Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Łazienka jak marzenie, czyli nie tylko kafelki na ścianach

  • Posted on: 12 December 2021
  • By: addmean
Każdy właściciel mieszkania marzy o tym, aby wszystkie pomieszczenia urządzone były w dobrym guście i jednocześnie pomysłowo. Wśród pomieszczeń, których urządzenie nie jest proste, znajduje się między innymi łazienka. Wszystko przez podwyższony poziom wilgotności powietrza, z którym trzeba się w niej borykać. Mimo to znajdujące się w łazience ściany można wykończyć nie tylko najczęściej kupowaną glazurą. Bardzo dobrze sprawdza się także fototapeta. Fototapety do łazienki to aktualnie bardzo dużo interesujących motywów.


przykładowa fototapeta
Author: Giuseppe Milo
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na fototapety do łazienki, trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, aby motyw, który umieszczony został na nich był dostosowany do całościowej aranżacji pomieszczenia. Jeżeli łazienka urządzona jest w stylu marynistycznym, to fototapeta przedstawiająca ocean będzie wyborem świetnym. Można jednak postawić również na rozwiązania kontrastowe.

Aktualnie dostęp do najnowszych informacji jest niesamowicie istotny, dlatego zobacz wpis z serwisu (http://www.czystal.wroclaw.pl/_czyszczenie_posadzki.html), gdyż mówi on o pokrewnej kwestii.

W tym przypadku idealnie sprawdzają się najróżniejsze akcenty z humorem, które ożywiają łazienkę i sprawiają, że przestaje ona być nudna. Łazienka jest miejscem, w którym poziom wilgotności powietrza jest większy niż w pozostałych częściach domu. Jest to jedna z podstawowych cech tego pomieszczenia, która ma wpływ na wybór tapet. Aby fototapeta nie ulegała szybko zniszczeniu, koniecznie trzeba postawić na taką, która jest laminowana. Za sprawą tego można ją będzie bez szkody dla jej wyglądu nawet myć, gdy jej powierzchnia pokryje się brudem - fototapety do łazienki. Fototapetę można także potraktować jako zdjęcie. Wystarczy do jej oprawienia użyć antyramy. Wówczas można mieć pewność, że woda nie zniszczy tapety i zachowa ona swój świetny wygląd przez długi czas. Jest to także zalecane rozwiązanie, jeśli często planujemy wprowadzać nowy wystrój do pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Tak użytą fototapetę wystarczy bowiem tylko wymienić na inną. Wszystko błyskawicznie i bez najmniejszych problemów.


egzotyczna plaża
Author: Roberto Faccenda
Source: http://www.flickr.com
Ze względu na wspomnianą już wilgoć w łazience najbardziej sprawdzają się te fototapety, które wykonane zostały na podłożu winylowym. Flizelina laminowana to w tym wypadku najlepsze rozwiązanie. Taki rodzaj materiału powinien być stosowany również wtedy, kiedy zamawiamy fototapetę wykonaną z naszej własnej fotografii. Flizelina laminowana nie pochłania wilgoci, a jednocześnie jest bardzo odporna na powstawanie zarysowań i zadrapań. Za sprawą tego dłużej zachowuje świetny wygląd. Dzisiaj coraz większa ilość producentów fototapet decyduje się na laminowanie niezależnie od życzenia klientów. Wliczane jest to po prostu w cenę fototapety. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na mycie powierzchni tapety wilgotną szmatką - Demur. Możliwe jest zastosowanie również detergentów – ważne, aby były delikatne. W przeciwnym wypadku może bowiem dojść do uszkodzenia powierzchni fototapety. Zniszczeń takich nie można usunąć czy zatuszować. Rozwiązaniem jest po prostu jej wymiana na nową, a to wiąże się z wydatkami.