Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Co zrobić i co uwzględnić, aby nasz budowany dom był jeszcze bardziej nowoczesny i energooszczędny?

  • Posted on: 23 March 2020
  • By: addmean
We współczesnych czasach architekci stawiają na innowacyjne technologiczne rozwiązania, które mają za cel zatrzymać wewnątrz jak najwięcej ciepła. Sprawia to, że koszty eksploatacji domów są stosunkowo niskie, co można zauważyć po korzystnych rachunkach za energię elektryczna i co niewątpliwie doceniają ich właściciele. Co możemy uczynić, aby tworzony przez nas budynek był bardziej opłacalny energetycznie?

dom - malowidło
Author: Erika Augusto
Source: http://www.flickr.com
stykówka - dom
Author: Erika Augusto
Source: http://www.flickr.com
dom - fotka
Author: Erika Augusto
Source: http://www.flickr.com
Podstawową rzeczą, którą musimy przemyśleć jeszcze przed początkiem budowy domu, jest jego wielkość oraz kształt.

Masz chęć poznać większą ilość ciekawych informacji na opisywany wątek? To poczytaj szczegóły (http://www.malesapd.pl/?url=oferta/plyty-poliuretanowe), które właśnie takie informacje posiadają.

Jeśli chodzi o domy parterowe nowoczesne rozwiązania grzewcze są znacznie prostsze do zaplanowania. Im wyższy budynek, tym kłopot dogrzewania oraz utraty ciepła i niezbędnej do jego wyprodukowania energii staje się coraz poważniejszy. Sprawdź moją stronę:


Projekty domów energooszczędnych odznaczają się zazwyczaj również standardową formą, bez dekoracyjnych dobudówek i zakrzywień – elementy te są bowiem dosyć ciężkie do ogrzania i mogą prowadzić do znaczącej straty ciepła w okresie zimowym. Najkorzystniej i najbardziej ekonomicznie jest zatem zbudować dom o nieskomplikowanym kształcie oraz prostej konstrukcji dachu – wszelkie innowacje w tej dziedzinie mogą być ciężkie lub wręcz niemożliwe do zaizolowania.

Zdecydowanie pomocna strona, dobrze odwiedzić:

Projekty domów energooszczędnych potrzebują również użycia specjalnych materiałów, które zapobiegną niekorzystnej stracie ciepła. Już na poziomie pisania projektu należy omówić z architektem takie kwestie, jak grubość ścian i dachu oraz ich ocieplenia, jak również wydajność grzewczego systemu. Jeśli chodzi o domy parterowe nowoczesne budownictwo każe wykorzystywać jeszcze bardziej ostre wymagania niż te, które są zapisane w standardowych budowlanych zaleceniach.

Jeśli interesują Cię materiały przedstawione na tej witrynie, to z pewnością świetna strona (https://www.itb.pl/badania-korozyjne.html) również będzie dla Ciebie godna uwagi.

Sprawi to, że budynek będzie jeszcze bardziej opłacalny energetycznie, co przyniesie nam jeszcze wyższe korzyści. Opłaca się również zainwestować w dobrej jakości jakości materiały, które charakteryzują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi – dzięki temu większa ilość ciepła pozostanie wewnątrz domu, a my będziemy mogli cieszyć się znacznie niższymi rachunkami za użytkowanie prądu elektrycznego.