Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Do jakich wnętrz pasują schody ze szkła?

  • Posted on: 26 March 2022
  • By: addmean
Gdy jesteśmy entuzjastami współczesnego stylu architektonicznego to schody ze szkła będą idealnym uzupełnieniem naszego domu. Coraz większa ilość nabywców decyduje się na zamontowanie ich w swoich domach, mieszkaniach oraz w szykownie skonstruowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.

Schody szklane to głównie świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią zwykle formy i surowe wnętrza. W ostatnim czasie odchodzi się od materiałów wytworzonych z tworzyw sztucznych (takich jak guma lub plastik) na rzecz surowców pochodzenia naturalnego. Dlatego też projektanci oraz architekci wnętrz z chęcią używają w wykonywanej pracy wyroby z drewna, szkła oraz kamienia. Dzięki temu można nadać wykonywanym z nich artykułom nieprzemijającego charakteru.

schody
Author: Rintal Polska
Schody ze szkła mają dużą ilość atutów estetycznych i funkcjonalnych. W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że taka konstrukcja to świetne rozwiązanie dla małych mieszkań a także tam, gdzie nie chcielibyśmy wizualnie stracić na rozmiarze pokoju. Trzeba liczyć się z tym, że schody drewniane posiadają masywną budowę oraz aby dobrze wyglądały trzeba je zainstalować na adekwatnej powierzchni, której nie zatłoczą swoją wielkością.

Ponadto trzeba zdać sobie sprawę z tego, że szklane schody nie są tak drobną konstrukcją, niż się wydaje. szkło przeznaczone do tworzenia schodów jest należycie harde i grube. Nie ma możliwości, żeby zepsuło się nawet wtedy, gdy spóźnieni będziemy zbiegać po nich w podskokach.

Do umocowania schodów wykorzystuje się zawiasy do szkła (to jest przeznaczone do mocowania szkła), których zadaniem jest solidne mocowanie szklanej konstrukcji. Są to podobne zawiasy do tych, jakie używa się do utrzymywania szklanych drzwi albo szklanych półek. Niekiedy są one wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, które biegną pod spodem szklanych stopni.

Do wyboru mamy zwykłe przeźroczyste szkło oraz szkło z różnego rodzaju udziwnieniami np.

Nasz artykuł (www.prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/meble-socjalne-bhp-szkolne/) zaciekawił Cię na tyle, że czujesz ochotę na kolejne? Niezwykle nas to cieszy. Więc wejdź w ten link.

o mlecznej barwie, z wzorami lub dające złudzenie symetrycznych pęknięć. Bardzo efektownie wyglądają także szklane schody oświetlone za pomocą odpowiednich lampek. Światło doskonale rozprasza się po szybie gwarantując niesamowity efekt. Szklana klatka schodowa to więc znakomite rozwiązanie dla wszystkich tych, którym zależy na tym, by ich pomieszczenie robiło na wszystkich zniewalające wrażenie.