Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Dbasz o środowisko naturalne? Wyrzucaj śmieci w dobrze dobranych pojemnikach

  • Posted on: 2 June 2019
  • By: addmean
Jeszcze nie tak dawno temu Polacy bardzo chętnie pozbywali się śmieci, wywożąc je do lasu lub na pobliską łąkę. Nasza świadomość z zakresu ekologii była tak naprawdę żadna. Współcześnie wiemy już, że nie tylko wyrzucanie nieczystości negatywnie wpływa na środowisko, ale też, że trzeba je składować we właściwy sposób. Obowiązujące aktualnie regulacje prawne odnoszące się do wywozu śmieci nakładają na Polaków konieczność ich segregacji.


pojemniki na odpady
Author: Maya-Anaïs Yataghène
Source: http://www.flickr.com
Można wprawdzie odpadów nie segregować, ale związane jest to z większą opłatą za ich wywóz. Teraz opłaca ta jest formą podatku, który płaci każdy niezależnie od tego, ile śmieci przez okres miesiąca wyprodukuje. Wielką popularnością cieszą się teraz plastikowe pojemniki, które w przypadku odpadów sprawdzają się doskonale. Pojemniki plastikowe mogą być stosowane zarówno w przypadku resztek jedzenia, jak i śmieci segregowanych, do których zalicza się papier, szkło oraz plastik.

Pojemniki plastikowe na przykład: produkty kingspan environmental, wykonywane są z plastiku bardzo dobrej jakości. Tylko bowiem wtedy można je bez obaw trzymać nawet na świeżym powietrzu. Tworzywo sztuczne, z którego są zrobione jest odporny na wpływ warunków atmosferycznych. Nie traci kształtu na skutek działania światła słonecznego czy bardzo niskiej temperatury.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to szybko sprawdź tu podobne materiały - one także są godne uwagi.Najlepsze pojemniki plastikowe na śmieci wyprodukowane są z plastiku, który ogranicza wydobywanie się nieprzyjemnego zapachu. Takie pojemniki sprawiają, że przejście obok nich nie jest związane z bardzo nieprzyjemnymi doznaniami zapachowymi. Wszak każde odpady nie pachną raczej przyjemnie. Dobry pojemnik na śmieci to jednak gwarancja, że wrażenia te będą chociaż nieco zmniejszone. Jeżeli chodzi o odpady, to równie ważne są zbiorniki na nieczystości. Chodzi tu głównie o tak zwane szamba, których na szczęście jest na terenie naszego kraju coraz mniej. W coraz większej liczbie miasteczek doprowadzana jest bowiem kanalizacja do tych miejsc, w których dotychczas jej nie było.

pojemniki na nieczystości
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com
Zbiorniki na nieczystości muszą spełniać bardzo dużo restrykcyjnych norm - popatrz i przekonaj się. Tylko wtedy mogą być stosowane w zgodzie z aktualnym prawem. Przede wszystkim ogromne znaczenie ma stopień ich szczelności. Nie może bowiem mieć miejsca sytuacja, w której zgromadzone w zbiorniku nieczystości wypływają do gruntu, dotkliwie go zanieczyszczając. Takie zbiorniki stanowiłyby bardzo duże zagrożenie epidemiologiczne.

Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się tak zwane przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz szamba o charakterze ekologicznym. Nasi rodacy mają coraz większą świadomość konieczności troszczenia się o otaczające nas środowisko i nie mają już lęków przed sięganiem po takie nowatorskie rozwiązania. To naprawdę dobry trend, który pozwala żyć nam w czystszym i bardziej przyjaznym środowisku naturalnemu kraju.