Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Co to są kotłownie, w jakim miejscu ich niestety nie ma, a w jakim miejscu od długiego czasu są?

  • Posted on: 1 January 2022
  • By: addmean
Stare rodzime powiedzenie twierdzi, że podróże uczą. Jest to naturalnie pewnik, gdyż w czasie różnorodnych podróży, nawet tych turystycznych, obywatele spotykają się z pozostałymi cywilizacjami, które przez lata wyrobiły sobie innego wariantu świadczenia niżeli stosujemy my.


Z jakiego powodu? A choćby przeto, iż mieszkają w innej strefie pogodowej niż my.
Dla przykładu czy pamiętasz, że w ojczyźnie faraonów, państwie, jaki uznawany jest za tropikalny również czasami panuje temperatura rzędu kilku st.? Gdy termometry pokazują takową temperaturę w Polsce, mówimy, że jest chłodno i idziemy do cieplejszego budynku. Egipcjanin natomiast ma wtenczas spory problem. Z jakiego powodu? Przywykli do dużych temp. obywatele tego kraju nie znają zasad C.O oraz nie rozumieją co to są kotłownie. Innymi słowy jeżeli na dworze okazują się być tam cztery st. Celsjusza, to w lokalu utrzymuje się podobna temperatura. Nic przyjemnego, jak nietrudno jest się domyślać. To interesujące, gdyż zasada działania centralnego ogrzewania jest im z pewnością znana od długiego czasu. Skąd tego typu myśl? Gdyż Egipt posiada swoje wojska morskie, które mają przeszło 120 okrętów.


kotłownie
Author: Berliner.Gazette
Source: http://www.flickr.com


Profesjonaliści
Author: Benjamin Vander Steen
Source: http://www.flickr.com


A co mają statki do ogrzewania? Więc na takich okrętach militarnych na pewno są różne kotłownie, czyli miejsca posiadające kotły kotły wodne CO.


Siły te są co najmniej od kilku dziesiątek wiosen, a to dosyć wiele czasu, aby tę technologię przenieść ze statków do różnorodnych budowli. My w Polsce natomiast stosujemy ją od bardzo dawna, przeto w okresie zimowym nie narzekamy chyba na zbytnio niskie temperatury w swych domkach.