Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Ładne drzwi – kluczowy element wyposażenia wnętrz

  • Posted on: 22 May 2020
  • By: addmean
Chyba każdy dekorator przyzna, że drzwi to bardzo istotny element wyposażenia mieszkania. Ich wygląd odpowiada za niemal cały nastrój w mieszkaniu, bowiem narzuca styl, który decydujemy się nadać swojemu otoczeniu oraz dobierane dodatki. Powinniśmy je wybierać razem z podłogami i meblami, aby ładnie współgrały.

drzwi do domu
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Jest kilka najważniejszych założeń, którymi można się kierować, aby perfekcyjnie dobrać drzwi do mieszkania. Typ drzwi musi być dopasowany do wystroju wnętrza, a ich drewno – o czym była mowa we wstępie - musi być dostosowany do koloru mebli i podłóg. Wielu projektantów wnętrz poleci takie dopasowanie drzwi Wrocław nas nie zawiedzie – wybór jest tu ogromny! (Znajdź całą ofertę tu). W większych wnętrzach lub mieszkaniach rozległych, słonecznych, nieźle sprawdzają się drzwi jednolite, natomiast w mniejszych – przeszklone. Ich walorem jest to, że wnoszą więcej światła do mieszkania i dobrze rozświetlą nawet najciemniejsze rejony mieszkania.

Do mieszkań o małych metrażach dobierzmy drzwi z większymi przeszkleniami, uzyskamy wtedy pożądany efekt wpadającego światła i lekkości. Drzwi z małymi przeszkleniami (do łazienki) albo drzwi bez nich (do sypialni), pozwolą nam zachować intymność i sprawią, że wnętrza te będą oazą spokoju.

Jeśli ten tekst jest według Ciebie ciekawy, to koniecznie kliknij tutaj i zobacz te informacje - w tamtym miejscu też zobaczysz dużo ciekawych informacji.

Kolor drzwi jest bardzo istotny, bo nieprawidłowo dobrany może zniszczyć nawet najstaranniej wypracowany efekt. Generalnie obowiązuje zasada, że w małych wnętrzach sprawdzają się kolory jasne (biały i naturalne odcienie drewna), natomiast w dużych – ciemniejsze, natomiast oczywiście jeżeli uznamy, że lepiej będziemy się czuć w ciemniejszym wnętrzu, pomimo małego metrażu zdecydujmy się na drzwi w ciemniejszym odcieniu.korytarz w domu
Author: Blake Handley
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli nie odpowiada nam model drzwi fornirowanych albo z litego drewna (uwaga na ceny – mogą być naprawdę wysokie!), to możemy wybrać takie, które są malowane farbami kryjącymi. Istotny jest rodzaj wykończenia drzwi, czyli grubość futryny i typ szkła. Takie detale, jak okucia czy klamki, również mają znaczenie, więc nie traktujmy ich drugoplanowo. Pomyślmy o sprzętach, które planujemy w mieszkaniu i wtedy zdecydujmy się przykładowo na chrom, mosiądz czy stare złoto. Detale muszą stanowić spójną i harmonijną całość. Na etapie projektowania wszystkie dodatki możemy obejrzeć w sieci na stronie producentów albo sieci sklepów, wklepując w wyszukiwarce „drzwi Wrocław”, lecz dużo łatwiej będzie nam wyobrazić sobie całokształt, kiedy zobaczymy je na żywo.

Wszystkie drzwi wewnętrzne w naszym wnętrzu powinny być jednolite, tak by powstała harmonijna kompozycja. Połączenie różnych wzorów wprowadzi nieład do wnętrza.

Spodobał Ci się tego typu tekst? To super, jeżeli chcesz zobaczyć coś podobnie niebanalnego, to z pewnością na pewno zainteresuje Cię również wiarygodna oferta.

Miejmy to na uwadze wybierając drzwi.