Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Czym są tzw. nawilżacze powietrza?

  • Posted on: 6 May 2022
  • By: addmean
Nawilżacze powietrza to urządzenia, jakie wyjątkowo przydaje się w okresie jesienno-zimowym, kiedy grzanie w domku drastycznie wysusza powietrze, które wdychamy.


To może pogarszać samopoczucie, ograniczać koncentrację oraz wywoływać zawroty głowy.
nawilżacz
Author: alcuin lai
Source: http://www.flickr.com


Niektóre skutki przebywania we wnętrzach wypełnionych suchym powietrzem spostrzega się po pewnym czasie – wypadają nam włosy, skóra staje się szorstka, zaś w nosie brak nawilżenia. Okazuje się jednakże, iż problemy z nawilżeniem powietrza nie występują wyłącznie w czasie grzewczym, lecz również latem, gdy powietrze jest suche i ciężkie, przede wszystkim przed burzą. Długotrwała ekspozycja na takie suche powietrze prędzej czy też później odbije się na naszym zdrowiu, dlatego opłaca się zainwestować w tak zwany nawilżacz (zobacz: nawilżacz ultradźwiękowy) .


podjazd
Author: 皮ㄟP&A 造園景觀實務班18期(中區職訓)
Source: http://www.flickr.com


Dobrze czujemy się w pomieszczeniach, w jakich wilgoć powietrza wynosi więcej aniżeli przewidywane przez normy 30%. Mnogie badania naukowe potwierdziły, iż optymalna dla człowieka jest wilgotność powietrza na pułapie 40-60%. Jak w prosty sposób dowiedzieć się, jakim powietrzem oddychamy w naszych mieszkaniach? Wystarczy wyposażyć się w higrometr, który ekspresowo wyznaczy, czy istnieje nieodzowność nawilżenia powietrza w domu. Należy nadmienić, że nawilżacze powietrza z wyższej półki posiadają wbudowany higrometr, zatem może okazać się, że w ogóle nie będziemy musieli nabywać dwóch urządzeń. Jeśli nie posiadamy wystarczających pieniążków, powietrze możemy spróbować nawilżyć „domowymi” sposobami. Najbardziej popularny jest to rozwieszenie wilgotnego ręcznika lub suszenie prania w domku.
Niestety, ze względu na ograniczoną powierzchnię, nie każdy może sobie pozwolić na to. Drugą znaną metodą naturalnego nawilżania powietrza będzie umieszczenie w pomieszczeniu dużej ilości roślinek doniczkowych.