Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Bezpieczeństwo pieszego na drodze jest od teraz najważniejsze.

  • Posted on: 7 June 2020
  • By: addmean
Od lat społeczeństwo polskie stawia na bezpieczeństwo pieszego, dlatego organizowane jest sporo spotkań
z dziećmi a także wyświetlane są nowe reklamy promujące noszenie odblasków po zmroku. Ostatnimi czasy dużo mówi się o przejściach dla pieszych.


przejście dla pieszych
Author: der_cat
Source: http://www.flickr.com
Z powodu wielu stłuczek z udziałem pieszych Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa postanowiło działać, by przeciwdziałać temu zjawisku. Jako pierwsze zalecenie spod rąk ministra wyszło rozporządzenie, aby po zachodzie słońca nosić odblaski na drodze.
Każdy z Was, niewątpliwie kierowcy jadący autem po zmroku przekonali się, iż przechodzień jeśli nie nosi jakiegoś odblaskowego materiału jest właściwie ledwo widoczny nawet jeżeli oświetlają go reflektory samochodu - producent odblasków na drodze. Dzieje się tak, z tego powodu że kierując nasza uwaga jest skupiona na obszarze bezpośrednio przed samochodem, zaś wydarzenia na poboczu widzimy z pewnym opóźnieniem.
Na rynek wprowadzone zostało wiele gadżetów odblaskowych oraz jaskrawe elementy odzieży, żeby ułatwić uwidocznienie się na drodze po z zmroku.

Nie możesz się doczekać kolejnych ciekawych treści na ów temat? Mamy do Ciebie fantastyczną wiadomość - kliknij systemy nawadniające wrocław w podany link i delektuj się tekstem.Policja zachęca, żeby mieć na sobie co najmniej jeden element odblaskowy, jak na przykład brelok. Nawet w niektórych sklepach z odzieżą można nabyć modne bluzki z elementami odblaskowymi. Często taką odzież możemy znaleźć w sklepach ze sprzętem górskim, z tego powodu że jest to podyktowane względami bezpieczeństwa w razie wypadku lub, kiedy turysta się zgubi w nocy, w celu usprawnienia akcji ratunkowej. Przejdźmy teraz do przejść dla pieszych. Znane nam „zebry”, czyli kilka do kilkunastu śnieżnobiałych pasów, także są obiektem zainteresowania ministerstwa. W wielu miejscach sygnalizacja świetlna nie jest niezbędna, są to głównie szosy proste, bez skrzyżowań, lecz jest to sporym utrudnieniem dla pieszych, którzy potrzebują przedostać się na drugą stronę drogi.


Z tego powodu stworzono aktywne przejście dla pieszych (euroasfalt.pl/pl/category-product/bezpieczne-przejscia-dla-pieszych/), i to nie jedno, ale istnieje ich w Polsce już pareset. Metoda ich działania jest prosta na pierwszy rzut oka, poinformować kierowcę, iż na ulicę wkroczył przechodzień.

Czy nasz wpis zaintrygował Cię tak bardzo, że chcesz więcej? Zatem po kolejne informacje zapraszamy do poniższego linku. Tam czeka interesujący wpis.

Aktywna „zebra” jest budowana tam, gdzie nie ma właśnie świateł drogowych, szczególnie blisko szkół, oraz niedaleko niebezpiecznych zakrętów. Na elementy przejścia składają się: lampa błyskowa, która świeci się tylko człowiek wchodzi na pasy; specjalny bordowy chropowaty pas farby, który zaalarmuje kierowcę pojazd, że przejście jest niedaleko również pokryte odblaskami balustrady. Wszystko po to, aby polepszyć przechodzenia przez pasy.

Jeszcze raz zachęcamy do noszenia gadżetów odblaskowych, które sprawiają, iż każdy będzie widzialny dla samochodu i w porę go zaalarmuje o naszej obecności na jezdni.