Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Do jakich zadań konieczne są płyty poliwęglanowe, w jakich miejscach mają zastosowanie? Jak jesteśmy w stanie je podzielić?

  • Posted on: 5 August 2022
  • By: addmean
Dzisiejsze budownictwo przemysłowe coraz bardziej skupia się na wykorzystaniu światła dziennego, aby oświetlić budynki. Tak więc hale produkcyjne, które są bardziej oświetlone, pozwalają na oszczędność na energii elektrycznej, poprawiają warunki pracy i są bardziej bezpieczne na wypadek pożaru. Takie rezultaty można uzyskać jak wykorzystamy płyty poliwęglanowe.

płyty poliwęglanowe
Poliwęglan jest to materiał przezroczysty, dość lekki i niezwykle wytrzymały. Z tego więc powoduje ma zastosowanie w wielu obszarach przemysłu, przykładowo optyce, medycynie lub [roleta zewnetrzna nie opuszcza sie] transporcie. Używa się go także z powodzeniem w elektronice oraz budownictwie. Płyty poliwęglanowe idealnie zastępują szkło, możemy więc tworzyć lżejsze, bardziej estetyczne oraz niezawodne konstrukcje. Aktualnie świetliki z ciężkiego szkła zbrojonego zastąpione zostały lekkimi płytami komorowymi z poliwęglanu


Są one bardziej korzystną izolacją termiczną przeszklonej powierzchni, zaś dzięki lekkiej i trwałej konstrukcji z aluminium jesteśmy w stanie otrzymać z pewnością bardziej właściwe doświetlenie pomieszczeń. Płyty poliwęglanowe otrzymamy w różnorodnych wersjach kolorystycznych, mogą być więc bezbarwne, białe lub szare. Najbardziej prosto nabyć je w sklepach, gdzie są inne potrzebne i praktyczne rzeczy takiego sortu, jak uszczelki gumowe- sprawdź choćby. Dostępne są dwa rodzaje tego rodzaju płyt - z poliwęglanu litego i komorowego. Pierwsze z nich są na pewno kojarzone z wyrażeniem “bezpieczne szkło”. Taki rodzaj płyt gwarantuje dużą termoizolacyjność, a również odporność na uszkodzenia mechaniczne. Są także lekkie, proste w obróbce mechanicznej, cięciu oraz wierceniu. Są dość często wykorzystywane jako ekrany akustyczne, zadaszenia estetyczne i osłony.sufity podwieszane
Author: Armstrong
Source: Armstrong
Płyty z poliwęglanu komorowego wytwarza się na bazie żywic poliwęglanowych. Ich właściwości są podobne do poliwęglanu litego, tak wiec są odporne oraz wytrzymałe na działania warunków atmosferycznych. Stosowane są najczęściej do świetlików lub sufitów podwieszanych. Poliwęglan to tworzywo, które łączy w sobie mechaniczne, optyczne i termiczne właściwości pozostałych materiałów. To powoduje, że płyty poliwęglanowe są bardzo wybieranym tworzywem, jaki używany jest w budownictwie. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej najlepiej go zakupić w fachowych sklepach, w których zakupimy inne potrzebne rzeczy, jak okładziny hamulcowe.