroom
Author: IRA
Source: IRA
Inteligentny dom – to budynek, w którym została zainstalowana rozbudowana sieć czujników podłączonych niemal zawsze do najważniejszych instalacji oraz zintegrowany mechanizm zarządzania nimi. To właśnie dzięki temu ostatniemu możliwe jest regulacji instalacji według naszych założeń. System bierze pod uwagę bardzo istotne czynniki, przykładowo: liczba osób zamieszkujących budynek, pogoda na zewnątrz, wilgotność powietrza, zmiana oświetlenia o różnej porze doby, ale również specyficzne wymagania właścicieli.

Bardzo dobry oraz ekologiczny sposób ogrzewania domu dla tych, którzy nie mogą wykorzystywać gazu lub węgla

 • Posted on: 9 March 2021
 • By: addmean
pompa ciepła
Author: Junkers
Source: Junkers
Jednym ze sposobów ogrzewania budynków są pompy ciepła. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie i ma mnóstwo zalet, jednak wiąże się z dosyć dużymi wydatkami w porównaniu do pozostałych form ogrzewania.

Żeliwo bezkielichowe - gwarancja skuteczności oraz wytrwałości na różne czynniki biologiczne i mechaniczne

 • Posted on: 8 February 2021
 • By: addmean
budowa
Author: Christian Schnettelker
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy mieć świadomość, jak ogromną popularnością może pochwalić się żeliwo bezkielichowe, jakie jest stosowane w wewnętrznych instalacjach kanalizacyjnych. Wysoka jakość materiału gwarantuje imponującą żywotność żeliwa, za sprawą czego zastosowanie go oznacza przemyślaną inwestycję. Wytrzymałość na czynniki mechaniczne, jak też biologiczne powoduje, że żeliwo to cieszy się bardzo dużą popularnością.

Co to jest naczynie przeponowe i do jakich czynności służy?

 • Posted on: 28 January 2021
 • By: addmean
zbiorniki
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Poszukujesz specjalnego akcesorium technicznego służącego do instalacji centralnego ogrzewania? Nie wiesz jaki sprzęt zakupić? Już dziś to nie powinno być trudne. W tej sprawie pomocne może okazać się naczynie przeponowe. Naczynie przeponowe do zamkniętych instalacji centralnego ogrzewania jest np. wykonane ze stali węglowej a także gumy syntetycznej SBR zgodnie z regulacją DIN 4807-3. Takie naczynie ma za zadanie przejąć nadmiar ciśnienia wody w układzie, który/a to powstaje podczas wzrostu temperatury. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 4bar, a maksymalna temperatura robocza to 99 stopni Celsjusza. A czym dokładniej jest naczynie przeponowe? Lepiej wyjaśnić to na przykładzie.

Coraz więcej ludzi interesują gotowe projekty basenów, jakie znaleźć da się pod frazą baseny producent

 • Posted on: 21 August 2020
 • By: addmean
ogrodowy basen
Author: chloe004
Source: Basen w ogrodzie
W obecnych czasach wielką uwagę kieruje się do elitarnych rozwiązań, jakie można mieć we własnym domu. Z tego powodu tak bardzo popularne są wanny z hydromasażem czy jacuzzi, niemniej jednak potrzeby ludzi sięgają już dalej i wielu z nich konstruuje w ogrodach wielkie baseny. Z pewnością jest to genialna możliwość, żeby w każdej chwili móc się odprężyć.

Oświetlenie LED - dlaczego dobrze jest zainstalować je w domu?

 • Posted on: 15 August 2020
 • By: addmean
Oświetlenie sufitowe LED
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com
We współczesnych czasach nie możemy skarżyć się na nowoczesne rozwiązania, które można zastosować w domu, aby miło się żyło. Jednym z nich jest oświetlenie LED, które można akładać na kilka różnych sposobów, zapewniając najlepsze rezultaty i funkcjonalność, której nikt nie zakwestionuje.

Czym może wyróżnić się inteligentny budynek.

 • Posted on: 14 August 2020
 • By: addmean
inteligentny dom
Source: flickr.com
Inteligentny budynek jest najnowocześniejszym rozwiązaniem opartym na sieci czujników jak też jednym, centralnym systemie zarządzania zintegrowanymi instalacjami. Stosowana w jego ramach magistrala KNX umożliwia bezproblemowy przepływ danych między elementami składowymi instalacji i zapewnia szerokie spektrum możliwości działania. Dzięki wykorzystaniu informacji z receptorów oraz detektorów inteligentny budynek sam dopasowuje się nie wyłącznie do obecności mieszkańców, lecz także do czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych takich jak choćby nasłonecznienie bądź wilgotność powietrza.

Podstawowe informacje o zabezpieczeniach przepięciowych w typowych układach fotowoltaicznych.

 • Posted on: 16 April 2020
 • By: addmean
prąd
Author: Tony Webster
Source: http://www.flickr.com
Energia ze słońca jest coraz chętniej używana przy zasilaniu urządzeń elektrycznych. Oczywiście nie bezpośrednio, lecz po odpowiednim przetworzeniu. A że jest ona praktycznie nieograniczona i nie zanieczyszcza przyrody, to popularność jej cały czas wzrasta.

Sposoby zabezpieczenia domu

 • Posted on: 10 April 2020
 • By: addmean
alarm
Author: Ben Schumin
Source: http://www.flickr.com
Dawniej widzieliśmy jak włącza się alarm w amerykańskim filmie, a dziś w sporej ilości mieszkań są stosowane systemy alarmowe, które mogą poprawić funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Alarm ma nie tylko pomóc w schwytaniu złodzieja, ma też chronić nas przed naszym roztrzepaniu lub problemami, które wynikają z użytkowania konkretnego domu.

Masz dom? Pomyśl o dobrym ogrodzeniu.

 • Posted on: 2 April 2020
 • By: addmean
ogrodzenie z ciegieł
Author: wdj(0)
Source: http://www.flickr.com/photos/davidjoyner/2464432134/
Wybudowanie swojego domku to pragnienie niejednej osoby. Nierzadko marzymy o tym przez calutkie życie i wreszcie po wielu latach możemy swoje pragnienie spełnić i już niedługo zamieszkać w wspaniałym miejscu, na przykład gdzieś na obrzeżach większego miasta, tak aby mieć codziennie niedaleko do pracy, lecz przy okazji nie mieszkać w samym zatłoczonym mieście.

Jaki zakupic domofon? Czy standardowy, a może opłaca się zainwestować w droższy i bardziej wytrzymały sprzęt?

 • Posted on: 18 March 2020
 • By: addmean
instalacja domofonu
Author: Zach Klein
Source: http://www.flickr.com/photos/zachklein/4600543/
Domofon jest brama domu. Wiemy kto jest naszym gościem, jeszcze przed wpuszczeniem go do środka. Najczęściej sprawdzają się te standardowe domofony, większość z nas posiada takie u siebie, czasami natomiast dobrze jest zainwestować w lepsze urządzenie, jak videodomofon.

Jak dokonać wyboru typu ogrzewania domu, czyli co jest na topie w dziale osłaniania czterech ścian przed zimnem?

 • Posted on: 7 February 2020
 • By: addmean
gaz
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Wielu obcokrajowców z pewnością nie ma żadnego pojęcia o tym, iż w innych państwach przykładowo takich jak Polska, w każdym domu stałym elementem jest grzejnik, piec, kominek, czy jakieś inne źródło ciepła. Dzieje się tak dlatego, że mieszkaniec upalnego Egiptu, czy zawsze słonecznej Tunezji, nigdy nie zetknął się z tak mroźnymi temperaturami. Jednak my nie mamy możliwości odrzucenia takiego stanu rzeczy i musimy wybrać w jaki sposób ogrzejemy swoje domostwo.

Nie wiesz czy pompy ciepła są opłacalne? Sprawdź, nim zdecydujesz się na ich kupno

 • Posted on: 18 January 2020
 • By: addmean
Pompa ciepła
Author: Junkers
Source: Junkers
Każdego dnia szukamy nowych metod na oszczędzanie. Szczególnie, gdy mamy sporą rodzinę oraz niedużo jesteśmy w stanie odłożyć, a zbliżają się wakacje oraz jak każdy chcielibyśmy gdzieś wyjechać. Jeśli masz dom, powinieneś zakupić pompy ciepła. Przekonaj się, iż to opłacalne rozwiązanie, jakiego nie będziesz żałować.

Producent płotów panelowych zapewnia kompetentną usługę, wielką jakość i najnowsze rozwiązania technologiczne

 • Posted on: 17 October 2019
 • By: addmean
Ogrodzenie
Author: Betafence
Source: Betafence
Ogrodzenia panelowe są częstokroć wykorzystywane jako ogrodzenia posesji, a także ażeby ogrodzić obszary biurowe, uczelnie, przedszkola czy różne fabryki. Również systemy ogrodzeń są wykorzystywane jako ogrodzenia pól czy hodowli. To zestawienie estetycznego wyglądu z gamą funkcjonalności w celu zabezpieczenia powierzchni.

Inteligentne technologie w twoim domu

 • Posted on: 16 January 2019
 • By: addmean
odkurzacz w domu
Source: doman.com.pl
W tych czasach najważniejsze jest to, żeby było prościej wszystko zorganizować. Z tego powodu są robione od razu instalacje, które pozwalają na łatwiejsze uporządkowanie domu, czy również jakiegokolwiek budynku. Dlatego odkurzacze centralne nikogo już nie dziwią. Ludzie sprawdzają czy w budynku, który mają zamiar kupić istnieją wszystkie instalacje. To bardzo duży plus domu , który chcemy sprzedać.

Odkurzacz centralny w domu i jego istotne plusy

 • Posted on: 24 September 2018
 • By: addmean
odkurzanie
Author: Chez Mummy
Source: http://www.flickr.com
Coraz więcej postaci jest przekonanych do posiadania centralnego odkurzacza w swoim domu. Odkurzacz centralny zezwala na łatwe utrzymanie porządku w domu, ale nie tylko. Dzięki odkurzaczowi centralnemu można również pozbyć się kurzu i szkodliwych roztoczy. Najlepszą wartością odkurzaczy centralnych jest to, że powietrze wydmuchuje się na zewnątrz budynku. W typowych odkurzaczach powietrze przechodzi przez filtr albo worek z kurzem i wydmuchiwane jest z powrotem do wnętrza, w którym porządkujemy.