Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Co trzeba zrobić w zakupionym od dewelopera lokalu mieszkalnym, żeby można w nim było zamieszkać

  • Posted on: 27 May 2022
  • By: addmean
Nowy dom albo mieszkanie w bloku to duża radość, ale też sporo pracy związanej z jego urządzeniem i umeblowaniem. Nawet w przypadku mieszkania używanego trzeba najczęściej niektóre rzeczy poprawić, niekiedy dokupić jakieś meble albo odremontować kuchnię i łazienkę. Przy nowych mieszkaniach jest znacznie więcej rzeczy do zrobienia.
nowe mieszkania
Author: Matt Buck
Source: http://www.flickr.com
Deweloper przeważnie oddaje mieszkanie, które sprzedał w stanie surowym. Oczywiście wszystkie media są położone, ale najczęściej na ścianie będą gołe tynki, a na podłodze surowy, niedawno wylany beton. Do wykonania więc w pierwszej kolejności będą podłogi oraz ściany. Na ściany powinno się od razu położyć gładzie, co prawda podniesie to nieco ogólne koszty, ale dzięki temu staną się one bardzo równe. Czy zechce się pomalować je w jakimś kolorze, czy na przykład nakleić fototapetę, to w każdym przypadku doskonale będą się nadawać. Przy gładziach kurzy się ogromnie, i jeśli ktoś planuje, że na początku zostawi sobie tynki, a później wróci do gładzi za parę lat, to liczyć się powinien z tym, że będzie miał bardzo dużo sprzątania.Kuchnia i łazienka (więcej info o akcesoriach do łazienki - oryginalne półmiski) to z kolei miejsca, w których idealnie będą się sprawdzać płytki. W łazienkach da się je wręcz położyć do samej góry, w kuchniach najczęściej pojawiają się do wysokości mebli, a wyżej jest już normalna ściana. Oczywiście na podłogach powinny być tam odpowiednie kafelki, albo odporne na działanie wody parkiety albo deski, bo na niedobór wilgoci raczej nie można tam narzekać.

urządzony pokój
Author: Tikkurila
Source: Tikkurila
Za to w pokojach i salonach przeważnie wybiera się jest drewno, mogą to być deski, różne rodzaje paneli(polecamy panele ogrodzeniowe) czy też mogące wytrzymać kilka dekad parkiety z dębu lub buku.oferta deska warstwowa jesion deska warstwowa jesionNastępnymi etapami, aby porządnie wykończyć swój wymarzony dom i wnętrze, powinien być zakup potrzebnych mebli. Kuchnie (wyposażenie do kuchni - nasza strona internetowa) dość często robi się indywidualnie, dzięki temu w pełni będzie wykorzystana powierzchnia pomieszczenia, a dodatkowo można ją będzie zaplanować dokładnie w taki sposób, jak będzie się chciało. Gdy meble już będą poustawiane, to pozostanie jeszcze jeszcze do zrobienia mnóstwo drobiazgów, takich jak zawieszenie karniszy, półek i lamp.