Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Co należy do zadań kierownika budowy

  • Posted on: 13 May 2020
  • By: addmean
Kierownik budowy nadzoruje budowę obiektu i będzie za nią odpowiedzialny. Musi zorganizować a także prowadzić budowę w taki sposób, aby była pewna jak też zgodna z regulacjami higieny pracy.


Obowiązki kierownika budowy to prowadzenie specyfikacji – zarejestrowanie budowy jak też wykonywanie wpisów do dziennika budowy oraz wypełnianie wpisanych tam instrukcji. Kierownik budowy akceptuje też poszczególne etapy robót - sprawdź. Ponadto, musi zapewnić geodezyjne rozplanowanie obiektu, a również należycie zabezpieczyć plac budowy.

Stworzyliśmy artykuł o pokrewnej tematyce. Jest on na następnej witrynie. Kliknij zatem w poniższy link i dowiedz się szczegółów z tym powiązanych.

Winien zadbać o tablicę informacyjną jak też ogłoszenie z danymi tyczącymi się bezpieczeństwa jak też ochrony zdrowia. W późniejszej fazie preparuje dokumentację powykonawczą budynku.


praca - panorama
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com
kwiaty na balkonie
Author: Jean-François Gornet
Source: http://www.flickr.com
Kierownik budowy jest to osoba, która deklaruje, iż nasz dom jest zrealizowany zgodnie ze sztuką budowlaną jak też przepisami oraz nadaje się do zamieszkania. Z tego względu powinien wziąć udział w odbiorach poszczególnych etapów prac jak też zagwarantować anulowanie prawdopodobnych niedokładności, usterek.

Zainspirował Cię ten post? Będzie nam przyjemnie, jeśli zdecydujesz się na przejrzenie innych. Po prostu naciśnij ten link (http://www.invado.pl/) i wejdź do nowej witryny.

Inwestor nie jest w stanie w pojedynkę zgłosić domu do odbioru, winien dołączyć do niego oświadczenie kierownika budowy o skończeniu prac budowlanych - czytaj tu.


Kierownik budowy jest zobligowany oddać inwestorowi dwa oświadczenia: pierwsze stwierdzające, że obiekt został wykonany zgodnie z projektem budowlanym, warunkami pozwolenia na budowę i przepisami; drugie dotyczące uporządkowania jak też doprowadzenia do poziomu „używalności” terenu budowy, a także – innych lokalizacji wykorzystanych w czasie budowy, przykładowo drogi, sąsiedniej działki itd.


Na stanowisku kierownika budowy, ze względu na doniosłość funkcji, inwestor powinien zaangażować jednostkę obowiązkową jak też odpowiedzialną.