Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Czy postawić na standardowy czy zrobiony na zamówienie projekt domu?

  • Posted on: 27 May 2022
  • By: addmean
Posiadanie domu jest marzeniem wielu par, jednakże w tak samo licznych przypadkach pozostaje jedynie w sferze wspomnianych marzeń. Wszystko oczywiście przez finanse, które w większości przypadków stanowią podstawowe ograniczenie. Gdy z kolei nasz budżet umożliwia postawienie nieruchomości, czeka nas z kolei sporo przygotowań i pracy.


Jednym z etapów stawiana domu jest wybranie odpowiedniego projektu, będącego podstawą budowy. Projekty domów przygotowywane są przez wyspecjalizowane agencje, które trudnią się oferowaniem kompleksowych rozwiązań w tym obszarze. Projekt bowiem to na ogół spora dokumentacja uwzględniająca poszczególne opcje projektu – najczęściej chodzi o projekt architektoniczny, konstrukcyjny i związany z obowiązującymi instalacjami. Powinny być one przygotowane przez profesjonalistów z branży, a zatem do dokumentacji dołączone powinny być niezbędne uprawnienia projektantów wykonujących projekt poświadczające ich kwalifikacje.

dom jednorodzinny
Author: LIBET
Source: LIBET
Projekt budowlany jest kluczem do tego, aby dostać pozwolenie na budowę oraz możliwość jej realizacji. Powinien spełniać on wszystkie wymagania objęte w planie zagospodarowania przestrzennego i w prawie budowlanym. Wiele osób budując dom (polecamy nowoczesne projekty małych domów) stara się korzystać przede wszystkim z gotowych projektów oraz takich, które można bez problemu zaadoptować do istniejących warunków. Rzecz jasna alternatywnym wyjściem jest wykonanie projektów indywidualnych, na życzenie. Są to projekty skrojone na miarę wszystkich potrzeb klienta, czyli uwzględniające jego preferencje dotyczące kształtu architektonicznego budynku oraz jego funkcjonalności. Takie projekty są natomiast z oczywistych powodów zazwyczaj droższe.


Czy postawić na gotowy czy indywidualny projekt nieruchomości? Zwykle, nawet jeżeli mamy pewne wyobrażenie na temat tego jak ma wyglądać nasz przyszły dom, jest to wyobrażenie zbyt ogólne, dlatego warto poszerzyć swoją wizję w tym obszarze skupiając się na gotowych projektach. Na profesjonalnych stronach internetowych związanych z tą tematyką możemy wyszukać wiele projektów domów jedno- i wielorodzinnych, z którymi warto się zaznajomić i wybrać najlepszy wariant domu(polecamy czerpnia dachowa) i najlepsze rozplanowanie nieruchomości.