Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Dobór właściwych desek podłogowych na ogrzewanie podłogowe

  • Posted on: 7 February 2022
  • By: addmean
Ogrzewanie podłogowe cieszy się wielką popularnością już od wielu lat. Masa ludzi decyduje się na ogrzewanie podłogowe, niezależnie od tego, czy przebywają w domu jednorodzinnym bądź w mieszkaniu. Chociaż przy wyborze desek podłogowych poświęconych na podłogowe ogrzewanie, trzeba wziąć pod uwagę parę ważnych aspektów. Których? Najlepszym wyborem jeśli chodzi o deski podłogowe będzie dąb oraz drewno egzotyczne.

drewniana podłoga
Source: pixababy.com
Wybornie sprawdzi się deska warstwowa, jaka charakteryzuje się niezmiernie wyśmienitą stabilnością oraz jest mniej narażona na wynikanie szczelin oraz rozsychanie się. Sprawdź tutaj: : deski warstwowe. Planując ogrzewanie podłogowe zwróćmy baczną uwagę na to, jaki gatunek drzewa wybieramy. Jak już dodaliśmy, najlepszym wyborem okaże się rodzimy dąb, oraz także drewno egzotyczne, takie jak na przykład jatoba albo teak. Unikajmy wybierania buku oraz klonu kanadyjskiego - gatunki te niewątpliwie nie nadają się na ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo deska podłogowa na ogrzewanie powinna charakteryzować się jeszcze paroma innymi znaczącymi parametrami. Potrzebnie weźmy pod uwagę opór termiczny konkretnej deski podłogowej. Im niższy opór cieplny ma deska na ogrzewanie podłogowe tym większa ekonomizacja na ogrzewaniu i niższe rachunki do zapłacenia. Poza tym zobaczmy czy wybrane poprzez nas produkty posiadają odpowiednie atesty, certyfikaty, a także gwarancje, jakie są udzielane przez fabrykantów.drewno
Author: Tim Parkinson
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie przed instalacją takich desek na ogrzewanie, należy zadbać o dobre przygotowanie posadzki, a dokładniej zrobienie wylewki, dzięki której osiągniemy właściwą, dobrą wilgotność. Montaż desek na ogrzewanie wiercenie pod pompy ciepła Katowice podłogowe winien przechodzić profesjonalnie i biegle, wskutek tego jeżeli sami nie wiemy, jakim sposobem go wykonać - pożądane byłoby zlecić to zadanie jednostce z większym doświadczeniem. Będziemy mieć wtedy pełne przekonanie, iż cały montaż przebiegł fachowo i dokładnie. To pozwoli nam na długo radować się funkcjonalnym i użytecznym ogrzewaniem podłogowym, jakie spowoduje, iż nasze własne M stanie się jeszcze bardziej wygodne i nastrojowe.