Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Blacha powlekana jako nowoczesny budulec służący w teraźniejszym budownictwie

  • Posted on: 4 August 2022
  • By: addmean
Stosunkowo od niedawna do pokryć i obróbek dachowych dosyć powszechnie
używana bywa blacha powlekana. Teraz nastąpił wysyp ludzi budujących domki jednorodzinne. Blacha powlekana jest ogromnie popularna ze względu na względnie niską cenę, a przy tym stylistykę i wytrzymałość materiału.
blacha
Author: Mark Gaw
Source: http://www.flickr.com
Użycie szczególnych przetłoczeń sprawia, że przypomina dachówki (blachodachówki), w przeciwieństwie do nich są aczkolwiek bardzo lekkie. Mogą być pokryte nawet kilkunastoma warstwami warstewek przeciwrdzewnych. Stopień odporności, solidności na uszkodzenia maszynowe również opłata zależą od typu ostatniej powłoki, która przypuszczalnie być wykonana z żywicy poliestrowej, polichlorku winylu albo poliuretanu z dodatkiem poliamidu. Mocną pozytywem blach powlekanych jest ich wymienialność, co znaczy, że przydają się do krycia kalenic o nachyleniu od 5° do 90°, zobacz tutaj przykłady . Blachodachówki są bezproblemowe w montażu głównie na graniach płaskich także dwuspadowych, gdy wykorzystuje się wielkoformatowe panele dosięgające od okapu aż do kalenicy wielkości 80-120 cm i długość aż do 15 m. Dużo firm prowadzi hurtową sprzedaż stali. W ich przedsiębiorstwach dostępne są także detale drobnowymiarowe sprawdzające się na grzbietach wielopołaciowych albo z sporą liczbą lukarn.blacha ze śrubami
Author: Mark Fickett
Source: http://www.flickr.com
Oba systemy mocuje się do łat. Ciężar poprawnie założonego pokrycia najczęściej nie przewyższa 15 kg/m2, zaś jego wytrzymałość to przynajmniej 50 lat. Blacha (malesapd.pl/oferta/blachy-trapezowe) powlekana dodatkowo zabezpieczona jest folią ochronną, która bywa bardzo dobrą ochroną przed defektami mechanicznymi, na okres transportu. W hurtowej sprzedaży stali natknąć się można na blachy powlekane w okazałej gamie kolorystycznej. Poza tym mogą być wyposażonym powierzchnie matową, lśniąca lub teksturową. Blacha powlekana ma duże zastosowanie począwszy od domowych urzadzeń, armatury, karniszy aż do bram garażowych, okiennic i materiałow wykończeniowych.