Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Czy to, że w Polsce nie ma organizacji wyspecjalizowanej w ocenie serwisów internetowych, wpływa na jakość rzeczową zamieszczanych w nich informacji

  • Posted on: 24 March 2022
  • By: addmean
Dzisiaj potrzebując z jakiejkolwiek dziedziny wiadomości, najchętniej sięgamy do sieci. Z trudem możemy odnaleźć materiały informacyjne przydatne a jeszcze trudniej umieć jest odróżnić od tych niewłaściwych i niepewnych.

Deweloper
Author: William Murphy
Source: http://www.flickr.com
Prawdą jest, że internet proponuje nam niebywale bogate pokłady informacji o dzisiejszym świecie. Nie podważając przymiotów tego medium, nie wolno zapominać, że używanie go wymaga od nas posiadania minimalnej wprawy, np. prawidłowego konstruowania haseł ale przede wszystkim zdolności weryfikacji i wyboru otrzymanych informacji. Ponadto powinniśmy pamiętać, że liczba informacji nie jest adekwatna względem prezentowanej tam wiedzy - do poczytania.W sieci zamieszczać informacje może każdy, każdego dnia bowiem rejestruje się tysiące nowych serwisów. Naturalnie są dobre serwisy internetowe, które umieszczają cenne porady dla deweloperów - więcej tutaj - ale mimo to, trzeba do takich sugestii podchodzić z dystansem. Spora część materiałów informacyjnych udostępnianych w internecie zawiera poglądy ich twórców.

Poniekąd jeżeli na pierwszy rzut oka tekst jest informacyjny, podczas uważnej lektury odkryjemy jego subiektywny punkt widzenia . Jest to dostrzegalne zwłaszcza w trakcie promowania artykułu chociażby budowlanego. Po pierwsze przekazuje się informacje o danym artykule budowlanym a po drugie ukazuje się uznaniową ocenę tegoż produktu w rodzaju: najlepszy, sprawdzony, itp.
Dzieje się tak, dlatego, że każdy z tych serwisów nie tylko chce przekazać nam wiadomości z branży budowlanej, ale także ma poczucie istnienia konkurencji. Umiejętność oddzielenia oceny od faktów jest kluczowa bo umożliwia wyrobienie własnej poglądu na dany temat.

Uczciwie zalecamy ten portal (http://bramkor.pl/bramy/bramy-segmentowe-wisniowski) wszystkim, którzy bez efektów poszukują tekstów o analogicznej tematyce oraz które są tak samo niebanalne. Kliknij i zobacz.

Należy również pamiętać o dysproporcjach pomiędzy informacją a poglądem.

Nie każdy tekst przedstawia materiały informacyjne w obiektywny sposób. Jakkolwiek przekonania, nawet jeśli nie odpowiadają naszym przekonaniom, mogą okazać się użyteczne. Nie warto również polegać tylko na jednym źródle wiedzy, za każdym razem potrzebna jest przegląd poznanych treści.