Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Doświadczone sondowanie gruntu różnorodnymi strategiami

  • Posted on: 2 January 2020
  • By: addmean
Sondowanie gruntu jest współcześnie jedną z najnowocześniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych metod badań geotechnicznych. Sondowanie gruntu wolno pełnić za pomocą rozlicznych metod.


Wyróżniamy między innymi sondowanie CPT, które pozwala na zdefiniowanie zasadniczych parametrów stopnia plastyczności oraz zagęszczenia gruntów.


Sondowanie cptu pozwala na poszerzenie sondowania, czyli określenie wspierających parametrów, takich jak edometryczne moduły ściśliwości i spójność i kąt tarcia. Sondowanie cptu to metoda, jaka wykorzystywana jest współcześnie na rozległą skalę. Wyróżniamy też sondowanie scptu, które zezwala na zdefiniowanie następnych pobocznych, istotnych parametrów, takich jak moduł Younga oraz współczynnik Poissona.

Nie wszystkiego możesz dowiedzieć się z tygodników. Gdy chciałbyś przeczytać o zaskakujących wypadkach wejdź na nasze serwisy (http://www.dekorianhome.pl/szezlong-nowoczesny) www.

Sondowanie scptu to niesłychanie dokładna i precyzyjna strategia sondowania, ogromnie często stosowana w badaniach geotechnicznych.


sondowanie scptu
Dylatometr Marchettiego DMT również jest metodą sondowania, która zezwala na wyznaczenie dokładnego modułu ściśliwości, współczynnika prekonsolodacji, a także odporności na ścinanie.

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę schody na zamowienie naszej firmy a na pewno przeczytasz coś interesującego. Zapewniamy bardzo niskie stawki, więc nie będziesz żałować!

Dylatometr Marchettiego DMT zezwala na otrzymanie nadzwyczaj drobiazgowych danych.
Sondowanie gruntów przydaje się obecnie w niezwykle wielu przeróżnych sytuacjach, w szczególności wówczas, kiedy potrzebne jest określenie parametrów gruntów słabych, przykładowo nasypowych czy również spoistych w stanie plastycznym.


Sondowanie stosownymi, dobrymi metodami jest sprawną, funkcjonalną metodą, która pozwala otrzymać bardzo dokładne wyniki.