Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Co warto wiedzieć o technologii LED? Jakie ma walory i od czego zależy jej niezwykła trwałość

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
Im dłużej źródło światła jest w użyciu, tym bardziej oferuje korzyści finansowych oraz ekologicznych. Pomimo nieznacznego obniżenia wartości strumienia świetlnego w czasie eksploatacji, LED mogą pozostać w użyciu dłużej niż pozostałe źródła światła. Potencjał techniczny takiej technologii nie został jeszcze do końca wyczerpany. Z tego powodu LED to przyszłość oświetlenia.


żarówka
Author: mattwalker69
Source: http://www.flickr.com
Jak prezentują się czynniki mające wpływ na niezawodność a także solidność pojedynczych LED? Trwałość LED jest w stanie bez trudu przekroczyć 50 000 godzin.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie godny uwagi, to kliknij tu. Zaprezentowane tam materiały też Cię zaintrygują - to niezwykle użyteczne informacje (https://www.ehsbiznespartner.pl/).

W porównaniu z innymi źródłami światła LED bardzo rzadko się psują. Jedyną wadą jest nieznaczna redukcja strumienia świetlnego w okresie eksploatacji. LED praktycznie nie potrzebuje konserwacji przez pełny czas pracy. Opisane poniżej czynniki które wpływają na pojedynczą LED mogą również mieć wpływ na cały moduł LED.

Emisji światła współtowarzyszy wydzielanie ciepła, które wpływa na trwałość oraz strumień świetlny LED. Odnosi się to zarówno pojedynczych LED, jak i całych modułów czy led rgb. W tej sytuacji konieczne jest, żeby rozproszyć ciepło instalacje grzewcze szczecin poprzez optymalny sposób instalacji lub właściwe radiatory. Najbardziej istotna zasada to: im mniejsza temperatura, tym dłuższa będzie wytrzymałość LED. Przyczyny występowania naprężeń mechanicznych mogą być różnorodne. Mogą one nastąpić podczas procesu produkcji, montażu albo sprzedaży LED, a również w czasie użycia niektórych materiałów, w których pod wpływem dużych wahań temperatury tworzą się silne naprężenia. Jeżeli LED będą wystawione na działanie takich sił, być może to niezbyt dobrze odbić się na ich solidności, a nawet doprowadzić do pełnego zniszczenia. Więcej tutaj.


panel oświetleniowy
Author: lungstruck
Source: http://www.flickr.com
Każda żarówka LED i każdy moduł LED jest w stanie działać w optymalnym zakresie natężenia prądu. Im niższe jest natężenie, tym mniejsza ilość energii zostanie uwolnione i tym bardziej niska jest emisja ciepła, co bezpośrednio wpływa na trwałość LED. Kształt i konstrukcja obudowy LED odgrywa ważną rolę w procesie starzenia się różnych komponentów pod wpływem światła który jest emitowany przez chip. W wielu przypadkach wbudowany odbłyśnik będzie się bardziej szybko przez kilkaset początkowych godzin działania w wyniku działania wysokiego natężenia oświetlenia oraz luminancji światła które jest emitowane przez chip. To oznacza, iż żarówki LED są rewelacyjne i powinniśmy w nie zainwestować, ale jednocześnie nie zapominajmy o różnych minusach, jakie jednakże można zminimalizować.