Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Co mieć na uwadze podczas wyboru swojego mieszkania, jak sprawnie sfinansować jego zakup.

  • Posted on: 4 May 2021
  • By: addmean
Planują kupno swego wymarzonego mieszkania przede wszystkim trzeba się zastanowić, w jaki sposób sfinansować taki nabytek. Biorąc pod uwagę wysokość pensji w Polsce dość trudno będzie zaoszczędzić na tyle dużo, aby można było za te oszczędności zakupić jakiś mieszkalny lokal. Przeważnie konieczne będzie wzięcie kredytu, ale to znowu będzie się wiązać z koniecznością załatwienia wielu formalności.
mieszkanie
Author: Milestone Management
Source: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności niezbędna będzie odpowiednia zdolność kredytowa, tu będzie najlepiej, jeżeli dwie osoby będą się mogły wykazać odpowiednimi dochodami. W ostatnim czasie banki znacznie zaostrzyły kryteria oceny zdolności, przede wszystkim ma to na celu zabezpieczenie spłaty zobowiązań. Jeśli rata kredytu miałaby być za duża w stosunku do osiąganych zarobków, to z otrzymaniem pozytywnej decyzji mogą być jakieś problemy.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w treści (http://www.procleaner.pl/o-firmie/) podobnego portalu? To właśnie w nim znajdziesz uzupełniające dane dotyczące omawianej tu tematyki.

Poza tym istotną rzeczą jest posiadanie wkładu własnego. Przy droższych mieszkaniach wynosi on nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, po niedawnych zmianach możliwości na otrzymanie kredytu na całą kwotę zakupu raczej nie są duże.Kolejną istotną sprawą podczas zakupu mieszkania jest określenie, czy będzie ono nowe czy używane. Obie te opcje mają sporo zalet i wad, i trzeba przed kupnem zastanowić się odpowiednio nad każdym aspektem. Używane mieszkania są przeważnie położone w dzielnicach, które już posiadają pewną infrastrukturę, więc łatwo będzie zobaczyć, co tam już jest. Czytaj dalej: .rzeszów
Source: pixabay
Jeśli się ma malutkie dzieci, to takie rzeczy jak przedszkole, szkoły czy przychodnie są bardzo ważne, i należy dokładnie sprawdzić, jak to w konkretnym miejscu wygląda. Może się bowiem okazać, że trzeba będzie każdego dnia robić dalsze wędrówki na jakieś sąsiednie osiedle, co może być dużym problemem organizacyjnym.

Kliknij ten link - znajdziesz w tym serwisie zbliżone wiadomości, więc to omówienie prezentowanej tematyki z pewnością też będzie godne polecenia.

Przy mieszkaniach budowanych na nowych osiedlach problem ten jest jeszcze bardziej widoczny, bo tam często nic tam nie będzie. Co prawda deweloperzy obiecują, że wszystkie niezbędne instytucje i obiekty powstaną, lecz niekiedy trzeba oczekiwać wiele lat na spełnienie takich obietnic.