Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Do czego stosuje się granit?

  • Posted on: 3 March 2022
  • By: addmean
Granit od zawsze stanowi podstawowy surowiec w budownictwie. Wynika to z tego, że jest on jednym z najbardziej trwałych jak też mocnych materiałów. Ponadto jest ekologiczny i nie wymaga wielu konserwacyjnych zabiegów, dzięki czemu nie jest trudno zachować jego wiecznotrwałe piękno.
Jednym z w najwyższym stopniu efektownych głazów występujących w naturze a także wykorzystywanych w budowlance jest granIT. Granit to głębinowa skała. Głównymi minerałami w jego składzie są : ortoklaz oraz biotyt. Granit jest często napotykaną magmową skałą, występuje w utworach wszystkich er a także na wszystkich lądach. W naszym kraju granitowe skały odkryjemy na powierzchni ziemi na Dolnym Śląsku a także w Tatrach. Natomiast w głębokim podłożu w pasie Zawiercie - Kraków oraz w Polsce północno-wschodniej. Najbardziej popularna jest chyba kopalnia granitu Borów.


budowa domu
Author: Schüco
Source: Schüco


kopalnia granitu Borów


Charakterystyczna budowa tego kamienia sprawia, że jest jednym z najtwardszych materiałów budowlanych na naszej planecie, toteż może on być z łatwością stosowany do zabezpieczenia powierzchni narażonych na ogromny nacisk.

Szukasz interesujących informacji na opisywany temat? To świetna chwila, gdyż został napisany pełen opis (http://malesapd.pl/), który zawiera ważne informacje na taki temat.

Nie są w stanie zaszkodzić mu niesprzyjające czynniki pogodowe, takie jak deszcz bądź wiatr. Dodatkowo jest wytrzymały na zarysowania a także odkształcenia. Kamienie granitowe użytkuje się przede wszystkim jako materiał budowlany. Dzięki swej trwałości świetnie sprawdza się w wytwórczości brukowej kostki bądź krawężników. Co więcej jego gustowny wygląd pozwala na stosowanie płyt granitowych jako posadzek i do wytwórczości parapetów wewnętrznych.
Sprawdzi się też w konstrukcji dekoracji ogrodowych, mebli kamiennych, fontann, etc. Ze względu na to, iż granit jest surowcem w pełni naturalnym, znajduje swe użycie także w kuchniach, jadalniach oraz łazienkach.