Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Budowa taniego domu

  • Posted on: 11 February 2021
  • By: addmean
Jednym z najważniejszych kryteriów, którym przeważnie kierujemy się w trakcie planowania budowy budynku, są koszta. Doskonałością, do jakiego dąży wiele osób jest sytuacja, w której wydatki przeznaczone na budowę domu nie przewyższą kosztów kupna mieszkania.


izolacja przeciwwilgociowa schemat
Author: Agnieszka Bykowska
Source: www.Projektoskop.pl
Początkującym inwestorom nierzadko wydaje się, że kluczowym kryterium jest rozmiar użytkowej powierzchni domku. Jest w tym dużo prawdy, jednakże rzeczywistość jest trochę bardziej zawiła. Naturalnie, im mniejszy domek, tym koszta będą niższe, ale jednocześnie musimy kierować uwagę na to, iż za budowę dwóch domków o podobnej powierzchni użytkowej możemy uiścić bardzo różne kwoty.

Gdy stwierdzisz, że warto zgłębić większą ilość danych wiążących się z omawianą tu tematyką, zerknij na źródło (http://www.aner.com.pl/prod/blachy-tytan-cynk) - w tamtym miejscu odnajdziesz analogiczne zagadnienia.

Projekty domów energooszczędnych o prostej bryle okazują się dużo tańsze, aniżeli fantazyjne projekty budynków. Zatem pierwszą sprawą, na którą powinni zwrócić uwagę inwestorzy, będzie stopień skomplikowania bryły domku. Najbardziej tanim wyjściem jest dobór projektu w formie prostokąta albo kwadratu, bez zbędnych niuansów architektonicznych. Kształt domu powinien mieć jak najbardziej regularne kształty. Stawiając na taki typ projektu domu, tym samym zagwarantujemy sobie bardziej ekonomiczną eksploatację domu.


Współcześnie coraz ogromniejszą wziętością cieszą się projekty domów bez podpiwniczenia.


Jednym z przyczyn takiego stanu sprawy są koszta – zbudowanie piwnicy pod całą powierzchnią mieszkalną domku może zwiększyć cenę budowy o mniej więcej dwadzieścia procent. Tak samo jest z garażem; kiedy zdecydujemy się na parkowanie (oznakowanie miejsc parkingowych) wozu pod chmurką, wówczas zaoszczędzimy na budowie ponadprogramowego pomieszczenia.