Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Czym i kiedy docieplać ściany zewnętrzne domu?

  • Posted on: 8 June 2021
  • By: addmean
W zależności od parametrów termoizolacyjnych ścian, ich nawierzchni oraz rodzaju nagrzewania budynku, z domu uciekać może ciepełko warte nawet parę tysięcy złotych rocznie.


Dla wielu z inwestorów jest to wystarczający argument, ażeby rozważyć ocieplanie budynków pianką. Wielu inwestorów frapuje się, jaką izolację cieplną wyselekcjonować.

Jeżeli pragniesz uzyskać równie absorbujące informacje na omawiany wątek, to przenieś się do źródła, który skupia ważne wiadomości w odniesieniu do prezentowanego zagadnienia.

Zdecydowaną większość domów w naszym państwie ociepla się styropianem lub wełną mineralną. Oba surowce cechują się współmiernymi właściwościami termoizolacyjnymi. Nie znaczy to jednak, iż dobór izolacji powinien być tak zwanym dziełem przypadku, albowiem oba surowce sporo różni. Wełna mineralna jest niełatwopalna jak też wytrzymała na dużą gorączkę. Cechuje się wysoką paroprzepuszczalnością, jej dużą zaletą będzie również elastyczność a także łatwość dopasowania do izolowanego miejsca. Materiał ten nie lubi wilgoci – przy dłuższym kontakcie z wilgocią, traci swe własności izolacyjne. Styropian (kup styropian swisspor) zaś będzie lekki, waży dziesięć razy mniej niż wełna mineralna. W porównaniu do niej, plusem styropianu będzie też niska cena. Ponadto charakteryzuje się niską nasiąkliwością i wytrzymałością na sprężanie. Jest prosty w obróbce jak też instalacji. Wadą styropianu jest z kolei mizerna izolacyjność akustyczna, chociaż – mimo rozpowszechnionej opinii – w dwuwarstwowych ścianach wełna nie jest pod tym względem lepsza.
ocieplanie budynków pianką
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Alternatywą dla wełny i styropianu są pianki. Przez wzgląd na dosyć dużą cenę, nie zyskały one jeszcze wielkiej wziętości, choć mają dużo walorów.


Izolacje owe cechują się niezwykle małą przewodnością termiczną. Piankę cechuje dosyć dobra dźwiękochłonność, odporność na zawilgocenie oraz znakomita przyczepność do fundamentu.