Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Co powinniśmy wiedzieć o gazowych piecykach?

  • Posted on: 4 March 2022
  • By: addmean
Planujesz kupno piecyka gazowego? Podpowiadamy, o czym musisz pamiętać, aby dokonać należytego wyboru, jakie są ceny piecyków, a także jak o nie dbać, by służyły długo.


Gazowe piecyki (czy też inaczej gazowe podgrzewacze wody) powieszone są najczęściej nad wannami, w umywalniach.
piecyk
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Można je też zobaczyć przy będących głównym oraz bezpośrednim źródłem gorąca kotłach – chociaż piecyków używa się nierzadko w blokach, w których piwnicach nie można zainstalować kotłów. Piecyków nie brakuje także w starych blokach wykonanych z wielkiej płyty, jak także w podobnie skonstruowanych wieżowcach oraz wszędzie tam, gdzie sieć połączeń gazowych jest poprawnie rozwinięta. Piecyk ów montuje się też w starych budowlach wolnostojących. W nowych blokach nierzadko zastępują je podgrzewacze wody na prąd. Z uwagi na to, iż gazowe podgrzewanie jest znacznie tańsze niż to, jakie wymaga użycia prądu elektrycznego, piecyki gazowe często znajdują użycie w przedsiębiorstwach.


Villa Mare
Source: villamare.com.pl


Najistotniejszym procesem, z jakim mamy do czynienia w tego wariantu urządzeniu jest spalanie metanu lub też innego gazu o postaci płynnej – stąd gaz musi dopływać bezustannie, jeśli piecyk (zobacz: piecyki) ma działać bez zarzutu. Płomień w piecyku powinien zapalać się tylko w momencie, gdy włączymy gorącą wodę (w trybie okresowym działa też przepływowy kocioł centralnego ogrzewania) albo nie gasnąć w ogóle. Każde z tych dwóch wyjść ma swoje atuty.
Dzięki pierwszemu wyeksploatujemy mniej gazu, za to to drugie oszczędzi nam długiego czekania na gorącą wodę. W piecykach realne są 3 sposoby regulowania wody: ręczny, ręczny i samoczynny oraz elektroniczny.