Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Dobór stosownego projektu domu

  • Posted on: 4 March 2022
  • By: addmean
Dobór odpowiedniego planu domu to bardzo doniosła sprawa. Projekt musi pasować do wymiarów parceli, wytycznych wskazanych przez urząd danej gminy, także spełniać wymagania właściciela.


Glass table
Author: Jackie Muzo
Source: http://www.flickr.com
Projekty domów nowoczesnych to perfekcyjne połączenie funkcjonalności, piękna i szczególnego wyglądu. Są to propozycje które uznają inwestorzy poszukujący planu nietuzinkowego, lecz komfortowego i oszczędnego w użytkowaniu. Można wybrać wzór domu na wąską działkę, jak i projekt o większym metrażu. Ich cechą znamienną są duże przeszklenia, zwłaszcza w salonie, co powoduje, że wnętrze nie tylko jest przestrzenne, lecz także bardzo dobrze doświetlone. Nieskomplikowany, dwuspadowy, bądź całkowicie płaski dach, drewniane wykończenia elewacji, metaliczne barierki, jasne odcienie urozmaicone mocnym akcentem kolorystycznym podkreślają nowoczesny rys budowli. W ostatnim okresie ogromną renomą cieszą się energooszczędne plany domów. W tego typu pomysłach stosuje się specjalne ocieplenie ścian, podłogi i uwzględnia się energooszczędną stolarkę okienną i drzwiową.


Wymiar nawierzchni to jedna z zasadniczych informacji o planie podawanym w propozycjach.

Prezentowany tekst wydaje się niesłychanie zajmujący? Jeżeli tak, to sprawdź też inne polecane system wentylacji treści, ponieważ są równie ciekawe i pochłoną Cię kompletnie.

Niezwykle istotne jest, ażeby szukać pomysłu zgodnego z faktycznymi potrzebami rodziny. Nie każdy model pasuje do każdej parceli, w związku z tym trzeba zwracać uwagę, ażeby wybrany dom nie okazał się nazbyt obszerny, czy też za szeroki.


Dom nie powinien zajmować zanadto dużo miejsca na działce. Przy wyborze planu trzeba zwracać uwagę na podaną przestrzeń zabudowy. Ta informacja pozwala ocenić, ile po budowie budynku pozostanie na działce pustej powierzchni na ogród.