Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Czy obecnie każdy, kto tylko będzie chciał może postawić wymarzony dom.

  • Posted on: 20 November 2019
  • By: addmean
Zgodnie ze starym porzekadłem ludowym, zadaniem każdego mężczyzny będzie spłodzić potomka, zasadzić drzewo i postawić własny dom. O ile pierwsze dwa zadania nie powinny nastręczać większych problemów, o tyle postawienie domu będzie już znacznie poważniejszym wyzwaniem. Wiele osób nie chce się nigdy decydować na tego typu rozwiązanie, wybierając znacznie wygodniejsze życie na mniejszym metrażu mieszkania w jakimś bloku.


Kravento Basso i płyty Sheridan
Author: Libet
Source: Libet
Jakiś czas temu własne cztery kąty były stawiane przeważnie własnymi siłami, wykorzystując pomoc rodziny, wujków i znajomych oraz zatrudniając tanią siłę roboczą w postaci sąsiadów z okolic. Takie inwestycje ciągnęły się długimi latami, bywało, że koniec budowy następował dopiero w drugim pokoleniu. Wszystko z powodu trudnej dostępności wszystkich koniecznych materiałów budowlanych oraz konieczności finansowania wszystkiego z posiadanych oszczędności, a te trzeba było na bieżąco składać. Obecnie konieczną kwotę pożycza nam bank, a budowa domów jest usługą profesjonalnych firm. W takiej sytuacji nie dziwi więc, że wiele domów powstaje w ciągu kilku zaledwie miesięcy.

Teoretycznie to wspaniałe możliwości, należy jednak mieć na uwadze kilka rzeczy. Na początku, nie każdy otrzyma kredyt w banku, a odkładanie z własnej kieszeni zająć może kilkadziesiąt lat. Przez ten czas inflacja może zjeść połowę takich oszczędności i dom nadal będzie stał jedynie w marzeniach. Po drugie, co ciekawe, budowa domów nie jest obecnie budowaniem szarych, jednakowych sześciennych brył z kilkoma oknami. Raczej nie wystarczy, jak to bywało dawniej, zobaczyć jak się stawiał wujek oraz sąsiedzi i postawić własne mury przy pomocy zaprzyjaźnionego majstra. Czytaj więcej: cortonbau.pl.


domy aktywne
Author: VELUX Polska
Source: VELUX Polska
Bardzo duża ilość materiałów i techniczne możliwości spowodowały, że dzisiaj domy mają nietypowe okna, balkony w ciekawych miejscach i tarasy. Pomieszczenia także są rozmieszczane zgoła inaczej niż kilka dekad temu.

Przejdź na naszą witrynę. Wyszukasz tam codziennie wyłącznie kompleksowy wpis (http://styro-papa.pl/pl/folia-grunty/). Rzetelne informacje zapewne spełnią Twoje wymagania.

Do dyspozycji jest wiele tysięcy projektów gotowych, a dla szukających czegoś więcej pozostają biura projektowe.

Jeśli przedstawiony w tym miejscu artykuł okazał się dla Ciebie ciekawy, kliknij tutaj, gdyż z pewnością warto zobaczyć także też inny podobny materiał.

Można więc bez żadnego problemu wyszukać taki projekt, jaki całkowicie będzie odpowiadał.