Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Budujesz swój dom? Specjalnie dla Ciebie przeprowadziliśmy porównanie podstawowych materiałów budowlanych - w tym artykule opisujemy dachówki ceramiczne

  • Posted on: 17 December 2021
  • By: addmean
Nie da się ukryć, że dachówka ceramiczna od mnóstwa lat jest niemal najbardziej klasycznym sposobem na wykończenie dachu. Wprawdzie parę lat temu taka dachówka wypadła z mody i została zastąpiona innymi sposobami pokrycia dachów, jednakże jeżeli właśnie stawiasz swój dom i musisz podjąć decyzję dotyczącą tego, jakich materiałów użyć do wykonania dachu, wtedy bez wątpliwości powinieneś zainteresować się dużymi zaletami dachówki ceramicznej.
Dachówka rustykalna   Holenderki OVH
Author: Wienerberger
Source: Wienerberger
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że dachówka z ceramiki jest praktycznie najtańszym sposobem na pokrycie dachu. Na rynku obecnych jest tak dużo różnych modeli dachówki ceramicznej, że właściwie każdy będzie w stanie wybrać dla siebie coś odpowiedniego oraz w zadowalającej go półce cenowej . Na dodatek sam montaż takiej dachówki jest niezwykle prosty, a co za tym idzie - nie pochłonie zbyt dużo pieniędzy. Warto również zaznaczyć, że taka ceramiczna dachówka płaska jest stosunkowo ciężka. To, co na pierwszy rzut oka może wydawać się dużą wadą, przy dokładniejszej analizie bez wątpienia stanie się sporą zaletą. dach - przenieś mnie do strony -
Ciężki dach będzie w stanie wytrzymać o wiele cięższe obciążenia - mamy tutaj na myśli dla przykładu działanie wiatru czy też obciążenia spowodowane śniegiem zalegającym podczas zimy na dachu. Wielki ciężar takiej dachówki przekłada się również na jej wielką stabilność. Kiedy zdecydujesz się na wykończenie dachu tego rodzaju dachówką, wówczas możesz mieć praktycznie pewność, że przez kilka najbliższych lat nie będziesz zupełnie musiał martwić się o to, czy na Twoim dachu nie powstają jakieś uszkodzenia.

Dachówka z ceramiki jest tak bardzo odporna na działanie czynników atmosferycznych, że przez mnóstwo lat potrafi pozostać praktycznie w nienaruszonym stanie . To wielce ważna informacja - szczególnie w sytuacji, kiedy zależy Ci na wysokiej trwałości Twojego domu. Jeśli zdecydujesz się na wykończenie dachu dachówką ceramiczną, wtedy niewątpliwie nie będziesz musiał przeprowadzać szybko remontu domu.

Dachówki z ceramiki są także wyjątkowo dźwiękoszczelne. Oznacza to, że takie pokrycie dachu sprawdzi się rewelacyjnie w przypadkach kiedy będziesz chciał wybudować dom (zobacz ofertę przedsiębiorstwa wolplan oleśnica) z poddaszem, na którym w przyszłości także mają znaleźć się sypialnie. Właściwe wyciszenie takich dźwięków pochodzących z zewnątrz da Ci gwarancję spokojnego snu.
Tags: