Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Co to jest anodowanie metali?

  • Posted on: 29 April 2021
  • By: addmean
Anodowanie to proces mający na celu wytworzenie na nawierzchni metalu warstewki tlenku, jaka skutecznie ochrania metal przed niekorzystnymi wpływami atmosferycznymi.


Warstewka tlenku aluminium posiada bardzo dużą wytrzymałość na ścieranie.
anodowanie śląskie
Author: Barbara Ann Spengler
Source: http://www.flickr.com


Z tej przyczyny anodowane materiały wspaniale nadadzą się do części maszyn które są w ruchu albo pracujących. Oprócz wyszczególnionych w tym miejscu zalet możemy dodać, iż koszt anodowania będzie mniejszy niż koszt malowania proszkowego. Warstwa anodowana jest nietoksyczna a także chemicznie stabilna. Wytrzymałość na temperaturę anodowej powłoki jest jednakowa jak metalu ochranianego, w przypadku aluminium będzie to punkt topnienia aluminium. Żadna farba (zobacz: farba metaliczna do ścian) nie posiada takowych własności temperaturowych. Jeżeli warstwa jest malowana, wówczas odcień utrzyma się przez wiele lat, nie tracąc nic przy tym na zabarwieniu ani też nie pokrywa się plamami. Trzeba zaznaczyć, że warstewka anodowana jest odporna na promieniowanie ultrafioletowe.

Nie czekaj! Jeśli zaintrygował Cię ten wpis, to przejdź na adres tego serwisu (http://www.miloni.pl/nowoczesne-stoly-drewniane) i zobacz, co dla Ciebie z pasją opracowaliśmy.

Pod wpływem promieniowania UV odcień anodowanej powłoki nie płowieje.


stropy
Author: Simon Samtleben
Source: http://www.flickr.com


Powłoka anodowana nie dość że chroni metal przed działaniami czynników zewnętrznych, to jeszcze jeśli jest farbowana, ma śliczny, trwały oraz jednostajny metaliczny kolor. Jest to bezcenna cecha szczególnie istotna przy budowie fragmentów konstrukcji zewnętrznych, jak sklepowe lady czy też drzwi wystawowe. Przemysł już od parędziesięciu lat z sukcesem wykorzystuje powłoki anodowane, albowiem mają swoje bezdyskusyjne zalety. Anodowanie w użyciach przemysłowych to już standard.
Stąd profile anodowane wykorzystywane są w przemyśle lotniczym, robi się z nich drzwi prysznicowe itp. Wpisując w wyszukiwarkę hasło: anodowanie śląskie, bez kłopotu odnajdziesz szukane przedsiębiorstwa w twoim sąsiedztwie.