Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Chcesz zacząć budowę? Musisz zatroszczyć się o doskonałe podłoże, by była ona solidna

  • Posted on: 19 August 2021
  • By: addmean
Budowa budynku pociąga za sobą konieczność dokonania koniecznych przygotowań oraz zebrania właściwych dokumentów i maszyn. Należy także mieć na uwadze, że stawianie domu wiąże się z koniecznością zakupu odpowiedniego projektu, jak również znalezienia doskonałego terenu pod budowę. Żeby dowiedzieć się, czy wybrana działka wypełnia warunki wodno-gruntowe, trzeba zlecić badanie geotechniczne gruntu.

Czym odznaczają się takie badania (odwieź www)?

klasyfikacja gruntów
Author: NOAA Photo Library
Source: http://www.flickr.com
Badania geotechniczne są niezbędne na każdej działce, gdzie wykonywana będzie budowa - http://www.primeproject.pl/ -, bez względu na to, czy budowany będzie prywatny budynek, czy wielki obiekt biurowy. Badanie gruntu pomaga stwierdzić, czy kupiony teren jest właściwy pod zabudowę, też zadbać o dopasowany projekt budynku i rodzaj fundamentów do wykazanego podłoża. Należy mieć świadomość, że od wykonania tego badania uzależnione jest to, czy wzniesiony obiekt okaże się trwały oraz czy będzie pewny dla zamieszkałych w nim osób.Z jakiego powodu badania gruntów są tak istotne?

Badania geotechniczne są bardzo ważne dla solidności oraz kondycji budynku - więcej na ten temat. Jeszcze do niedawna mało który inwestor decydował się na zrobienie tego typu badań, w dużej mierze przez to, że nie operowano właściwym sprzętem i nie przykładano tak bardzo uwagi do budowania według projektów. W rezultacie budynki stawiane na działce, na której nie wykonano badania gruntu, wielokrotnie były zawilgocone, miały podlewane piwnice, a także dochodziło to uszkodzeń ścian i fundamentów. Obecnie przykłada się sporą wagę do tego rodzaju pomiarów, ponieważ dzięki nim można dobrać lepszy projekt i zapobiegać niszczącemu działaniu wody.

Bardzo ważna stabilizacja podłoża

grunt
Author: Dimitris Siskopoulos
Source: http://www.flickr.com
W przypadku wyznaczania drogi podjazdowej do domu lub planowania parkingu w pobliżu budynku użytkowego, bardzo ważna okazuje się stabilizacja podłoża. Polega ona na wzmocnieniu podłoża specjalnie przygotowaną mieszanką kruszywa bądź gruntu. Proporcje tego typu mieszaniny są ustalane za pomocą testów laboratoryjnych. W wyniku tych działań osiąga się powierzchnię gruntu, która jest zabezpieczona przed działaniem wody, mrozu czy odkształcanie się pod wpływem przejeżdżających samochodów. Pozwala to utrzymać drogę lub inną powierzchnię w dobrej kondycji i zapewnić sobie wygodny dojazd do domu lub firmy.