Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Czy dobrze jest wybrać schody jesionowe? Jakiego rodzaju zalety ma ten surowiec?

  • Posted on: 3 August 2022
  • By: addmean
Niepowtarzalny klimat w domu oraz ładna aranżacja to spora zasługa użytych materiałów. Wiadomo wszak, iż drewno, kamień, albo też każdy inny surowiec wpłynie w inny sposób na wnętrze oraz jego odbiór.
rośliny
Author: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Source: Optiflame/Glen Dimplex Polska


Szczególne miejsce gdy chodzi o zestawienie różnego rodzaju materiałów zajmuje drewno. Są różne gatunki drewna używanego w mieszkaniach. W jaki sposób sprawdza się w tej roli jesion?


Całkiem sporo osób wybiera schody jesionowe. Jakiego rodzaju zalety ma taki rodzaj materiału? Na pewno należy wspomnieć o wyjątkowych walorach wizualnych takiego gatunku drewna. Jesion ma bardzo ładną naturalną barwę oraz dekoracyjne usłojenie, które dodaje takim schodom ładnego wyglądu. Jak każdy gatunek drewna, tak też jesion (zobacz domański) może zostać zabarwiony chociażby za pomocą bejcy. Takie rozwiązanie jest oczywiście dobre, gdy chcemy dopasować barwę drewna do już istniejących w domu drewnianych elementów, czy mebli.


Schody drewniane jesionowe posiadają tą wyjątkową zaletę, iż są odporne na obkurczanie się czy pęknięcia. W przypadku drewnianych wyrobów, odkształcanie się w związku ze zmianami temperatury jak i ilości wilgoci, to duża zmora właścicieli domów. Niestety jednak drewno jest niezwykle wrażliwym materiałem, ale kiedy posiadamy schody z jesionu, to takim aspektem nie trzeba się przejmować.
Pomimo tego, iż jesion nie jest tak trwałym drewnem, jak przykładowo dąb, to warto jednak zastanowić się nad użyciem go, jako materiału na schody. Wiele ludzi już tak zrobiło i z pewnością są zadowoleni właśnie z takiej decyzji. Jesion, jako drewniany surowiec na schody będzie służył nam wzorowo.