Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Czy powinniśmy zamontować odgromnik?

  • Posted on: 10 October 2019
  • By: addmean
Czy warto zainstalować odgromnik na naszym domu? Należy o tym pomyśleć jako że w miejscu, w którym bije grom, napięcie sięgać może paruset milionów woltów. Moc takiego wyładowania sięga 700 bilionów watów i potrafi prędko spowodować pożar domu.
Drewnochron Bariera Plus
Author: Drewnochron
Source: Drewnochron


Jesień to dobry czas na zaplanowanie nowych alejek. Na zdjęciu nawierzchnia z kostki Romano w kolorze piaskowo beżowym
Author: Libet
Source: Libet


Silne wyładowania elektryczne, które akompaniują burzom, stanowią zagrożenie nie jedynie wtenczas, kiedy grom trafi wprost w dom. Niszczącą siłę ma również gigantyczne napięcie indukowane poprzez wyładowania w elektrycznej instalacji jak też w metalowych fragmentach domku. Mimo to wielu inwestorów prywatnych, kierując się niewłaściwie zrozumianą oszczędnością, frapuje się nad tym, czy w nowo budowanym budynku zainstalować piorunochron.


obrazeczek - czas
Author: Dawid Dawidowski
Source: http://www.flickr.com


Rozmyślając o bezpieczeństwie własnego budynku, nie warto inspirować się jedynie przepisami prawa.

Omawiany materiał, który na tej stronie publikujemy, jest niezwykle emocjonujący, jednak warto dodatkowo przejrzeć pokrewne wiadomości - więcej pod wskazanym adresem (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory/samsung/klimatyzatory-nascienne-samsung/klimatyzatory-nascienne-samsung-prestige).

Ważny będzie również zdrowy rozsądek. Jeżeli domek stoi samotnie, z daleka od pozostałych zabudowań i wysokich drzew, wtenczas bez względu na postulowania natury formalnej powinniśmy go wyekwipować w odgromnik. W stosunku do ceny całego domku nie jest to ogromny wydatek, zaś daje bezcenne wrażenie bezpieczeństwa, gdy zbliża się burza . Jeśli ogromna energia, jaką niesie ze sobą trafienie pioruna, nie zostanie szybko odprowadzona do ziemi, wszystko, cokolwiek stanie jej na drodze, ulega zniszczeniu czy też poważnemu uszkodzeniu.

Jeżeli masz ochotę uzyskać inne materiały na opisywany temat, to sprawdź proponowane www, które posiadają też dane na podnoszone zagadnienie - wejdź więc tu.

Jedynie piorunochron będzie w stanie efektywnie ochronić budynek przed niszczącą siłą potężnego rozładowania elektrycznego.
Ażeby jednakże czuć się naprawdę bezpiecznie, nawet jeśli niebo pokrywa się czarnymi chmurami, należy ubezpieczyć dom a także zadbać, aby w warunkach polisy znalazła się również ochrona przed konsekwencjami burzy.